TOPlist

CyanogenMod bude umět zaznamenávat video z obrazovky

cm_ico

Jednou z mnoha výhod alternativních ROMek je, že přinášejí funkce, jež v „holém“ Androidu chybí. Například takový záznam dění na obrazovce do videa je bez rootu zcela nerealizovatelný a systém Android sám o sobě neposkytuje žádnou možnost, jak ho pořídit (tedy pokud pomineme natočení videokamerou či jiným telefonem). Tvůrci patrně nejpopulárnější ROMky CyanogenMod nyní tuto funkci připravují jako nativní součást.

Koushik Dutta („Koush“), jeden z klíčových vývojářů CyanogenModu a viceprezident nedávno založené společnosti, publikoval na svém profilu v sociální sítí Google+ video, ve kterém popisuje novou funkci – záznam videa z obrazovky. V Obchodě Play existuje několik placených i volně dostupných aplikací pro tyto účely, ale Koushikův program nabízí extrémní jednoduchost a několik užitečných funkcí.

CyanogenMod Screen Recording Feature

CyanogenMod Screen Recording Feature

Kromě plné integrace s CyanogenModem stojí za zmínku jednoduchý způsob zahájení nahrávání – stačí současně stisknout tlačítka zapnutí telefonu a zvýšení hlasitosti. Během záznamu jsou v notifikační liště k dispozici dvě tlačítka – první umožňuje ukončit proces nahrávání, druhé aktivuje záznam doteků, takže divák vidí, co nahrávající stiskl. Aplikace také automaticky spustí nahrávání zvuku z mikrofonu, takže lze komentovat dění a prováděné akce. Soudě dle komentářů ale uživatelé chtějí, aby nahrávání zvuku bylo volitelné. Hlavní devizou má být snadnost použití a rychlé spuštění.

Během záznamu jsou v notifikační liště k dispozici dvě tlačítka Během záznamu jsou v notifikační liště k dispozici dvě tlačítka

Existuje mnoho situací, kdy by taková funkce byla užitečná, jako jsou videa s ukázkami postupů, vysvětlení ovládání aplikace, recenze her a programů nebo řešení problémů.

Dutta nezmínil, kdy by se nová funkce měla objevit v oficiálním sestavení CyanogenModu, ale oznámil, že nebude dostupná jako samostatný program. Záznam videa vyžaduje root práva a pracuje korektně na většině zařízení.

Zdroje: YouHTC, Android Community, Phandroid, Koushik Dutta na Google+ a 4PDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)