Indie zablokovala dalších 47 čínských aplikací. Skoro 300 se dál prověřuje

dalsi-zablokovane-cinske-aplikace-indie

Kvůli bobtnajícím politicko-vojenským sporům zablokovala Indie na konci června 59 aplikací pocházejících z Číny. Jak se zdá, nešlo v žádném případě jen o jakýsi technologický “varovný výstřel”, který by měl být jen náznakem vzdoru. Indie teď totiž v druhé vlně přidala na seznam zablokovaných aplikací dalších 47 jmen. Skoro tři stovky dalších přitom dál hodnotí. Nově zakázané položky z velké části tvoří jiné variace či klony nástrojů, které byly obsaženy ve vlně první. Mezi zablokované čínské aplikace ze strany Indie tak nyní patří například TikTok Lite, Helo Lite, ShareIt Lite, Bigo Lite nebo VFY Lite.

indie zablokovala 59 čínských aplikací

Jestli vám uvedené názvy nic moc neříkají, tak vězte, že mezi nadále podezřelými aplikacemi mají Indové opravdu velká jména. Na seznamu o více než 270 položkách je k nalezení například hra PUBG Mobile nebo nákupní gigant AliExpress. Jak vidno, Indie se s jakkoli podezřelým čínským obsahem a systémem rozhodně nemaže. Zatímco zablokované čínské aplikace jsou vzdorem na poli softwaru, na území Indie už trochu strádají i čínští výrobci mobilů. Mnozí z nich už například zrušili plánované představování novinek. Bude velmi zajímavé sledovat, jestli se v druhé nejlidnatější zemi světa nějak změní poměry prodejnosti telefonů.

Jak myslíte, že spor zasáhne tamní prodeje čínských mobilů?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)