Discord bude měnit uživatelská jména. Buďte ve střehu

Discord změna uživatelského jména username jméno nová pravidla

Uživatelé komunikační platformy (někdo by dokonce řekl sociální sítě) Discord se musejí připravit na obří změnu, která se bude týkat úplně všech. Provozovatelé oznámili, že po dlouhých letech změní pravidla pro uživatelská jména. Jejich podoba bude nově jednodušší a bude odpovídat například Twitteru či Facebooku, nicméně v souvislosti s tím se očekává také velký “boj” o konkrétní znění těchto identifikačních username.

Discord: Talk, Chat & Hang Out
Discord: Talk, Chat & Hang Out

Z uživatelských jmen na Discordu brzy definitivně zmizí připojené čtyřciferné identifikační číslo (tzv. diskriminátor) a systém rovněž přestane rozlišovat velká a malá písmena. Nadále zde bude možné použít jen malá písmena, arabské číslice od nuly po devítku, tečku a podtržítko. Ačkoli bude dále možné nastavit si i téměř libovolné zobrazované jméno, o co nejjednodušší a unikátní username bude pochopitelně obří zájem. S tím provozovatelé počítají a přišli s celkem spravedlivým řešením.

Discord změna uživatelského jména username banner

Výzvy ke změně uživatelského jména budou ve vlnách chodit po dobu několika měsíců, přičemž budou upřednostněni uživatelé, kteří jsou na Discordu delší dobu. Stanislav Vishnevskiy, spoluzakladatel Discordu, v dlouhém vysvětlujícím příspěvku na blogu popisuje, proč se autoři pro tuto změnu rozhodli. Hlavním argumentem byl neustálý tlak uživatelů, že současný systém není úplně vyhovující.

Starší uživatelská jména budou dál funkční (v pozadí)

Provozovatelé Discordu ujistili, že dosavadní podoba uživatelských jmen zůstane v systému zachována pro případy, kdy podle nich bude potřeba konkrétního uživatele dohledat.

Lidé měli problém se zapamatováním číselné koncovky a současně se špatně pracovalo i s tím, že uživatelská jména byla unikátní při použití jiné kombinace velkých a malých písmen. Například PhIBI#8936 a PHibi#8936 jsou nyní dva různé účty. Autoři prozradili, že už jen omezení na malou abecedu by ovlivnilo asi třetinu všech uživatelů. Discord evidentně zažije velkou změnu, kterou pocítí doslova úplně všichni uživatelé. A ti by měli být ve střehu, pokud pro sebe chtějí “urvat” vysněné uživatelské jméno.

Discord změna uživatelského jména username zobrazované jméno

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak dlouho používáte Discord?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)