ČTÚ akademie ukazuje všem generacím nástrahy (nejen) telefonování

Telekomunikační akademie ČTÚ vzdělávání

Český telekomunikační úřad se v posledních měsících opravdu hodně činí v oblasti poskytování co největšího servisu spotřebitelům. Vzpomeňme například na jeho vlastní měřič rychlosti Nettest nebo unikátní srovnávač tarifů. Kromě porovnávání či kontrolování služeb a poskytovatelů se nicméně ČTÚ věnuje také vzdělávání, což dokazuje jeho projekt Telekomunikační akademie. Ten původně vznikl jako série přednášek po domovech seniorů, nyní už ale pomáhá i ostatním spotřebitelům s jejich právy nebo mladým lidem s nástrahami sociálních sítí.

Zábava v pasti

Zábava v pasti

“Zejména svými videi se zaměřuje na všechny, kteří někdy ve složité spotřebitelské problematice tápou a mnohdy nemusí přesně vědět, na co mají nárok, jak postupovat či jak bránit svá práva. Poslední video z dílny akademie je však tentokrát zacíleno jiným směrem, a to převážně na mladé milovníky sociálních sítí,” popisuje ČTÚ v posledním vydání svého každoměsíčního zpravodaje. Kompletní náplň akademie najdete na jejích webových stránkách a mrknout můžete i na celý YouTube kanál. Možná se vám či někomu blízkému může nabízený obsah hodit.

Znáte podobné projekty jako je tato akademie?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)