CyanogenMod možná připravuje výrobu vlastního SmartPhonu

cm_ico

Pokud existuje jedna alternativní ROMka, která byla v poslední době v centru pozornosti, rozhodně je to CyanogenMod. Kromě založení firmy CyanogenMod Inc. zaujala tato značka také spojením s výrobcem OPPO, se kterým vydala limitovanou edici vlajkové lodi OPPO N1 s firmwarem CyanogenMod. Další pozornost pak vzbudil software CyanogenMod Installer, umožňující instalaci CM i méně zkušeným uživatelům (viz článek CyanogenMod Installer v Obchodě Play – instalaci alternativní ROM teď zvládne každý!).

Včera odpoledne zástupci CyanogenModu poškádlili na sociální síti Google+ své fanoušky, když se nechali slyšet, že chystají partnerství s výrobcem hardware. Předchozí spekulace naznačovaly, že vyvoleným by mohlo být čínské OPPO, jež by mohlo představit další zařízení s touto alternativní ROMkou, nicméně mluví se také o značkách, jako jsou Huawei, Xiaomi, Sony a dokonce i HTC. Vzhledem k tomu, že v uvedeném příspěvku se mluví o “novém” partnerovi, pravděpodobně nepůjde o OPPO, které již partnerem je. Redaktor serveru Android Police David Ruddock jde ve spekulacích ještě o kousek dál a na základě zákulisních drbů je přesvědčen, že půjde o tak “nového” výrobce, že jsme o něm ještě neslyšeli – buď by se mohlo jednat o dosud neznámou, nebo dokonce ještě ani neexistující značku.

Kdo bude novým partnerem CyanogenModu? Kdo bude novým partnerem CyanogenModu?

“Na webu se vyrojila hromada zvěstí. Nejsme ještě připraveni odhrnout oponu, ale můžeme potvrdit, že máme nového partnera – výrobce hardware. Zůstaňte naladěni – v nejbližších týdnech se dozvíte další informace o tomto dobrodružství”, uvádí se v inkriminovaném postu. Ten byl doprovázen výše uvedenou grafikou, zobrazující logo CyanogenModu a tři otazníky.

Máte nápady, kdo by mohl být oním záhadným partnerem? Které telefony byste nejraději viděli s předinstalovanou ROMkou CyanogenMod? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Google+ CyanogenMod, Droid Life, Android Headlines a Android Police.

android-roku-2013

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

kalkulacky_ico

SvětAndroida doporučuje: 4 kalkulačky

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
9 min. uložit na později

Komentáře (18)