Desetiletý hacker si podal Instagram – a dostal zaplaceno

instagram beta

Že jsou aplikace či samotný Android často útokem hackerů není nic nového pod sluncem. Vývojáři neustále pracují na opravě chyb a odstranění bezpečnostních rizik – mnohdy jim k odhalení problémů pomáhá celá komunita zapálených programátorů hledající chyby v kódu, kteří jsou často motivováni finančními odměnami samotných developerů. Že se z odměny v hodnotě 230 tisíc korun od Facebooku bude těšit desetiletý finský chlapec by však čekal jen málokdo.

Desetiletý hacker dostane odměnu od Facebooku

Finský školák Jani si díky svým dovednostem vysloužil odměnu od samotného Facebooku v hodnotě 10 tisíc dolarů. Nadšenec do odhalování chyb ve zdánlivě zabezpečených stránkách totiž odhalil chybu v Instagramu – svépomocí se dostal ke komentářům a popisům zveřejněných fotografií na serveru, které mohl libovolně mazat.

Zakladatel a generální ředitel Facebooku v jedné osobě Mark Zuckerberg

Odměna byla součástí programu Facebook Bug Bounty

Svůj objev okázale demonstroval na testovacím účtu Instagramu a vysloužil si tím nejen obdiv, ale i peněžitou odměnu. Ta byla součástí programu Facebook Bug Bounty, která motivuje hackery s dobrými úmysly k nalézání různých bezpečnostních chyb. V roce 2015 tak Facebook rozdal téměř milion dolarů, desetiletý Jani byl však unikátem.

Zdroj: engadget.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)