Cyanogen připravuje lepší podporu grafických témat

cyanogen_themes_ico

Jedním z typických rysů alternativní ROM CyanogenMod je podpora grafických témat, skrze které lze prostředí operačního systému “převléci” do nejrůznějších podob a přizpůsobit ho tak svému estetickému cítění a vkusu. Před přechodem na Android 4.0 Ice Cream Sandwich ovšem témata poskytovala relativně nekonzistentní zážitek a jen základní funkcionalitu, spočívající pouze v nastavení naimportovaného skinu. Později CyanogenMod nabídl svým uživatelům možnost stahovat placená i bezplatná témata přes aplikaci Themes Showcase. Jednou z výhod je, že vývojáři třetích stran mohou přidat (podobně jako do Obchodu Play) svá vlastní témata, která mohou prodávat.

Cyanogen připravuje lepší podporu grafických témat Cyanogen připravuje lepší podporu grafických témat

Vývojáři ale neustále pracují na vylepšování funkcí a včera oznámili nový Theme Store – základní kámen pro instalaci grafických témat v Cyanogen OS (neplést se CyanogenModem). Mezi deklarované funkce patří možnost změnit ikony a tapety, ale přizpůsobit půjde také písma, zaváděcí animaci či stavový řádek. Tvůrci tvrdí, že přizpůsobitelný bude prakticky každý aspekt uživatelského rozhraní. Grafické vyznění systému se tak může přenést na zcela novou úroveň.

Vývojáři představili Theme Store Vývojáři představili Theme Store

Nové Theme Store je zatím ve stádiu příprav, nicméně prozatím se můžete nabažit nových funkcí v následujícím videu.

Themes

Themes

Pro vývojáře grafiky bude k dispozici online nástroj Themes Studio, který pomůže s nahráváním a publikací grafických motivů. Po zveřejnění se témata objeví v nabídce nové aplikace, která bude součástí základní výbavy zařízení se Cyanogenem. Nová aplikace nabídne přepracovaný vzhled a nové funkce, které pomohou uživatelům najít, zakoupit a nainstalovat nový grafický kabátek. Systém Cyanogen OS bude předinstalován například na zařízeních značky Yu od Micromaxxu.

Vývojáři představili Theme Store Vývojáři představili Theme Store

Zdroje: Android and Me, Cyanogen, Android Headlines, TechBufallo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)