TOPlist

V nočních sestaveních ROM CyanogenMod se objevila alternativa Google Now

cm_home_ico

V takzvaných „nočních sestaveních“ („nightly builds“) ROM CyanogenMod 11 pro některé telefony se objevila testovací verze aplikace CM Home. Zdá se, že se v budoucnosti má stát alternativou k osobnímu kontextovému asistentovi Google Now, o které před časem mluvili vývojáři projektu.

V nočních sestaveních ROM CyanogenMod se objevila alternativa Google Now V nočních sestaveních ROM CyanogenMod se objevila alternativa Google Now

Google Now je služba, která poskytuje uživateli snadný přístup k relevantním informacím včetně událostí, nasměrování, počasí, dopravy, sportovních výsledků a novinek. K funkci se na většině telefonů dostanete tahem vzhůru ze softwarového tlačítka Domů nebo přechodem na domovskou obrazovku, situovanou zcela vlevo (platí pro zařízení s launcherem Google Experience). Aplikace přitom využívá ke své činnosti data o aktuální poloze, čase, historii hledání, kalendář, Gmail a další programy a služby. Google Now přijde vhod, když budete chtít relevantní informace, aniž by museli trávit čas jejich hledáním.

CM Home CM Home

CM Home CM Home

Podobně, jako Google Now z dílny vyhledávacího giganta, také CM Home se integruje do domovské obrazovky zařízení v podobě karet s informacemi. V tuto chvíli zobrazuje pouze upozornění z aplikací, takže pokud si nainstalujete „noční“ CyanogenMod, nečekejte žádné další užitečné údaje. CM Home je v aktuálním stavu řada karet a widgety s podrobnostmi o věcech a událostech, jako jsou zmeškané hovory, e-mailové a textové zprávy, budíky a události. Karty, které nechcete zobrazovat, jednoduše zahodíte tahem prstu. Subjektivně působí filozofie pojetí CM Home podobně, jako rozhraní Fastlane v zařízeních Nokia se systémem Android.

CM Home CM Home

Nastavení launcheru Nastavení launcheru

V současnosti je prototyp nové systémové aplikace z hlediska funkčnosti nejen zbytečný, ale navíc působí poměrně nemotorně. Autoři projektu mají před sebou zjevně ještě pěkně dlouhý kus cesty, vedoucí k cíli. V nastavení přizpůsobení domovské obrazovky se také objevila položka pro zakázání funkce CM Home, takže je možné ji, alespoň prozatím, zcela deaktivovat.

Nejnovější „noční sestavení“ alternativní ROM CyanogenMod najdete na oficiálních stránkách projektu.

Zdroje: Cheza Site, SmartDroid, ImgUr, Liliputing, HDBlog, GizChina, FoneArena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)