Sháníte vánoční dárky na poslední chvíli? Máme pro vás několik tipů

Dárky na poslední chvíli

Poslední adventní neděle je již za námi, čas na dárky se pomalu tenčí a pokud někomu chcete udělat radost dárkem, není už mnoho možností. U nákupu na poslední chvíli se mění několik pravidel. Obchody nestíhají, dopravci nestíhají, tvoří se fronty, ztrácí se balíčky apod. Pokusíme se vám sepsat několik tipů, jak nakoupit dárky na poslední chvíli.

Nákup v obchodních centrech na poslední chvíli?

Obyvatele větších měst pravděpodobně napadne jako první návštěva obchodního centra. Po vstupu dovnitř už to ale nebude vypadat jako tak dobrý nápad. Hodně lidí nakupuje dárky na poslední chvíli. Obchodní centra v těchto dnech praskají ve švech, v obchodech se tvoří dlouhé fronty a hlavně čím více se bude blížit 24. prosinec, tím méně bude produktů a může se stát, že přijdete do prodejny koupit např. příslušenství k telefonu, ale už nikde nebude skladem a vy ztratíte hodně času.

Pokud se nechcete trápit v obchodních centrech, je několik možností, jak svůj produkt dostat do rukou rychle. Tou první může být využití služeb kurýrů, kteří vám dokáží objednanou věc z eshopu dodat velmi rychle. Odpadne tak nutnost chodit do obchodu. Další možností je využít odběrná místa, ve kterých si objednané zboží jednoduše vyzvednete.

e-commerce-402822_1920

Odběrná místa můžou být ideálním způsobem i v menších městech, existují služby jako třeba zasilkovna.cz, které mají pobočky po celé České republice. Obecně platí, že stejně jako nestíhají obchody, tak nestíhají i dopravní společnosti. Čím větší společnost je, tím větší je na ně nápor. Ve velkém se nabírají brigádníci, kteří nemají tolik zkušeností, nejen kvůli tomu se může stát, že se balíček může ztratit, nebo že nedorazí včas, pokud si jej pošlete přes velké dopravce jako je Česká pošta, PPL, DPD apod.

Dárkové poukazy

Pokud se řeknou dárky na poslední chvíli. Hodně lidí určitě napadnou jako první dárkové poukazy. Nabízí je většina obchodů, cena se většinou pohybuje od několika stokorun až po tisíce. Existují ale i speciální slevové portály, které nabízí různé zážitky od střelby ze zbraní až po skok s padákem. Pozor na datum splatnosti, aby vám poukaz náhodou nepropadl.

Poukaz do obchodu

Dárkové poukazy na nákup zboží nabízí většina velkých obchodů u nás. Namátkově to je Alza.cz, kde se dá koupit rovnou i tištěná verze. Poukazy nabízí i CZC.cz, TSbohemia.cz nabízí možnost napsat na dárkový poukaz i vlastní věnování.

czc-kupon

Zážitkový poukaz

Co se týče zážitků, slevomat.cz může být ideální místo, kde je nakoupit. Na tomto specializovaném serveru se dá najít mnoho tipů a dárků v podobě poukazu. Ať už je oběd v luxusní restauraci, jízda v supersportovních autech nebo třeba pobyt na zámku. Pokud váš známý má rád jídlo, možná by ho mohl potěšit dárkový poukaz na web damejidlo.cz, ze kterého se dá objednávat jídlo rovnou i s rozvozem až domů.

Spotify Family

Společným premium účtem až pro šest osob byste mohli například potěšit celou vaši rodinu. Cenově je velmi výhodné, vyjde na 9 eur, což je zhruba 240 Kč na měsíc. Jelikož u nás Spotify neprodává a nepodporuje dárkové karty, budete muset vyrobit vlastní poukaz pod stromeček.

spotify-family-1060x460

Kickstarter

Jeden z netradičních dárků, který je určen hlavně pro trpělivé osoby. Opět se nevyhnete tvorbě poukazu pod stromeček. Na Kicstarteru může zakoupit netradiční věcičky, které se jen tak nemusí objevit u nás na trhu. Mezi nevýhody patří, že hmotný dárek dostane obdarovaný až za nějaký čas a za druhé nemusí vždy přesně odpovídat prezentované kvalitě. Je to taková malá loterie.

Unikátní pohlednice od České pošty

Již minulý rok jsme vám tento tip přinesli. Dárek potěší všechny, kteří od vás bydlí daleko. Každý mnohem radši dostane pohled než obyčejnou SMS. Vše přitom můžete vyřešit přes aplikaci Pohlednice od České pošty, ve které si navolíte vaši fotku, napíšete vzkaz a pošlete. Česká pošta pohlednici vytiskne a pošle na požadovanou adresu, není potřeba chodit na poštu, řešit známky atd. To stejné platí i pro příjemce, pohled přijde rovnou do schránky, takže se dá vyhnout dlouhým frontám na poště.

Pohlednice online
Pohlednice Online
Pohlednice Online

Voucher na Sygic Mobile Maps – Evropa

I když se mobilní navigace od velkých firem jako Google nebo Microsoft stále vylepšují, tak software od firem, které se specializují na navigace je pořád o kousek lepší, hlavně při každodenním používáním. Jedna z těch lepších navigací je ta od Sygic, kterou si Češi velice oblíbili.

Sygic Premium

Vlastoručně vyrobený dárek

Nejlepší dárky jsou bezpochyby ty, které vyrobíte sami. Mezi ty jednoduché dárky na poslední chvíli, které se dají vyrobit z věcí doma, patří například Google Cardboard. Potřebný návod na levnou virtuální realitu můžete najít přímo na stránkách Googlu, případně se dají vytvořit s pomocí videa na YouTube. Dá se také najít mnoho návodů na různé stojánky. Výhoda těchto věcí je, že si je můžete vyzdobit zcela podle sebe a vytvořit je třeba v oblíbených barvách toho, komu chcete věc darovat.

Turn your Smartphone into a 3D Hologram | 4K

Turn your Smartphone into a 3D Hologram | 4K

Minulý rok také obletělo svět video, ve kterém se dá velmi jednoduše vytvořit 3D hologram pomocí několika věcí, které se dají jednoduše sehnat doma nebo v jakémkoliv papírnictví. Poté už stačí jen smartphone se zapnutou YouTube aplikací, ve které stačí vyhledat “3D hologram video” a efektní hologram je na světě.

Tipy na vánoční dárky

Vánoční seriál se přiblížil ke svému konci, nicméně ještě pro vás máme připraveno pár článků s vánoční tématikou. Níže naleznete přehled některých tipů, které jsme si pro vás tyto Vánoce připravili. Který vám pomohl nejvíce?

vanocni-darky-na-svet-androida

Už máte nakoupeny všechny, co jste chtěli pro své blízké? Nebo kupujete dárky na poslední chvíli?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek