Další pohled na údajné experimenty Samsungu s uživatelským rozhraním

samsung_touchwiz_ico

Osvědčený zdroj, později poměrně často potvrzených úniků, @evleaks přišel v noci na dnešek s dalšími snímky údajně připravovaného inovovaného uživatelského prostředí od Samsungu. Tentokrát je na nich k vidění prediktivní vyhledávání a informační karty podobné těm, které můžeme znát z Google Now. Server Phandroid dokonce přirovnává vizuální dojem ke kombinaci Google Now a uživatelského prostředí Windows Phone se živými dlaždicemi, které jsou “kontextové a přinášejí užitečné informace”.

Na obrázcích je vidět možnost nastavení teploty v inteligentním domě/domácnosti, monitorování sportovních aktivit, objednání jídla, informace o letech, sledování poštovních zásilek, sportovní výsledky, naplánované schůzky a mnoho dalších informací.

Takto údajně vypadá nové prostředí TouchWiz Takto údajně vypadá nové prostředí TouchWiz

Když pomineme design, liší se návrh Samsungu především vyšší mírou sociální integrace – na snímcích lze spatřit možnost přihlášení k místu (“check-in”), upozornění na narozeniny či sdílení multimédií. Můžeme odhadovat, že se jedná jen o testovací fázi, a pravděpodobně stále ještě dochází k výrazným změnám. Uniklé snímky také mnoho nevypovídají o dalších částech uživatelského rozhraní, nastavení, nebo možnostech uživatelského vstupu, nicméně i tak jsou velmi zajímavým nástinem toho, na čem Jihokorejci aktuálně pracují.

Není žádným velkým tajemstvím, že mnoho uživatelů považuje aktuální nadstavbu TouchWiz za zastaralou, potřebující zásadní modernizaci. Není známo, zda tyto obrázky zobrazují aplikace, které mají nahradit S-Voice nebo Google Now, nebo zdali jsou součástí většího plánu na úpravy prostředí TouchWiz do čistší a modernější podoby.

Na závěr bychom neměli zapomenout podotknout, že se může jednat o reálné obrázky, stejně jako o pouhé experimenty, či dokonce naprosté výmysly. Pouze čas a Samsung nám ukáže, zda skutečně právě takto bude vypadat prostředí příštích chytrých telefonů tohoto výrobce.

Zdroje: Android Police, @evleaks, Phandroid, AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)