Další várka nebezpečných Android aplikací. Už jste je odstranili?

Další várka nebezpečných Android aplikací

Pokud rádi stahujete nové hry či aplikace na Google Play, měli byste zbystřit jelikož se objevila další várka nebezpečných Android aplikací. Některé typy malwaru mohou v zařízení zůstat poměrně dlouhou dobu bez toho, aniž byste si toho všimli. Můžete se tak snadno stát obětí útoku typu fleeceware. Jedná se momentálně o jeden z nejrozšířenějších malwarů, který se vyskytuje na Android telefonech.

Další várka nebezpečných Android aplikací

Mezi ty nejpopulárnější patří Convenient Scanner 2 a Separate Doc Scanner. Dále se zde nachází Safety AppLock, Push Message – Texting & SMS, Emoji Wallpaper, a FingerTip GameBox. Jedná se většinou o aplikace, které nejsou nijak extra zajímavé, nebo existují mnohem populárnější alternativy. Přesto mají dohromady na kontě přes 200 tisíc stažení, což není malé číslo.

Zatím nelze s jistotou určit, jaké škody mají tyto aplikace zatím na svědomí. Pokud je však máte nainstalované, doporučujeme je okamžitě odstranit. Může se vám to totiž nemálo promítnout ve vaší peněžence.

Jaký vir jste naposledy měli ve svém telefonu?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)