Další oficiální příslušenství pro Nexus 7: Pouzdra a fólie

nexus7_prislusenstvi

Vypadá to, že uvedení oficiálního příslušenství pro tablet Nexus 7 na trh, je otázkou velmi krátkého času. Britský server MobileFun, zabývající se nejrůznějšími gadgety, získal informace o dalších pěti doplňcích, které pro uvedené zařízení bude vyrábět Asus (připomeňme, že o první várce jsme informovali v úterý ve článku Oficiální příslušenství pro Nexus 7: Dvě pouzdra, adaptér a dokovací stanice).

Tentokrát se podíváme na obaly, které poslouží jako otočný i běžný stojánek, další klasický obal, obal na klávesnici a ochrannou fólii.

Otočné pouzdro/stojánek

Ať už chcete sledovat film, zahrát si hru v režimu na šířku, nebo si přečíst noviny na výšku, pravděpodobně by se vám mohl hodit tento stojánek. Kromě podpory má také zařízení chránit před poškozením, poškrábáním a nárazy. Pouzdro je vyrobeno z odolného materiálu imitujícího kůži, takže i docela dobře vypadá. Pochopitelně, když jde o oficiální produkt, nechybí otvory pro přístup ke konektorům.

Cena: 27,95 liber (cca 900 Kč).

Klasické pouzdro/stojánek

Pokud nebudete tak často potřebovat stavět tablet na výšku, vystačíte si s běžným pouzdrem, jež poslouží jako klasický stojánek. Proti předchozímu modelu trochu ušetříte. Podle serveru MobileFun tento obal zajišťuje “prvotřídní ochranu a styl”.

Cena: 22,95 liber (cca 740 Kč)

Klasické pouzdro

Další pouzdro pro Nexus 7 se otevírá a zavírá podobně, jako kniha, takže poskytuje ochranu displeje před poškrábáním. Obal v zavřeném stavu kryje displej a využívá magnetický senzor uvnitř Nexus 7 pro zapnutí a vypnutí obrazovky podle potřeby. Pouzdro je možné překlopením proměnit ve stojánek, který poslouží k podpoře tabletu v poloze na šířku, přičemž dává uživateli možnost vybrat si z několika úhlů náklonu. Tenký a polstrovaný obal obsahuje také “peněženku” pro ukládání důležitých dokumentů.

Cena: 39,99 liber (cca 1290 Kč)

Pouzdro s Bluetooth klávesnicí

Toto tenké pouzdro, vyrobené z pravé kůže, obsahuje integrovanou Bluetooth klávesnici, která promění Nexus 7 v ideální zařízení pro každého, kdo hodně píše e-maily, dokumenty, nebo třeba články. QWERTY klávesnice je pro tyto účely výrazně pohodlnější než softwarová klávesnice na displeji, přitom v tomto provedení výrazně nezvětší rozměry zařízení. Klávesnice je také odolná, prachotěsná a tichá. I v tomto případě lze pouzdro použít jako stojánek – například pro sledování filmů.

Cena: 79,95 liber (cca 2580 Kč)

Pouzdro s Bluetooth klávesnicí

Pouzdro s Bluetooth klávesnicí

Fólie na displej

Nakonec tu máme ochrannou fólii, zabraňující poškození obrazovky poškrábáním. Údajně se jednoduše aplikuje a nevyžaduje žádné speciální lepidlo (jedná se o tzv. “suchou instalaci”).  Fólie má olejofobní vrstvu, takže by měla zabraňovat ulpívání otisků prstů na displeji. Pochopitelně je vyrobena z materiálu, který zachovává kontrast a pozorovací úhly.

Cena: 14,95 liber (cca 480 Kč)

Kdy se oficiální příslušenství pro Nexus 7 objeví na pultech obchodů, je zatím otázkou (v případě Česka tato otázka asi nebude aktuální).

Zdroje: MobileFun a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)