Paráda! Disk Google se dočkal na tabletech kompletního přepracování

disk google android tablety

Společnost Google opět přichází s novinkami pro uživatele tabletů se systémem Android. Tentokrát se jedná o redesign aplikace Disk Google, který využívá celou plochu displeje a nabízí vylepšené navigační menu. Změny byly oznámeny na oficiálním blogu Workspace Updates a zaregistrovaní uživatelé v programu Rapid Release se na něj mohou těšit ještě dříve.

Hlavní změna spočívá v přesunu navigační lišty z dolní části obrazovky na bok, což dává více prostoru pro zobrazení souborů a ovládacích prvků. Lišta obsahuje karty Domů, S hvězdičkou, Sdílené a Soubory, ale nově také tlačítko pro vytváření nových souborů a složek. Horní vyhledávací panel již nevyužívá celou šířku obrazovky, ale na pravé horní straně jsou nově přidána tlačítka nápovědy, nastavení a profilu.

google disk nový vzhled

Ukázku nového vzhledu si můžete prohlédnout na oficiálním blogu. Uživatelé, kteří se nezaregistrovali do programu Rapid Release se mohou na nový design Disku Google těšit od 3. dubna.

Disk Google
Disk Google

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Láká vás některý z nových OnePlus telefonů?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)