Menu

Další oficiální příslušenství pro Nexus 7: Pouzdra a fólie

Vypadá to, že uvedení oficiálního příslušenství pro tablet Nexus 7 na trh, je otázkou velmi krátkého času. Britský server MobileFun, zabývající se nejrůznějšími gadgety, získal informace o dalších pěti doplňcích, které pro uvedené zařízení bude vyrábět Asus (připomeňme, že o první várce jsme informovali v úterý ve článku Oficiální příslušenství pro Nexus 7: Dvě pouzdra, adaptér a dokovací stanice).

Tentokrát se podíváme na obaly, které poslouží jako otočný i běžný stojánek, další klasický obal, obal na klávesnici a ochrannou fólii.

Otočné pouzdro/stojánek

Ať už chcete sledovat film, zahrát si hru v režimu na šířku, nebo si přečíst noviny na výšku, pravděpodobně by se vám mohl hodit tento stojánek. Kromě podpory má také zařízení chránit před poškozením, poškrábáním a nárazy. Pouzdro je vyrobeno z odolného materiálu imitujícího kůži, takže i docela dobře vypadá. Pochopitelně, když jde o oficiální produkt, nechybí otvory pro přístup ke konektorům.

Cena: 27,95 liber (cca 900 Kč).

Otočné pouzdro/stojánek

Otočné pouzdro/stojánek

Klasické pouzdro/stojánek

Pokud nebudete tak často potřebovat stavět tablet na výšku, vystačíte si s běžným pouzdrem, jež poslouží jako klasický stojánek. Proti předchozímu modelu trochu ušetříte. Podle serveru MobileFun tento obal zajišťuje “prvotřídní ochranu a styl”.

Cena: 22,95 liber (cca 740 Kč)

Klasické pouzdro/stojánek

Klasické pouzdro/stojánek

Klasické pouzdro

Další pouzdro pro Nexus 7 se otevírá a zavírá podobně, jako kniha, takže poskytuje ochranu displeje před poškrábáním. Obal v zavřeném stavu kryje displej a využívá magnetický senzor uvnitř Nexus 7 pro zapnutí a vypnutí obrazovky podle potřeby. Pouzdro je možné překlopením proměnit ve stojánek, který poslouží k podpoře tabletu v poloze na šířku, přičemž dává uživateli možnost vybrat si z několika úhlů náklonu. Tenký a polstrovaný obal obsahuje také “peněženku” pro ukládání důležitých dokumentů.

Cena: 39,99 liber (cca 1290 Kč)

Klasické pouzdro

Klasické pouzdro

Pouzdro s Bluetooth klávesnicí

Toto tenké pouzdro, vyrobené z pravé kůže, obsahuje integrovanou Bluetooth klávesnici, která promění Nexus 7 v ideální zařízení pro každého, kdo hodně píše e-maily, dokumenty, nebo třeba články. QWERTY klávesnice je pro tyto účely výrazně pohodlnější než softwarová klávesnice na displeji, přitom v tomto provedení výrazně nezvětší rozměry zařízení. Klávesnice je také odolná, prachotěsná a tichá. I v tomto případě lze pouzdro použít jako stojánek – například pro sledování filmů.

Cena: 79,95 liber (cca 2580 Kč)

Pouzdro s Bluetooth klávesnicí

Pouzdro s Bluetooth klávesnicí

Fólie na displej

Nakonec tu máme ochrannou fólii, zabraňující poškození obrazovky poškrábáním. Údajně se jednoduše aplikuje a nevyžaduje žádné speciální lepidlo (jedná se o tzv. “suchou instalaci”).  Fólie má olejofobní vrstvu, takže by měla zabraňovat ulpívání otisků prstů na displeji. Pochopitelně je vyrobena z materiálu, který zachovává kontrast a pozorovací úhly.

Cena: 14,95 liber (cca 480 Kč)

Fólie na displej

Fólie na displej

Kdy se oficiální příslušenství pro Nexus 7 objeví na pultech obchodů, je zatím otázkou (v případě Česka tato otázka asi nebude aktuální).

Zdroje: MobileFun a Android Police.

 

Komentáře

tomas

tomas

2.8.2012 12:20

Pěkné pouzdra….. Ale potřeboval bych jít s tabletem do obchodu a vyzkoušet které vyhovuje :-)

...No...Name...

...No...Name...

2.8.2012 13:54

Škoda té “sluché” fólie :) Jinak ale vypadá přísluško hodně zajímavě…už aby byl tablet doma

uni

uni

2.8.2012 15:12

No mnoho elegance ty pouzdra nepobrala, rozhodně by mohly být někde nižší ceny (rozhodně to není úlet jako např. u kolíbky).
Např. u klávesnice mi přijde, že prohodily strany, hromada plastu nad klávesnicí? Proč není pod klávesnicí, spolu s touchpadem???

Michal Ostrava

Michal Ostrava

2.8.2012 15:30

Podle mě jsou ty ceny všeho naprosto šílené,nezlobte se ale 2500Kč za pouzdro s klávesnicí,né díky,začiná mi to připomíná apple, raději tohle.
http://www.isccz.eu/concorde-pouzdro-s-klavesnici-pro-tablet-7-26022.html?tab=discussion

Mira

Mira

3.8.2012 0:49

Nakonec tu máme ochrannou fólii, zabraňující poškození obrazovky poškrábáním. Údajně se jednoduše aplikuje a nevyžaduje žádné speciální lepidlo

Coze? co je to za hovadinu, ukazte mi jednu folii kde se nanasi nejake lepidlo :D to chci videt!

Tak zvane suche instalace jsou to nejhorsi co muze byt.

Kamil

Kamil

28.1.2013 17:31

Strašné ceny … klávesnice za polovinu ceny co sám nexus :D

RSS (komentáře k článku)