Menu

Moborobo: správa telefonu z počítače s plným komfortem

Už jste někdy řešili otázku, jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového? Pokud máte data uložená v cloudu (v tomto případě v Kontaktech Google), máte vystaráno – stačí jen připojit zařízení k Internetu, zadat přihlašovací jméno a heslo k účtu Google a během několika mála sekund se vše synchronizuje. Co ale dělat v případě, kdy máte raději svá data v soukromí a nechcete je z nějakého důvodu svěřovat nadnárodnímu gigantu? Nejen s tím vám pomůže aplikace Moborobo. Co ještě umí?

 • Instalovat aplikace, pokud nechcete používat oficiální softwarový repozitář Obchod Play.
 • Nastavit pozadí domovské obrazovky.
 • Nastavit vyzvánění.
 • Synchronizovat soubory a dokumenty mezi zařízením a počítačem.
 • Spravovat hudební soubory v telefonu.
 • Zálohovat a obnovit kontakty z telefonu do PC a opačně.
 • Přenášet kontakty, zprávy a protokoly volání mezi telefonem s Androidem a iPhonem.
 • Odesílat, přijímat a organizovat SMS.

Mobo Daemon na telefonu

Aplikaci Mobo Daemon můžete stáhnout z Obchodu Play, kde je k dispozici zdarma. Má necelý jeden megabajt a podporuje všechna zařízení s Androidem 1.5 a vyšším. V případě, že budete při správě aplikací Moborobo používat připojení přes USB kabel, nemusíte Mobo Daemon stahovat a můžete rovnou pokračovat ve čtení kapitolou “Moborobo na počítač”.

Mobo Daemon
Moborobo Inc.
Verze2.3.135 (16. 8. 2012)
Velikost856 kB
1.5+


Zdarma

Prvními kroky na telefonu či tabletu s vámi projde průvodce, který ve čtyřech krocích vysvětlí vše, co budete potřebovat. Dozvíte se tak, že k tomu, abyste mohli bezdrátově spravovat svůj telefon, budete muset stáhnout aplikaci z webu www.moborobo.com.

Abyste mohli bezdrátově spravovat svůj telefon, budete muset stáhnout aplikací z webu www.moborobo.com

Abyste mohli bezdrátově spravovat svůj telefon, budete muset stáhnout aplikací z webu www.moborobo.com

V dalším kroku jsou prezentovány vlastnosti, které Mobo nabízí – v první řadě tedy bezpečná správa a organizace kontaktů, SMS a aplikací z počítače.

Vlastnosti, které Mobo nabízí

Vlastnosti, které Mobo nabízí

Třetí krok prezentuje možnost stahování aplikací, tapet, a vůbec všeho, co byste mohli potřebovat.

Stahování aplikací, tapet, a vůbec všeho, co byste mohli potřebovat.

Stahování aplikací, tapet, a vůbec všeho, co byste mohli potřebovat.

V posledním kroku opět následuje upozornění, že musíte stáhnout z webu klienta. Aplikaci na telefonu pak spustíte tlačítkem Start.

Musíte stáhnout z webu klienta.

Musíte stáhnout z webu klienta.

Pak se již spustí Mobo Daemon, který v první řadě požádá o udělení rootovských práv. Jak se aplikace chová, nebo co případně nefunguje na nerootnutých telefonech, jsme neměli šanci otestovat.

Mobo Daemon požádá o udělení rootovských práv

Mobo Daemon požádá o udělení rootovských práv

Na úvodní obrazovce se dočtete název bezdrátové sítě, ke které je telefon připojen (počítač, ze kterého budete chtít zařízení spravovat, musí být ve stejné síti).

Na úvodní obrazovce se dočtete název bezdrátové sítě

Na úvodní obrazovce se dočtete název bezdrátové sítě

Tlačítkem Enable vygenerujete přístupový kód a spustíte klienta Mobo.

Tlačítkem Enable vygenerujete přístupový kód

Tlačítkem Enable vygenerujete přístupový kód

Na záložce Device info můžete získat základní informace o svém telefonu – jmenovitě model, stav RAM, interní paměti a paměťové karty, stav akumulátoru a kódy IMEI a IMSI.

Na záložce Device info můžete získat základní informace o svém telefonu

Na záložce Device info můžete získat základní informace o svém telefonu

V sekci Connection setting lze zapnout upozornění při pokusu o připojení k zařízení a zobrazování ikony v notifikační liště. Kromě toho si přes tlačítko můžete vytvořit zástupce na domovskou obrazovku.

Sekce Connection setting

Sekce Connection setting

Aplikaci můžete nechat běžet na pozadí – v takovém případě se k ní, kromě obvyklého způsobu, můžete vrátit také přes notifikační lištu (pokud jste tuto možnost nezakázali v nastavení).

Pokud by aplikace nefungovala, zkontrolujte, zda je váš telefon na oficiálním seznamu podporovaných zařízení.

Moborobo na počítač

Aplikace pro PC bude fungovat pod Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Na jiné platformy, bohužel, vývojáři nemysleli. Instalační balíček je docela pěkný “bumbrlíček” – stahovat budete 17,8 MB velký soubor. My jsme testovali verzi 2.0.5.377 z 15. srpna 2012.

Samotná instalace ničím nepřekvapí – na výběr je angličtina, španělština a čínština, budete muset odsouhlasit licenci, zvolit cílovou složku a vybrat, kam se mají umístit ikony. Poté proběhne kopírování souborů a provedení nezbytné konfigurace. Následně můžete aplikaci spustit. Ujme se vás průvodce připojením telefonu, nabízející dvě možnosti komunikace se zařízením: skrze USB nebo Wi-Fi. Oceňujeme poměrně detailní popis postupu, jak povolit ladění USB, který při přejetí myší ukazuje názorně příslušnou položku v nastavení.

Se zařízením můžete komunikovat skrze USB nebo Wi-Fi

Se zařízením můžete komunikovat skrze USB nebo Wi-Fi

V případě, že budete chtít s telefonem komunikovat přes Wi-Fi, nechybí návod, jak stáhnout aplikaci Mobo Daemon do telefonu, včetně možnosti použití QR kódu.

Připojili jsme redakční Samsung Galaxy S II přes USB kabel a protože v systému již byly nainstalovány příslušné ovladače, přešla aplikace rovnou na úvodní obrazovku. Musíme ocenit vyleštěné rozhraní s elegantním uspořádání a decentní grafikou.

Úvodní obrazovka aplikace Moborobo

Úvodní obrazovka aplikace Moborobo

Uživatelské rozhraní

Hned na první pohled příjemně překvapil živý náhled displeje telefonu, pod kterým se nachází pět tlačítek. Zleva to jsou:

 • Screenshot – pořídí snímek obrazovky a uloží ho do schránky Windows (můžete ho tedy vložit například do grafické aplikace běžnou zkratkou Ctrl+V). Otázkou je, zda bude vyhovovat náhled včetně zobrazení telefonu (ten lze ale vypnout – viz níže), v případě SGS2 s rozlišením obrazovky 480 x 800 má pořízený snímek jen 185 x 350 obrazových bodů.
 • Přes tlačítko Settings lze nastavit parametry pořízených screenshotů – tedy to, zda má být do snímku zahrnuto i zobrazení telefonu (Show phone model), můžete otáčet orientaci obrázku, a jestli má být snímek uložen do schránky, nebo rovnou do souboru.
 • Tlačítko Refresh slouží k obnovení náhledu, Auto Refresh pak obnovuje náhled průběžně.
 • V režimu Full screen lze prohlížet obrazovku v několika režimech zvětšení, nicméně tentokrát bez dalších možností.

Pod těmito tlačítky je pak přepínač, umožňující přepínání mezi více telefony. Napravo od náhledu displeje je zobrazen typ připojeného telefonu, verze firmware (v našem případě jen verze operačního systému) a stav akumulátoru. Po stisknutí nenápadného tlačítka Device Info se zobrazí okno s informacemi o zařízení – modelem, verzí OS, stavem (rootnutý či nikoli), stavem baterie, Wi-Fi, rozlišením, sériovým číslem, IMEI, IMSI, MAC, verzí rádia a kernelu.

Uvedené údaje lze stiskem tlačítka Copy zkopírovat do schránky.

Následují informace o paměti – konkrétně o obsazení interního úložiště a paměťové karty. Zvlášť je zobrazeno, kolik místa zabírají hudební a video soubory. Tlačítkem File Manager spustíte správce souborů, který má přístup nejen na paměťovou kartu, ale také do interní paměti. Zde ale nemá právo provádět jakékoli změny – editovat, mazat, nebo nahrávat soubory. Vizuálně i funkčně se podobá Průzkumníkovi z Windows, takže s jeho ovládáním patrně nebudete mít potíže.

Správce souborů

Správce souborů

Šest tlačítek v dolní části – Contacts, Messages, Apps, Images, Music a Videos slouží jako zkratky pro přístup ke správě jednotlivých sekcí. Hned z úvodní obrazovky přitom vyčtete, kolik která sekce čítá položek – tedy kolik kontaktů, SMSek, aplikací, obrázků, hudebních souborů a videí MoboRobo v telefonu našel.

Záloha telefonu

Přeskočili jsme tlačítko Backup/Restore, přes které můžete provést zálohu (a samozřejmě také obnovu ze zálohy) telefonu. Volitelně lze zálohovat kontakty, zprávy, seznamy hovorů, obrázky, tapety, témata, multimediální soubory, vyzvánění, aplikace a jejich data. Kromě složky, kam budou data uložena, lze ke každé záloze přidat také komentář.

Lze zálohovat kontakty, zprávy, seznamy hovorů, obrázky, tapety, témata, multimediální soubory, vyzvánění, aplikace a jejich data

Lze zálohovat kontakty, zprávy, seznamy hovorů, obrázky, tapety, témata, multimediální soubory, vyzvánění, aplikace a jejich data

Data jsou pak “nasypána” do složky, jejíž název sestává z data a přesného času (tj. např. c:\Documents and Settings\kilian\Dokumenty\moborobo\Backup\Android\20120918091200\).

 • Kontakty – jako samostatné soubory vCard.
 • Historie volání – jako jediný XML soubor s příponou DAT.
 • Fotografie – jsou jednoduše zkopírovány v původním formátu, včetně adresářové struktury, ve které byly uloženy na paměťové kartě.
 • Textové zprávy – jako XML soubor.
 • Hudební soubory – prostým zkopírováním, včetně původní adresářové struktury.
 • Aplikace – jako soubory APK.
 • Tapety, témata a vyzvánění se v případě našeho telefonu nepodařilo zazálohovat.

K čemu by byla záloha, pokud bychom neměli způsob, jak ji obnovit? V téže sekci, tedy pod tlačítkem Backup/Restore, najdete i jednoduchý dialog pro obnovu dat ze zálohy. V případě, že máte záloh více, můžete vybrat, kterou chcete použít. Následně je možné zvolit, jaká data chcete použít, takže není problém například obnovit pouze SMSky, obrázky, nebo všechno.

Obnova dat ze zálohy

Obnova dat ze zálohy

Správa telefonu

Podívejme se do dalších sekcí aplikace Moborobo.

Kontakty, SMSky a protokoly volání

Sekce Data by se dala rozdělit na tři části. Jde o správce kontaktů, textových zpráv a seznamu volání. Každá položka se dále rozděluje – například v adresáři můžete zobrazit buď všechny, nezařazené, oblíbené kontakty, nebo pouze vybrané skupiny. Nebyli jsme ale spokojeni s řazením – především jména, obsahující české znaky, byla uspořádána chaoticky. Přes menu lze přidávat nové kontakty a skupiny, editovat ty stávající, samozřejmě také mazat, zálohovat a obnovit. K dispozici je také import a export – v obou případech ze/do souborů VCF a z/do Outlooku. Přímo z aplikace také můžete posílat SMSky, a to i více příjemcům současně.

Správa kontaktů

Správa kontaktů

V případě textových zpráv je třídění prosté: buď si můžete nechat zobrazit všechny, nebo jen nepřečtené či rozepsané. Jak je na dnešních telefonech zvykem, konverzace je seskupena podle kontaktů a prezentována formou dialogu (“bublin”) jedné a druhé strany. Přímo z prostředí aplikace můžete na kteroukoli zprávu odpovědět. Exportovat lze do souborů XML, TXT a XLS, importovat z XML a XLS – vždy ale jen všechny SMS, nikoli pouze zvolené vlákno.

Textové zprávy jsou sdruženy podle kontaktu a prezentovány jako dialog

Textové zprávy jsou sdruženy podle kontaktu a prezentovány jako dialog

Podobné je to se historií volání – zobrazit můžete všechny hovory, nebo lze filtrovat jen příchozí, zmeškané, nebo odchozí. U každého hovoru je zobrazeno datum, čas a délka. Export je možný do souborů XLS či TXT, importovat ale nejde.

Seznam přijatých, nepřijatých a odchozích hovorů.

Seznam přijatých, nepřijatých a odchozích hovorů.

Aplikace

V sekci Apps můžete spravovat aplikace, které jsou rozdělené do dvou sekcí. Pod User Apps najdete programy, jež jste nainstalovali, v System Apps ty, které byly v telefonu od výrobce. Kromě ikony a názvu jsou v přehledu také údaje o použité paměti (v telefonu nebo na SD), velikosti a verzi. V pravém sloupci je možné kontrolovat oprávnění, jež zvolená aplikace vyžaduje, k dispozici je i jejich stručný popis. Přes menu lze instalovat další programy z balíčků APK, odinstalovat z telefonu a exportovat aplikace (buď jen APK, nebo i s daty).

Aplikace nainstalované uživatelem

Aplikace nainstalované uživatelem

 

Aplikace, jež byly v zařízení předinstalované.

Aplikace, jež byly v zařízení předinstalované.

Součástí je také vlastní zdroj software, označovaný jako MoboMarket, ze kterého je možné instalovat programy. V tomto směru ale vidíme nabídku jako nepříliš zajímavou a alternativní zdroj nevnímáme jako konkurenci k Obchodu Play. Jako nejzásadnější nevýhodu tohoto způsobu instalace programů vnímáme skutečnost, že takto nainstalované aplikace nejsou automaticky aktualizovány z Obchodu Play. Můžete tak přijít nejen o novinky, které přinášejí nové verze, ale také o důležité bezpečnostní aktualizace. Kromě toho MoboMarket ani zdaleka neobsahuje všechny aplikace z Obchodu Play.

Z MoboMarketu můžete instalovat aplikace

Z MoboMarketu můžete instalovat aplikace

Hudba a vyzváněcí tóny

Pojmenování hudební sekce Tunes může na první pohled lehce zavánět kopírování jablečné terminologie, nicméně nezapomínejme na skutečnost, že Moborobo je kompatibilní i s iPhony, jejichž uživatelům je toto označení blízké. Nabídka je opět rozdělena na podsekce – v My Music najdete všechny hudební soubory, které si můžete přehrát, stáhnout do počítače, nebo nastavit jako vyzváněcí tón. Škoda jen, že Moborobo nenabízí možnost nastavit jako vyzvánění jen vybranou část skladby.

Přehled písniček, uložených v telefonu

Přehled písniček, uložených v telefonu

Vyzváněcí tóny jsou pod položkou Phone Ringtone, tóny upozornění naleznete pod Notification Tone – ani v jedné sekci nelze přehrávat či exportovat, je ale možné přidávat vlastní, přičemž podporovány jsou formáty MP3 a WAV. Spravovat můžete i svou hudební sbírku, uloženou v počítači, písničky z PC lze přehrát, nahrát do telefonu a nastavit jako vyzváněcí tón, nebo tón upozornění. V poslední sekci Ringtone Center zatím nenajdete nic – je “under construction”, nicméně můžeme předpokládat, že zde časem Moborobo nabídne nějaké zajímavé vyzváněcí melodie ke stažení.

Spravovat můžete i hudební soubory, uložené v počítači

Spravovat můžete i hudební soubory, uložené v počítači

Obrázky

Pod ikonou Images najdete přístup k obrázkům, uloženým v telefonu. Ty jsou prezentovány formou náhledů a opět je můžete libovolně kopírovat mezi telefonem a počítačem. Kromě toho je možné jedním kliknutím nastavit kterýkoli obrázek jako tapetu domovské obrazovky. Aplikace se sama postará o to, aby jeho rozměry odpovídaly displeji zařízení.

Galerie obrázků nalezených v telefonu

Galerie obrázků nalezených v telefonu

K dispozici je i jednoduchý editor fotografií, který se schovává v kontextovém menu pod pravým tlačítkem myši. Má pouze základní funkce, jako je zobrazení v režimu celé obrazovky, otočení o 90 stupňů vlevo a vpravo a oříznutí (na danou velikost nebo manuálně zvolené).

K dispozici je i jednoduchý editor fotografií

K dispozici je i jednoduchý editor fotografií

V sekci Wallpaper Center je připravena nabídka tapet, které lze prohlížet podle kategorií. Škoda jen, že zvolený obrázek je nutné nejprve stáhnout, a teprve poté nahrát do telefonu jako tapetu – přímočaré řešení by se nám líbilo víc.

Součástí aplikace je také nabídka tapet

Součástí aplikace je také nabídka tapet

Videa

Podobně vypadá také sekce Videos, kde jsou k vidění všechna videa, uložená v telefonu. Seznam obsahuje název souboru, jeho velikost, formát a kategorii. Kterékoli video můžete přehrát, exportovat do počítače, nebo smazat. Do telefonu pak lze nahrát videa ve formátech 3GP a MP4.

V sekci Videos najdete všechna videa, uložená v telefonu

V sekci Videos najdete všechna videa, uložená v telefonu

Nabídka pod položkou Video Center se zatím připravuje a můžeme se jen zvědavě dohadovat, jaká zajímavá videa v ní časem nalezneme.

Co bude v sekci Video Center, je zatím otázkou

Co bude v sekci Video Center, je zatím otázkou

Grafická témata

Chtěli byste přizpůsobit vzhled uživatelského prostředí svým představám? Mnoho aplikací takovou možnost nabízí prostřednictvím grafických témat. V případě telefonu s Androidem je jednou z možností instalace alternativního launcheru – v tomto případě Mobo Launcheru, který můžete stáhnout, nainstalovat a používat zdarma.

Mobo Launcher můžete nainstalovat přímo z aplikace

Mobo Launcher můžete nainstalovat přímo z aplikace

Následně v sekci Theme Center najdete poměrně solidní nabídku grafických motivů, kterými můžete změnit takřka celý vzhled uživatelského prostředí. Nutno říci, že Mobo Launcher je sám o sobě poměrně propracovaný, nicméně především začínajícím uživatelům a těm, kdož preferují “holý” Android, bude možná připadat překombinovaný a zbytečně komplikovaný.

Nabídka grafických témat

Nabídka grafických témat

Mobo Launcher

Mobo Launcher se orientuje především na možnosti přizpůsobení prostřednictvím grafických témat. Kromě toho se chlubí také plynulostí a dalšími praktickými funkcemi. Typickým znakem je rozdělení obrazovky na tři “docky” (představme si je jako poličky), mezi kterými je možné nezávisle přepínat horizontálním posunem. Widget dock slouží k zobrazení nejnovějších widgetů, icon dock seskupuje všechny aplikace a shortcut dock zástupce pro nejčastěji používané programy. Nutno říci, že filozofie ovládání a vůbec celého fungování Mobo Launcheru se od většiny výchozích i alternativních aplikací značně liší, takže nemusí vyhovovat každému.

Obrázek o schopnostech a vlastnostech Mobo Launcheru si můžete udělat z následujících snímků úvodní prezentace.

Většinu věcí v Mobo Launcheru zvládnete tahem prstu

Většinu věcí v Mobo Launcheru zvládnete tahem prstu

Launcher rozděluje obrazovku na nezávislé oblasti

Launcher rozděluje obrazovku na nezávislé oblasti

Aplikace jsou roztříděné do kategorií

Aplikace jsou roztříděné do kategorií

Dlouhým podržením ikony vyvoláte nabídku funkcí

Dlouhým podržením ikony vyvoláte nabídku funkcí

Jednoduchá práce se zástupci

Jednoduchá práce se zástupci

Podpora grafických témat

Podpora grafických témat

Mobo Launcher také nabízí funkci kategorizace, což znamená, že třídí aplikace do skupin podle jejich určení, takže je rychleji najdete. Nejvíce se ale autoři chlubí širokými možnostmi personalizace, která začíná tapetou (to samozřejmě najdete v jakémkoli launcheru) a pokračuje kompletní vizuální změnou, zahrnující také jiné ikony, widgety a prostředí domovské obrazovky.

Takto vypadá Mobo Launcher po prvním spuštění

Takto vypadá Mobo Launcher po prvním spuštění

Postup instalace nového grafického tématu je stejný, jako v případě tapet – nejprve zvolené téma stáhnete do počítače a teprve poté nahrajete do telefonu. V našem případě ale, bohužel, snaha o nastavení jiného tématu končila opakovaně chybou. Instalace tématu přímo v telefonu ale proběhla korektně. Na tomto místě je vhodné připomenout, že téma se aplikuje pouze na launcher – nemění tedy vzhled systému, systémových dialogů, ani notifikační lišty. Pokud přepnete do jiného launcheru, nebo Mobo Launcher odinstalujete, přijdete také o téma a většinu nastavení (obvykle zůstane jen nastavená tapeta).

Při pokusu o aplikování tématu jsme narazili na chybu

Při pokusu o aplikování tématu jsme narazili na chybu

Další funkce a možnosti

Vedle sedmi tlačítek, jejichž význam jsme si právě představili, najdete ještě ukazatel fronty – tedy seznam požadavků na stažení či upload souborů z/do zařízení, konkrétně jejich počet a grafický ukazatel průběhu operace.

Zcela vpravo nahoře je k vidění lišta s menšími tlačítky, která si představíme jen zběžně (zleva):

 • Feedback – odeslání zpětné vazby přes webovou stránku respektive diskuzní fórum.
 • Nastavení jazyka, nastavení aplikace (způsob spouštění, cesty ke složkám pro stažené aplikace, tapety, vyzváněcí tóny atd., způsob instalace aplikací – do paměti telefonu či na paměťovou kartu /podporuje Android 2.2 a vyšší/, možnost asociace Moborobo se soubory APK a NPK, …)
 • Zobrazení dialogu About.
 • Poslední tři tlačítka jsou klasika – minimalizace, maximalizace a zavření aplikace.

Resumé

Moborobo je v mnoha směrech zajímavý program pro správu telefonu, nabízející širokou škálu funkcí v graficky příjemném a uživatelsky přívětivém rozhraní. Očividná je snaha o propojení s dalšími aplikacemi z dílny Moborobo Inc., jako je launcher, nebo multimediální přehrávač. Škoda, že některé sekce zejí prázdnotou, nicméně bereme v úvahu fakt, že desktopová aplikace je zatím prezentována jako betaverze, tudíž se jistě pracuje na jejím doplnění.

Pro někoho výhodou, pro jiného nevýhodou bude skutečnost, že ke správě telefonu je nutné stáhnout do počítače ne právě malou aplikaci, která je navíc dostupná pouze pro operační systémy Windows. Existují přitom i alternativy, které fungují prakticky na všech platformách a ke svému životu potřebují pouze webový prohlížeč – například AirDroid (viz recenze AirDroid: Ovládejte svůj Android z počítače).

Na druhou stranu celá řada uživatelů, kteří na Android přešli z jiné platformy, je zvyklá na nejrůznější softwarové balíky “XY Suite”, takže by jim Moborobo mohlo být svou filozofií bližší.

Proti mnoha jiným je jednou z přidaných hodnot Moborobo také přístup ke galeriím tapet, témat, aplikací a časem snad i k hudbě, vyzváněcím tónům a dalšímu obsahu. Další výhodou, kterou ale patrně využije jen minoritní skupina uživatelů, je slibovaná podpora přenosu kontaktů, zpráv a protokolů volání mezi iOS a Androidem.

Moborobo tedy patrně nezaujme ostřílené uživatele Androidu, kteří již dávno spravují svůj telefon jiným způsobem. Blízký bude především začátečníkům a těm, kdož si zvykli na desktopové správce telefonu, případně může pomoci s přechodem z iOS na Android (nebo opačně).

Recenzi můžeme uzavřít konstatováním, že Moborobo je promyšlený software, a skutečnost, že je nabízen zdarma, považujeme za poměrně překvapující. Pokud hledáte aplikaci “vše v jednom” pro telefon se systémem Android, určitě nic nezkazíte ani neztratíte, když Moborobo vyzkoušíte.

 

Komentáře

Skoky

Skoky

9.10.2012 7:19

AirDroid je dle mého názoru lepší, jelikož se nemusí nic do PC instalovat…stačí jen aby byl telefon a PC připojen ke stejní síti a je vystaráno! ;)

michal

michal

9.10.2012 8:29

Balicky jako tento recenzovany popiraji zakladni filozofii AndroidOS, coz je podle me prave to ze se nemusi nic instalovat do pc. Staci web browser a jedeme. S podobnymi Suite baliky jsem se setkal u klientu pri reseni problemu s pc a AndroidOS u me vitezi jiz nekolik lete prave pro tento fakt, ze nic nepotrebuju instalovat na to abych mohl mit android telefon a vyuzivat vsechny jeho funkce. Coz bohuzel majitele iOs nebo Nokii rici nemohou :-(

Vasek2015

Vasek2015

9.10.2012 8:58

Též souhlasím, dle mého názoru je AirDroid lepší. Ale pokud jde o kontakty tak ty zálohovat a přenášet neumí ale to já naštěstí vůbec nepotřebuji.

kosta

kosta

9.10.2012 9:31

kontakty se dají řešit přes google (máte je tam za minutu, za druhou v jiném zařízení a po třech minutách je z googlu zase smazáno pokud to tam nechcete). ostatní umí airdroid a to bez instalace čehokoli v PC a bez jakýchkoli kabelů.

mikrom

mikrom

9.10.2012 10:11

cili neco jako MyPhoneExplorer, ne? a i ten jsem po instalaci AirDroidu uz pekne dlouho nepustil :)

ic

ic

9.10.2012 10:31

“Co ale dělat v případě, kdy máte raději svá data v soukromí a nechcete je z nějakého důvodu svěřovat nadnárodnímu gigantu? ” No nejpohodlnější řešení by bylo šifrovat záznamy v adresáři a přenášet je v šifrované podobě. Pokud to má ale někdo rád obtížné, ať si klidně přenáší soubory přes PC.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

9.10.2012 10:34

To: michal
Souhlasím s Vámi a vidím to stejně. Leč překvapivě poměrně dost uživatelů, především tedy přecházejících z jiných platforem, má podobné “Suity” v oblibě.

Petr K.

Petr K.

9.10.2012 11:13

Osobně asi zůstanu u MyPhone Explorer. Nebo máte někdo tip jak provádět synchornizaci kontaktů a kalendáře s Outlookem elegantněji? Bohužel z důvodu “firemní bezpečnosti” nemůžu využít řešení přes exchange server a stejně tak nemám šanci připojit telefon do firemní WiFi. Musím to provozovat lokálně přes BT nebo USB. Jediné, co mi zatím docela chodí je právě MP Explorer.

Luboš

Luboš

9.10.2012 11:31

Bohužel AirDroid nefunguje z Operou. Takže ve finále je jedno zda nainstaluju jenom pro zprávu mobilu např. Chrom a nebo rovnou Moborobo. Přechod v PC na Chrome neplánuju.

spot

spot

9.10.2012 12:35

2Luboš: Operu mam taky jako vychozi browser ale k ni mam jeste otevrenej Chrome a na nem jedu jen google veci ( gmail/play/maps/talk )

jinak souhlasim s ostatnima AirDroid je nej..nesnasim vsechny ty PC Suity a sragory co se instalujou..a nejvetsi hnus je samozrejme iTunes ( ono cokoliv pro iLamy)

Robo

Robo

9.10.2012 13:30

ja by uz konecne uvital soft, ktory by naozaj dokazal ovladat/spravovat moj mobil (Andoid) na dialku… nie ze musim byt pripojeny na rovnakej sieti… ved preboha, ked som na rovnakej sieti, tak to asi sedim doma a som na WIFI.. vtedy chytim mobil, pripojim cez USB a je ovela rychlejsie ako cokolvek…

chcem program, ktory bude moct riadeny cez webovy prehliadac + aplikacia do mobilu => moznost napr. vytvorenie ulohy v kalendari, moznost poslat sms, moznost vypnut telefon, moznost kontroly sms, kontroli zmeskanych hovorov, atd atd atd…

marrroc

marrroc

9.10.2012 14:36

Moborobo je prima, ale nedoporučuji kombinovat, pokud přes mobil připojujete na Internet i notebook. Musel jsem odinstalovat. Vyzkoušeno na HTC One V s Androidem 4.0.2 a na notebooku s Win7.

ratesman

ratesman

9.10.2012 15:05

Myslím, že aplikace je užitečná, právě pro svou jednoduchost a možnost připojení přes Wi-Fi. Zajímavý močin, který rozhodně doporučuji vyzkoušet. Nic za to přeci nedáte :D

indigo

indigo

9.10.2012 15:09

Já zůstávám u MyPhoneExplorer. Je pravda, že je nutné intalovat SW i do PC, ale používám taky na synchronizaci Kalendáře, Úkolů a Poznámek přes Bluetooth a nic podobného spolehlivě fungujícího jsem nenašel. Ostatní zmíněné programy umí pouze různé typy souborů a kontakty, navíc to neumí přes Bluetooth. Jestli něco znáte, poraďte.

Scriptor

Scriptor

9.10.2012 16:25

Mě se tento manager ,moc nelíbí ,už jsem tento software asi před půl rokem zkoušel a jsou i mnohem lepší je příkladem je:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW5kLmFpcmRyb2lkIl0.

Ale i ten nesplňuje všechna má očekávání a proto je tu softík od Wondershare! Ale je to jen můj názor nikomu ho nevnucuji.

http://www.wondershare.com/android-manager/
– Je zcela nejlepší má spoustu ocenění a to nejlepší na něm je ,že je zdarma a vypadá moc hezky. Takže kdo hledá ,ten najde. Chci tím říct že se najde hodně užitečných věcí ,ale 80% lidí neumí používat google.. A v záloze mám ještě 2x obdobný manažery ,tak vás nechám hledat a schválně kolik z vás je dokážou taky najít…

michal

michal

9.10.2012 18:04

To Karel Kilian: a to je prave ten problem, ze nikdo tem lidem nerekne jak to maji pouzivat, co je to Google Play atd. Zrovna vcera se me ptal kolega co ma android telefon uz skoro rok, co ze jsou to ty widgety o kterych jsem hovoril s jinym kolegou pri obede. Lidi to proste neznaji. Navody k telefonum nejsou (respektive pise se v nich jak pridat hlasitost, zapojit nabijecku a kde se to zapina). Je skoda ze neeixstuje nejaky interaktivnu tutorial s navodem na android doplneni slovnickem pojmu. To by lidem kteri zacinaji hodne pomohlo.

Luboš

Luboš

9.10.2012 18:06

Tak jsem to zkusil a maká to výborně. Nicméně mám takovou možná amatérskou otázku.Existuje nějaká cesta jak se připojit na mobil (Razra) pomocí pro mne nepostradatelného total commandera. Rád pracuji s mobilem pomocí totáče (jako úložiště) ale chtěl bych komunikovat s mobilem pomocí wifiny.

David

David

9.10.2012 20:04

To Luboš
Zkus ES file Explorer, v nastavení se někde nachází použití mobilu přes WiFi jako FTP server.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

10.10.2012 12:09

To: michal
Souhlasím s Vámi,

ostatně rozjíždějících se projektů typu “uděláme návod na Android pro začátečníky” jsem nejen na českém Internetu už viděl nespočet. Bohužel jsem neviděl ani jeden, který by dojel až do konce.
Svým způsobem je to i nevděčná práce – kdyby někdo udělal návod pro Android 2.x, než ho dokončil, byl venku 3.x. Velmi rychle pak následovaly 4.0, 4.1 a brzy asi i 4.2. Všechny se přitom od sebe – leckdy i velmi zásadně – liší co do vzhledu i ovládání.
A to raději nemluvím o nadstavbách typu TouchWiz či HTC Sense, které to zase ohýbají k obrazu svému.
Při téhle roztříštěnosti Androidu se asi nikdy nedočkáme univerzálního návodu pro začátečníky. Nutno uznat, že u iPhonů mají vždy rok na to, aby aktualizovali stávající postupy.
Čili abych to uzavřel: myšlenku na zpracování návodu jsem měl v hlavě i já. Leč když jsem viděl ty nuance a neustálá vydávání nových verzí, kde bylo zase “všechno jinak”, tak jsem od toho nápadu upustil.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

10.10.2012 12:12

To: Luboš
Dobrý den,

předpokládám, že RAZR používá MTP resp. PTP.
Můžete zkusit postup, který prý funguje na SGS2 s ICS – viz http://www.jayceooi.com/2012/03/14/how-to-enable-usb-mass-storage-on-android-4-0-ics-samsung-galaxy-s2/
Případně betaverzi pluginu pro MTP – http://www.ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=32928

spot

spot

10.10.2012 16:06

2 lubos: jak pise KK do TotalCMD je na to plug-in
2 robo: skoro vsechny tyhle ficury umi prave AirDroid ( protokol hovoru, sms,… )

Jan

Jan

10.10.2012 17:27

Kluci raději si kupte pořádnej telefon iPhone 5 – je za super cenu http://aukro.cz/iphone-5-cerny-16-gb-novy-nerozbaleny-zaruka-24-i2700877654.html#tabsAnchor

Korzar

Korzar

10.10.2012 18:07

Tá cena je fakt super :-D :-D

michal

michal

11.10.2012 18:07

To Karel Kilian: s tim navodam souhlasim, samozrejme iOS v tomto ohledu je lepsi. Nicmene, stacilo by udelat neco univerzalniho, ono treba bezne lide co si koupi android nevi co je to PLAY ze se tam da stahovat, nevi ani co jsou to aplikace, znaji pouze hry. nevi co je to widget, jak se da zapnout a vypnout wifi atd. proste uzivatele maji opravdu pramalou predstavu co je to chytry telefon. me by se treba ke kazdemu androidu libil takovej velikej papir, slozenej na trikrat, takova mensi “plachta” kde by byl uprostred telefon, a k tomu po stranach popisky a treba i doporuceni jake aplikace, hry, nejake bezne nastaveni atd. proste jak to funguje. a dalo by se to udelat univerzalni. a myslim ze by po tom skocili vsichni prodejci, pridavali by to k mobilum. a uplne dole reklama na svetandroida a mate spoustu novych ctenaru. snad chapete co tim vsim myslim … podle me by to melo uspech, ale je to jen ma domenka.

DAW1d

DAW1d

11.10.2012 18:49

Souhlasim s Michalem.. Spousta lidi by ani nepotrebovala vsechny ty XY Suite.. Staci kdyby vyuzila potencial google cloudu:D Spousta lidi kolem mne ma sice smartphone, ale pouziva ho jako dumbphone;) Nemaj vytvoren google ucet, nepouzivaj synchronizaci, kontakty maj jen v mobilu apod. Kdyz jsem vsem v rodine nastavil google ucty a ukazal jim jak se jim vse synchronizuje do google cloudu, jak si muzou v pc v kalednari vytvorit udalost ci ukol a objevi se jim v telefonu, jak se fotky a videa automaticky stahuji do g+ kde je muzou snadno sdilet, jak muzou vytvaret dokumenty kooperativne s dalsimi lidmy primo v prohlizeci a ty pak maj kdykoliv poruce primo v telefonu, byli vsichni u vytrzeni!:D Misto aby operatori spamovali lidi “vyhodnejma nabidkama” meli by radsi delat seminare jak pouzivat smartphony, ktery tak aktivne prodavaj;) Ale to by pak lidi zacali pouzivat data opravdu naplno, FUP by zacal bejt jeste vetsi problem nez je ted atd…

DAW1d

DAW1d

11.10.2012 18:56

Ale vetsinou je zasadni problem ten, ze kdyz nekomu reknes: “Tady si zalozis google ucet.. to je mejl od google a ma mraky dalsich funkci.” Tak ti odveti.. ja mam mejl na seznamu a nechci to menit:/ Da se sice nastavit jednoduchy presmerovani, ale nevim ,jestli by to zmaknula moje segra nebo mamka:D
A kdyz to nedejboze udelaj a reknes jim: “No tenhle hezkej widget s pocasim mam z google play, ale stoji 5 korun. Takze si musis jen pridat kreditku k uctu.” Tak kazdymu vstavaj vlasy hruzou, ze mu nejakej hacker vykrade prachy z banky. Ale v mejlu na seznamu vesele klikaj na kazdej banner s viagrou a posilaj cisla uctu do Venezueli :D

DAW1d

DAW1d

11.10.2012 19:01

Sorry za OT:
Lezim v nemocnici, mam tedy cas;) A kdyz uz jsem nakousnul tu bezpecnost na netu, tak se s Vami jeste podelim o to jak jsou lide hloupe duverivi..
Tenhle status se pred par dny objevil jedne moji kamaradceky/zname na FB:

Prosim POMOC!! Kamaradce bezduvodne FB zrusil ucet. Chteli po ni oskenovanou obcanku, pak pas a ted delaj, ze neexistujou… Netusite nekdo co s tim ted delat…? Uvitame jakoukoliv radu… Diky!!!

Co byste ji na to rekli?:D

kubakoumak

kubakoumak

16.10.2012 22:26

AirDroid se mi tedy zdá mnohem lepší – sice neumí backupování a tak, ale mně bohatě stačí a nemusí se nic instalovat – můžu to tedy používat kdekoliv :o)

djzelee

7.11.2014 9:45

Aplikace už je asi po smrti :/ Nebo je AirDroid koupil? :)

Mira

Mira

10.3.2015 13:43

Program funguje jak má, dokonce pracuje i na “neznačkových” telefonech např. iGET, jen s instalací ovladačů (přes kabel) to trochu vázne. Nakonec to ale zvládne každý. Doporučuji program z jediného důvodu, a to je soukromí dat. Nic nemusí jít on-line někam, bůhví kam. Mira

RSS (komentáře k článku)