Android mění logo. Poznáte hlavní změny bez nápovědy?

Android nové logo logotyp 2023

Společnost Google se rozhodla po zhruba čtyřech letech obměnit vizuální identitu operačního systému Android. Změny se týkají jak hlavy známého zeleného robota, která se dá považovat za hlavní logo, tak i písemného označení neboli logotypu. Nejde o žádný radikální zásah, nicméně některých změn byste si mohli všimnout hned na první pohled. Než skočíte na další odstavec, kde začneme odlišnosti rozebírat, první můžete nasát z náhledového obrázku.

Patrně nejvýraznější změny se dočkala zmíněná hlava robota, který Android reprezentuje. Ta je nyní vystínována a doplněna o několik hran tak, že vytváří 3D objekt. Po letech „flat designu“ tak dostává opět prostor trojrozměrný styl. Jak již Google naznačil ve vizuálech v rámci konference CES 2023, dost možná se časem dočkáme různých variací těchto 3D hlav pro různé příležitosti použití.

I v logotypu je jedna dost výrazná změna. Nicméně je tak přirozená a logická, že možná leckoho hned „netrkne“. Oficiální textově-grafické označení systému má nyní (a nejspíš vůbec poprvé) na prvním místě velké písmeno „A“, přičemž ostatní písmena zůstávají malá. Logotyp se současně trochu vrací k verzím z let 2008 a 2014 (aktuální je z roku 2019), kdy jsou písmena „n“ a „r“ tvořena pouze jednoduchou linkou s obloučkem. Dá se předpokládat, že Google tuto novou identitu Androida oficiálně představí a nasadí v rámci prezentace čtrnácté generace systému.

Android nové logo logotyp 2023 starší verzeLogo systému Android z let 2008, 2019 a 2014.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nové logo Androida?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)