Vánoční dárky: Povedené gadgety

gadgety

Gadgety jsou většinou věci, které byste si normálně sám sobě nekoupili, protože se většinou jedná o vychytávky, které nejsou nezbytné. O to více se pak hodí jako dárky, kde můžou vaše známé pobavit, ulehčit jim nějakou činnost anebo si užít mnoho zábavy. V dnešním díle se podíváme na několik gadgetů, se kterými neuděláte chybu.

Nejlepší gadgety pod stromeček

MiPOW Playbulb – chytrá LED svíčka

Díky tomuto si může kdokoliv vytvořit svítilnu s plamenem a nemusí se bát, že by něco zapálil, nebo by se spálil. Zhasnout se dá například sfouknutím jako opravdová svíčka. Pomocí aplikace dokáže vytvořit příjemnou atmosféru, která se vylepší i vonnými náplněmi, které jsou v balení. Baterie by měly vydržet až 240 hodin svícení. Pořídit se dá také chytrá žárovka od stejné firmy, která je o něco dražší.

mipowplaybulb2

Cena: 629 Kč (Heureka.cz)

Chytré švihadlo Smart Rope

Přes Vánoce většinou kila rostou. Hodně lidí se pak chce dostat zpátky ve váze, takže začínají cvičit a sportovat. Zpestřit cvičení by jim mohlo například chytré švihadlo, které zaznamenává počet skoků, spálené kalorie a časy tréninků. Všechny informace jdou vidět když se cvičí, vykreslují se před očima pomocí LED diod. Dá se propojit i s mobilní aplikací, která prohloubí informace. Na jedno nabití vydrží až 36 hodin skákání.

smart-rope

Cena: 2 442 Kč (Alza.cz)

Sphero BB-8

Pokud hledáte gadgety, tak se nemůže zapomenout na společnost Sphero. Se Sphero BB-8 si užije mnoho zábavy každý člen rodiny. Tento malý droid se poprvé objevil v sedmé epizodě Star Wars a jak to vypadá, budeme se s ním setkávat i v dalších dílech. Droid je podobně jako ostatní Sphero roboti ovládaný pomocí aplikace. BB-8 dokáže reagovat na váš hlas, nahrát videa a chovat se se téměř jako opravdový droid.

Sphero BB 8 Star Wars (7)

Cena:  4 490 Kč (Heureka.cz)

PowerUp 3.0

Chytrá vlaštovka PoweUp 3.0 vzala před několika lety útokem Kickstarter, kde vybrala přes milion dolarů. Nyní už se konečně dostala i do České republiky. Jedná se o vlaštovku, ke které je připevněn malinký motůrek, pomocí kterého se dá vlaštovka ovládat jako dron. Samotnou vlaštovku si může každý složit sám podle sebe, případně použít speciální voděodolný papír, který má předpřipravená schémata, abyste mohli hned létat.

power-up-3

Cena: 1 500 Kč (Alza.cz)

Papaler deštník a selfie držák v jednom

Selfie držáky jste v jeden moment mohli vidět na každém rohu. To, že jich dnes už tolik nevidíte, může být způsobeno malou skladností, anebo proto, že se selfie držáky schovávají do různých praktických věcí, takže ani na první pohled nevíte, že se o něco takového jedná. Ideálním příklad je deštník Papaler, který je na jednu stranu skládací deštník, ale pomocí malé změny se změní na Bluetooth selfie držák.

papaler

Cena: 590 Kč (Mall.cz)

Seek Thermal Compact

Nedávno jsme recenzovali první telefon s integrovanou infračervenou kamerou. Ještě předtím ale existovala speciální kamerka Seek Thermal, která se dá připojit ke spodní části telefonu. Ta dokáže detekovat teplo až do vzdálenosti 300 metrů v rozsahu -40 do +330 stupňů Celsia. Díky přiloženému pouzdru se dá dobře přenášet, ovládání je pak přes speciální dodávanou aplikaci.

seek-thermal-compact-pro-android

Cena: 7 599 Kč (Heureka.cz)

 

Hyper Pearl zrcátko s powerbankou

Tuhle kombinaci zrcátka a power banky by mohlo ocenit mnoho žen. Nabízí rovnou dvě zrcátka, kdy jedno zvětšuje 3x a je osvětleno LED diodami. Hlavní přednost je ale v zabudovaném záložním zdroji s kapacitou 3000 mAh. Luxusní produkt pak podtrhuje kazetové dekorativní balení, ve kterém se dá najít i měkce polstrované cestovní pouzdro.

hyper-pearl

Cena: 1 200 Kč (Heureka.cz)

Meteostanice Netatmo

Stanice se skládá ze dvou modulů, vše je pak propojeno pomocí domácí Wi-Fi sítě. Informace o prostředí se pak dají zobrazit v mobilních telefonech a tabletech. Kromě teploty a vlhkosti dokáže měřit i kvalitu vzduchu, hluk, barometrický tlak, obsah CO2 a také dokáže spočítat počasí v následujícím týdnu. Více o Netatmo si můžete přečíst v naší recenzi.

NetAtmo - čidla + balení

Cena: 4 000 Kč (Heureka.cz)

Zimní čepice s integrovanými sluchátky

Vypadá jako normální pletená čepice, při bližším prozkoumání si ale všimnete kabelu na jehož konci naleznete 3,5 mm jack. V přibaleném spojovacím kabelu se pak dá najít i mikrofon, ovládání hlasitosti a tlačítko pro příjem hovoru. Čepice je dostupná v několika barevných variantách.

forever-cepice-se-sluchatky

Cena: 249 Kč (Heureka.cz)

Brýle pro virtuální realitu

Mobilní virtuální realitu čeká v příštím roce velký boom. Většina velkých hráčů už totiž vydala své VR brýle, takže nyní je to o obsahu, který je klíčový pro úspěch VR. Brýle by se daly rozdělit na dvě kategorie, ty levnější využívají aplikaci CardBoard od Googlu a v podstatě se liší jen v pohodlí, obsah je na ně stejný. Jedná se o ideální základní brýle pro VR. Dražší už pak většinou mají vlastní ovladač a aplikaci, ve které se nachází exkluzivní obsah, u takových brýlí je pak důležité kontrolovat přímo kompatibilitu s vaším telefonem. Zážitek z VR je pak samozřejmě vyšší.

Samsung Gear VR Lite (SM-R322) - konstrukce, brýle

Cena: od 140 Kč (Heureka.cz)

Oakley Radar Pace

Už na první pohled tyhle brýle vypadají, že to nebudou jen obyčejné sluneční brýle pro sportovce. Je v nich totiž zabudován osobní trenér, který bude sledovat každý váš krok a z vaší aktivity vytvoří ideální tréninkový plán. Ovládání probíhá pomocí hlasu, brýle pak odpovídají do zabudovaných sluchátek, o tuhle část se postaral Intel NLP. Dokážou měřit výkon, HR, rychlost, kadenci, vzdálenost, čas, atd. K úplné dokonalosti brýlím chybí promítaní informací na sklíčko.

oakley-radar-pace

Cena: 9 622 Kč (Alza.cz)

LED lampa s bezdrátovým dobíjením

Telefonů s podporou bezdrátového nabíjení najdeme na trhu poměrně hodně. Nabíječky k takovým telefonům nemusí vždy vypadat úplně pěkně a zapadat do designu bytu nebo domu. Existují ale například lampičky, které mají plochu pro bezdrátové nabíjení zabudovanou v základně. Nejznámější a nejlépe dostupná lampa je ta od firmy IKEA. Kromě bezdrátového nabíjení pomocí ni můžete nabíjet i klasicky, má totiž dva USB porty.

ikea-wireless-charged-furniture-riggad-lamp

Cena: 1 490 Kč (IKEA.com)

Tipy na vánoční dárky se blíží ke konci

Vánoční speciál už se pomalu dostává do finále, brzy ještě přijdou tipy pro opozdilce, kteří zapomněli dárek koupit. Nyní ještě máte čas objednat většinu tipů, které jsme v několika posledních týdnech doporučovali. Případně vybrat některé gadgety z dnešních tipů. Níže naleznete přehled některých vydaných tipů:

vanocni-darky-na-svet-androida

Které gadgety z dnešního článku byste si přáli vidět pod stromečkem?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)