Menu

V nočních sestaveních ROM CyanogenMod se objevila alternativa Google Now

V takzvaných “nočních sestaveních” (“nightly builds”) ROM CyanogenMod 11 pro některé telefony se objevila testovací verze aplikace CM Home. Zdá se, že se v budoucnosti má stát alternativou k osobnímu kontextovému asistentovi Google Now, o které před časem mluvili vývojáři projektu.

V nočních sestaveních ROM CyanogenMod se objevila alternativa Google Now

V nočních sestaveních ROM CyanogenMod se objevila alternativa Google Now

Google Now je služba, která poskytuje uživateli snadný přístup k relevantním informacím včetně událostí, nasměrování, počasí, dopravy, sportovních výsledků a novinek. K funkci se na většině telefonů dostanete tahem vzhůru ze softwarového tlačítka Domů nebo přechodem na domovskou obrazovku, situovanou zcela vlevo (platí pro zařízení s launcherem Google Experience). Aplikace přitom využívá ke své činnosti data o aktuální poloze, čase, historii hledání, kalendář, Gmail a další programy a služby. Google Now přijde vhod, když budete chtít relevantní informace, aniž by museli trávit čas jejich hledáním.

CM Home

CM Home

CM Home

CM Home

Podobně, jako Google Now z dílny vyhledávacího giganta, také CM Home se integruje do domovské obrazovky zařízení v podobě karet s informacemi. V tuto chvíli zobrazuje pouze upozornění z aplikací, takže pokud si nainstalujete “noční” CyanogenMod, nečekejte žádné další užitečné údaje. CM Home je v aktuálním stavu řada karet a widgety s podrobnostmi o věcech a událostech, jako jsou zmeškané hovory, e-mailové a textové zprávy, budíky a události. Karty, které nechcete zobrazovat, jednoduše zahodíte tahem prstu. Subjektivně působí filozofie pojetí CM Home podobně, jako rozhraní Fastlane v zařízeních Nokia se systémem Android.

CM Home

CM Home

Nastavení launcheru

Nastavení launcheru

V současnosti je prototyp nové systémové aplikace z hlediska funkčnosti nejen zbytečný, ale navíc působí poměrně nemotorně. Autoři projektu mají před sebou zjevně ještě pěkně dlouhý kus cesty, vedoucí k cíli. V nastavení přizpůsobení domovské obrazovky se také objevila položka pro zakázání funkce CM Home, takže je možné ji, alespoň prozatím, zcela deaktivovat.

Nejnovější “noční sestavení” alternativní ROM CyanogenMod najdete na oficiálních stránkách projektu.

Zdroje: Cheza Site, SmartDroid, ImgUr, Liliputing, HDBlog, GizChina, FoneArena.

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 21

19.7.2014 17:27

Moc nezaujala, ale konkurence je důležitá :)

Kutil

Kutil

23.7.2014 7:43

Mám jeden dotaz, chtěl bych do SIII dostat cyanogenmod, ale problém je v tom, že mám mrtvý usb konektor, nenabíjí ani se nepřipojí k pc, je nějaká jiná možnost? Nějak přes kartu nebo tak? Nebo je to sci-fi co tu píši? :D

el.finito

23.7.2014 19:37

kutil: (jestli se nepletu) pokud máš root, tak by to mělo jít bez problémů -> stačí stáhnout zip s ROMkou a přes recovery flashnout (podrobných návodů je plnej net a je to stejný pro jakoukoliv ROMku). Případně pokud máš tovární recovery, tak bych doporučil stejným způsobem napřed flashnout ňákou alternativní (TWRP / CWM) a udělat nand backup.. Jinak root de podle mě jen přes kábl..

RSS (komentáře k článku)