Čtenáři doporučují: 20 aplikací pro vedení poznámek a úkolů

sa_doporucuje_ico2

Celkem 42 různých aplikací – tolik programů na vedení poznámek a úkolů nominovali dohromady redaktoři a čtenáři našeho serveru. Orientaci v takto široké nabídce by vám mohl usnadnit dnešní díl, ve kterém si představíme dvacítku aplikací doporučených čtenářskou obcí SvětAndroida.cz. Pomůžeme vám vybrat to opravdu nejlepší řešení pro vaše myšlenky, plány a úkoly, nákupní lístky či poznámky z vyučování, porad, setkání, ….

Jak funguje cyklus “SvětAndroida doporučuje”/”Čtenáři doporučují?”

 • V okamžiku, kdy vyšel tento článek, bylo v redakci vyhlášeno téma dalšího kola cyklu SvětAndroida doporučuje. Redaktoři mají týden na to, aby nominovali své oblíbené aplikace.
 • Po uzávěrce máme týden na zpracování nominací a přípravu článku SvětAndroida doporučuje. Ten příští tedy vyjde ve čtvrtek 31. října.
 • Na konci článku SvětAndroida doporučuje je formulář, skrze který čtenáři mohou nominovat programy, jež jsou dle nich zajímavé, ale v redakčních nominacích chybí. Opět platí, že uzávěrka je týden po vydání článku.
 • Po uzávěrce máme týden na zpracování nominací a přípravu článku Čtenáři doporučují, založeném na doporučeních čtenářů.
 • V okamžiku vydání čtenářských nominací se celý koloběh rozjíždí znovu od prvního bodu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Před dvěma týdny nominovalo pět redaktorů těchto 22 aplikací pro vedení poznámek a úkolů:

Any.DO To Do | Seznam úkolů

Jedničkou čtenářských nominací se stala aplikace Any.DO, která získala celkem osm hlasů. Nejpodrobnější popis plný přesvědčivých argumentů připravil čtenář Scalex, kterému budou patřit následující řádky, v nichž vám představí svůj oblíbený program:

“Any.do je vizuálně velmi povedený úkolníček s mnoha sympatickými funkcemi. Mimo jiné má:

 • přepínání pohledu podle vlastních kategorií (např. práce, domov, škola, hobby) nebo času (dnes, zítra, zanedlouho, někdy v budoucnu)
 • možnost uložit úkol včetně zástupce na spuštění aplikace nebo třeba volání kontaktu (tj. v daný čas mi vyskočí připomínka a rovnou mi nabídne volání daného člověka)
 • možnost uložit zmeškaný hovor jedním kliknutím jako úkol (volat zpátky)
 • možnost sdílet úkoly s dalšími uživateli (hodí se v rámci rodiny nebo pracovního týmu)
 • jednoduchá obsluha (splněný úkol se přeškrtne prstem, zatřesením telefonu se pak přeškrtnuté úkoly odstraní ze seznamu)
 • podpora hlasového vstupu pro zadávání úkolů
 • autokompletace slov při vkládání úkolů (dokončuje často používaná slova, nabízí jména z Kontaktů a podobně)
 • synchronizace mezi více zařízeními včetně rozšíření pro některé browsery
 • přehledné posuvné widgety
 • program je v češtině (místy lehce kostrbaté, ale srozumitelné)
 • podpora Google Glass
 • snadné snoozování (posunutí úkolu o několik minut, hodin, nebo dní)
 • unikátní funkce “Any.do Moment” neboli Plán dne – každý den ráno se spustí v nastavený čas a my během několika desítek vteřin určíme ze seznamu úkolů na daný den, na kterou hodinu má být nastavena upomínka. Při vkládání úkolů v předchozích dnech se tak nemusíme těmito podrobnostmi zabývat, prostě naházíme úkoly do daného dne a v onen den ráno teprve můžeme ty úkoly přesně rozdělit podle času. Ale samozřejmě tuto funkci používat nemusíme a můžeme už předem každé úloze nastavit konkrétní čas a nebo jen den (bez nastavení konkrétní hodiny).

Any.do používám proto, že je přehledný a pohodlný. Žádné zbytečné klikání, vše je velmi rychlé a velmi přehledné. Design je čistý, srozumitelný. Nic mě nezdržuje, vkládání úkolů i manipulace s nimi je svižná.

Chystají se další funkce, například location reminders (upomínky podle GPS pozice) jako má Keep, a také vlastní kalendářová aplikace zvaná Cal, která bude s Any.do úzce spolupracovat. Aplikace je zatím zdarma, chystá se spuštění premium programu, který přinese další nadstandardní funkce. Any.do je i pro iPhone/iPad.

Jediné, co bych ještě od Any.do potřeboval, je, aby mi mobil dal elektrický šok pokaždé, když se pokusím odsunout nějaký úkol na později. Jinak se té lenosti a prokrastinace nezbavím. 8^)”

Podobně vnímá klady Any.Do také Mr.Hahaha: “Aplikaci na úkoly jsem hledal dlouho, a nakonec jsem zůstal u Any.do. Má všechny základní funkce jako ostatní aplikace – uložíte si úkol, na který vás může aplikace upozornit, nebo ho taky můžete nechat “viset” na později. Pěkná funkce je možnost dát si do notifikační lišty zprávu s informací, kolik úkolů na dnešek zbývá, takže na ně jen tak nezapomenete. Nejdůležitější funkcí je ale podle mého názoru Any.do Moment, což je možnost nechat si během dne (nejspíš ráno) zobrazit seznam dnešních úkolů, které jsou vám představovány jak na běžícím páse a vy jen zadáte, zda je uděláte dnes, přesunete je na jindy, jsou už hotové, nebo jestli je chcete zrušit. Celé to korunuje nádherný design v barvách Holo UI a pěkné animace.”

AdamDvorak přešel na Any.DO poté, co Yahoo ukončilo “úkolníček” Astrid. Nakonec se stal spokojeným uživatelem, kterému tento program vyhovuje, protože: “Je extrémně jednoduchý, neseká se, připomíná akce, úlohy, zmeškaná volání, dobře se označuje hotovo, inteligentně pomáhá vytvářet nové poznámky…”

Uživateli eNca se líbí grafické zpracování a důrazné, nepřehlédnutelné připomínky. Jakub se podivoval nad tím, jak jsme mohli tuto aplikaci vynechat v redaktorských nominacích. Inu, právě tak tento seriál funguje, a proto vždy dáváme slovo našim čtenářům. careless taktéž oceňuje ranní připomínání seznamu úkolů, Lomaxovi vyhovuje “Propojení s FB, upozornění na zmeškaný hovor, možnost sdílení s přáteli apod.” a Pilot dodává: “Využívám aplikaci především pro upomínky a oceňuji rychlé přidávání upomínek včetně termínu připomenutí a taktéž forma připomenutí a možnost snadného posunutí upomínky o stanovený čas.”

Nejspíš nepřekvapí, že v Obchodě Play nenajdeme žádnou důležitou funkci nebo vlastnost, kterou již nezmínili naši čtenáři, takže odstavce, věnované vítězné aplikaci, můžeme uzavřít konstatováním, že Any.DO si dosud nainstalovalo více než pět milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,5. Instalační balíček velký 7,7 MB lze použít na Androidu 2.2 a novějším. Nakonec to nejlepší: program je úplně zadarmo.

Any.do - To do list & Calendar
Any.do - To do list & Calendar

Note Everything

Program Note Everything získal sedm hlasů, což mu stačilo na stříbrnou medaili. Nejobsáhlejší popis poslal Flegy, který napsal: “Androidí aplikaci na poznámky jsem hledal docela dlouho, hodně jsem jich vyzkoušel a nakonec jsem skončil u Note Everything, kterou jsem si i zakoupil. Líbí se mi hlavně možnost vytvořit poznámku snad všemi možnými způsoby. Poznámku lze nejen klasicky napsat na klávesnici, ale i nakreslit, namluvit, nafotit, nafilmovat, načíst z čárového kódu případně naimportovat z Google Docs.

Sympatická je i možnost více druhů textových poznámek. Je možné vytvořit zaškrtávací seznam, nákupní seznam a klasickou textovou poznámku. Pokud si to později rozmyslíte, je možné tyto typy různě zaměňovat. Není třeba problém ze zaškrtávacího seznamu udělat klasickou textovou poznámku a naopak. Nechybí možnost vytvoření zálohy na SD kartu (je možnost nastavit i automatickou zálohu ve zvoleném čase), případně import poznámek. Pro rychlé vytvoření poznámky je k dispozici několik widgetů. Poznámky je ovšem možné také odeslat na plochu a nebo do stahovací lišty. Je možné je řadit do složek, samozřejmostí je i nastavení upozornění a třeba i koš, který se mi nejednou hodil! Někdo by mohl ocenit i to, že Note Everything je v Češtině. Na druhou stranu hodně programu ubírá to, že většina funkcí je dostupná až v placené verzi a není je tedy možné bez zakoupení vyzkoušet.”

Dalším příznivcem je Akagai, popisující své zkušenosti takto: “Používám tuhle aplikaci už od Androidu 2.2 a i na mém Legendu běhala, jako divá. Lepší je ve verzi “pro”, ale i zdarma je slušně použitelná. V Obchodě Play má vysoké hodnocení, po více než miliónů instalací pořád 4,5 (proto mě docela překvapilo, že nebyla ve výběru :-D ) Možnost práce s cloudem (Dropbox vyzkoušený), jinak od hlasové poznámky, přes zaškrtávací seznamy, fotopoznámky, automatické zálohování na kartu, připnutí poznámky do notifikační lišty (obě posledně zmiňované věci ve verzi pro), vytvoření zástupce na ploše a několik widgetů pro přidání takřka čehokoliv. Pomůže i při ukládání a sdílení kopírovaného textu odkudkoliv, včetně linku z webových prohlížečů.”

Čtenář Redaj kromě jiného doplňuje další kladnou vlastnost: lokalizaci do slovenštiny i češtiny. Chybí mu ale synchronizace mezi více zařízeními. Maladava přesvědčuje ke koupi placené verze slovy “I když je na můj vkus trošku drahá, ale stojí za to.” vovimu se líbí jednoduché ovládání přes widget, Dano oceňuje možnost exportu poznámky do kalendáře a Tomáš vidí v Note Everything “Jednoduchý a přehledný prográmek.”

Zdarma, nebo zaplatit?

Základní aplikace je zadarmo, ovšem za cca 75 Kč můžete pořídit verzi Pro, která odemkne tyto funkce:

 • Foto poznámky.
 • Odškrtávací seznamy.
 • Připomínky.
 • Šifrování (ochrana heslem).
 • “Přilepení” poznámky do notifikační lišty.
 • Plně automatická záloha na paměťovou kartu.

Jak již zaznělo, aplikace má přes milion stažení a velmi pěknou známku 4,5. Instalační balíček velký 1,6 MB lze používat na Androidu 1.5 a vyšším.

Note Everything
Note Everything

GTasks: To-Do List & Task List

GTasks nominovalo pět čtenářů, za což mu náleží pomyslná bronzová medaile. Všichni nominující v první řadě oceňují jednoduchost aplikace a synchronizaci s Úkoly Google, což potvrzuje i kuko61: “Jednoduchá to-do list aplikácia, ktorá synchronizuje poznámky s Google Tasks, takže sú k dispozícii na všetkých android zariadeniach, bezproblémová podpora viacerých google účtov. Pripomienky sa však dajú vytvárať aj lokálne na zariadení a triediť do zoznamov.”

3xdave přidává k seznamu argumentů widget, odložení upozornění na úkol a možnost opakovaného připomenutí. pavel.o zmiňuje schopnost vést více samostatných seznamů, geraltdi také oceňuje widgety a jednoduchost. Poslední nominující, urys, tento program používá proto, že má synchronizaci s úkoly, ke kterým se lze dostat ve webovém prostředí Gmailu.

Autoři v oficiálním popisku v Obchodě play vidí jako zásadní následující vlastnosti:

 • Rozhraní Holo UI
 • Jednoduchý klient Úkolů Google
 • Synchronizace s více účty Google, ale podporuje také lokální režim. Synchronizace se může spouštět automaticky, ručně, při otevření a ukončení aplikace.
 • Horizontálním posunem se přechází mezi seznamy úkolů.
 • Možnost seřadit úkoly podle termínu, názvu, času vytvoření, či priority.
 • Snadná změna pořadí pouhým přetažením úkolu.
 • Prohlížení úkolů ve webovém prostředí Kalendáře Google.
 • Sdílení.
 • Jednorázové i opakované upomínky (denně, týdně, měsíčně, …).
 • Rychlé přidání úkolu stisknutím tlačítka vyhledání.
 • Rychlé přidání úkolu pomocí “poznámky pro sebe” s Google Now.
 • Rychlé vyhledávání úkolů s pomocí automatického dokončování.
 • Widgety.

Zdarma, nebo zaplatit?

Za základní a pro většinu případů plně postačující verzi, nemusíte platit ani korunu. Pokud byste chtěli podpořit autory v jejich dalším úsilí, pak si za necelou stokorunu můžete pořídit klíč k odemknutí prémiové verze. Ta přidává:

 • Možnost dávkového přidávání více úkolů.
 • Zabezpečení vzorem.
 • Výběr grafických témat.

GTasks si dosud stáhl přes milion uživatelů a průměrná známka v Obchodě Play je 4,5. Program lze použít na Androidu 2.1 a novějším, přičemž instalační balíček má 3,2 MB.

GTasks: Todo List & Task List
GTasks: Todo List & Task List

Remember The Milk

Bramboru v dnešním seznamu získala legendární plánovací aplikace, pocházející původně z platformy Apple – Remember The Milk. Čtenář HornedOwl si tento program zvolil po důkladném výběru a dnes píše: “Venoval som dosť veľa času na nájdenie vhodnej aplikácie pre správu úloh. Nakoniec som si vybral Remember The Milk (RTM). A k úplnej spokojnosti ju používam vyše 2 rokov. Je síce platená, ale vynaložené peniaze vôbec neľutujem.

Používam hlavne widget na ploche, občas aj webové rozhranie. Vlastnosť ktorou ma RTM dostal je možnosť uložiť si vyhľadávanie (Smart Lists) vo forme nového zoznamu. Mám vlastne iba jeden hlavný zoznam so všetkými úlohami. A k tomu niekoľko smart zoznamov ktoré filtrujú úlohy – napr. dnes, nasledujúci týždeň, práca, nákup, … V tomto smere je neprekonateľlný. Keď k tomu pridám jednoduchý ale funkčný widget tak pre mňa nie je čo riešiť. Už niekoľkokrát som hľadal nejakú lacnejšiu náhradu, ale zatiaľ som ju nenašiel a stále som skončil pri RTM.”

Jan P. sepsal hlavní klady Remember The Milk do několika bodů:

 • mobilní aplikace k dlouhodobě známé stránce www.rememberthemilk.com.
 • podpora externí synchronizace pro 3rd party apps (Getting things Gnome! (GTF)), Hamster (tady to ale od jisté doby zlobí) a autoři jsou otevření podpoře dalších
 • možnost přidávání nových tasků pouze posláním na email
 • RTM je napsáno s ohledem na GTD metodiku
 • mobilní aplikace se mi líbí, třebaže občas má moc možností třídění, což je občas spíš na škodu, nicméně to není potřebné třídit
 • podle mě obstojná cena premium členství vzhledem k výhodám

Seanci “mlékařů” uzavírá Ventil, který oceňuje kompatibilitu s více platformami, která, jak sám říká “byla a je pro mě klíčová (firemní Windows, soukromý OS X, tablet iPad, mobil Android – ideální prostředí pro skutečně multiplatformní nástroj). Kromě řady oficiálních nástrojů poskytuje i veřejné API a existuje tak spoustu dodatečných nástrojů a utilit.”

Sami autoři vyzdvihují následující funkce:

 • Zadání i ukončování úkolů kdekoli.
 • Synchronizace s Remember The Milk on-line úložištěm (limit jednou za 24 hodin). Skvělé pro zálohování úkolů a poznámek.
 • Organizace dle vašich požadavků – podle priority, data splnění, zbývajícího času, opakování, seznamů, štítků a dalších parametrů.
 • Vyhledávání v úkolech a poznámkách s možností uložení hledání jako chytrého seznamu.
 • Na jednom místě můžete sledovat a naplánovat nejlepší způsob, jak dát věci do pohybu.
 • A mnohem více! Další podrobnosti najdete na www.rmilk.com/Android.

Zdarma, nebo zaplatit?

Aplikace i služba samotná je k dispozici zdarma, nicméně jedno omezení je natolik zásadní, že se patrně hned od začátku vyplatí uvažovat o placené verzi. Zadarmo totiž dostanete možnost jen jedné synchronizace proti cloudu denně, a to bude stačit jen těm skutečně nejméně náročným s jediným zařízením. Prémiový účet přijde na 25 dolarů ročně (cca 470 Kč) a kromě neomezeného počtu synchronizací a možnosti pracovat s úkoly z více zařízení dostanete ještě widgety pro domovskou obrazovku a upomínky s notifikacemi pro úkoly.

Remember The Milk pro Android zaznamenala více než milion stažení a v Obchodě Play je hodnocen známkou 4,4. 2,4 MB velký balíček můžete instalovat na Android 2.2 a novější.

Remember The Milk
Remember The Milk

GNotes – Sync Notes with Gmail

Za GNotes stojí stejný vývojářský tým jako za aplikací GTasks, o které jsme mluvili před několika okamžiky. Protože ale GNotes dostaly o dva hlasy méně, odcházejí z dnešního souboje s pátým místem. Dejme slovo prvnímu spokojenému uživateli, který se podepsal jako Slik: “Ja jednoznacne doporucujem GNotes. Max. prehladne, jednoduche so vsetkym co pouzivam a nic navyse. Samozrejme synch. a pouzitie na webe. Od poznamok a uloh som vyzadoval a hladal synch a pristup ako z mobilu tak aj PC. Skusal som aj Springpad ktore som zavrhol pre zbytocne komplikovane prostredie a pouzitie. Potom som presiel na Catch Notes ktore boli vyborne s uzasnym nezvycajnym prostredim… U nich som skoncil kvoli ukonceni podpory. A tak k spokojnosti pouzivam GNotes :-)”

Podobně to vidí arthur: “Hodně jednoduchá aplikace na poznámky. Synchronizace buď jejich cloudem (omezení velikosti) nebo ukládáním do gmail účtu s patřičným štítkem. Webové rozhraní hodně jednoduché, ale funkční, minimálně do Chromu plugin na rychlé vytvoření poznámky do konkrétního folderu.”

GNotes – Sync Notes with Gmail GNotes – Sync Notes with Gmail

GNotes – Sync Notes with Gmail GNotes – Sync Notes with Gmail

kuko61, který nominoval i Gtasks, dodává: “Je to aplikácia na poznámky, konkurencia Google Keep. Pre mňa je hlavná výhoda, že poznámky sa synchronizujú s gmailom. Pomocou gmailu je možné poznámky čítať, vytvárať, mazať, editovať.”

Zásadními vlastnostmi jsou tedy jednoduchost a synchronizace mezi více zařízeními, což jsou dva hlavní požadavky, které musí splňovat dobrá aplikace pro evidenci poznámek. GNotes vám umožní dělat si poznámky, fotografovat, vytvářet seznamy úkolů, nákupní seznamy, nahrávat hlasové poznámky, zaznamenávat ručně psaný text, kreslit a snadno vyhledávat.

Klíčové vlastnosti:

 • Synchronizace poznámek s Gmailem.
 • Organizace poznámek do zápisníků/složek.
 • Přesun poznámek jejich přetažením.
 • Vložení data, času a dalších položek jedním klepnutím.
 • Funkce zpět a znovu pro textový obsah.
 • Vytvoření foto poznámky jejím vyfocením nebo výběrem z galerie.
 • Vytažení poznámky v podobě widgetu na domovskou obrazovku.
 • Nastavení připomenutí.
 • Automatická nebo ruční synchronizace, s možností provádění jen při připojení přes Wi-Fi.
 • Zobrazení ve formě seznamu nebo miniatur.
 • Řazení podle času vytvoření, času poslední úpravy nebo abecedy.
 • Vyhledávání v obsahu poznámek.
 • Sdílení s ostatními aplikacemi v telefonu.
 • Možnost ochrany poznámek vzorem nebo PINem.

GNotes – Sync Notes with Gmail GNotes – Sync Notes with Gmail

GNotes – Sync Notes with Gmail GNotes – Sync Notes with Gmail

Zdarma, nebo zaplatit?

Aplikace je zdarma, ale pokud chcete, můžete si za 50 korun koupit klíč k odemknutí prémiové verze. Ta přináší navíc tmavé grafické téma a widget se seznamem poznámek.

Tento program si stáhlo přes půl milionu uživatelů a jeho hodnocení v Obchodě Play je 4,4. Balík velký 2,6 MB můžete instalovat na Android 2.1 a vyšší.

GNotes - Note, Notepad & Memo
GNotes - Note, Notepad & Memo

ColorNote Poznámkový blok note

Šestá aplikace na dnešním seznamu je současně i poslední, kterou nominoval více než jeden čtenář. V tomto případě jde o hlasy dva, přičemž ten první patřil spokojenému uživateli, který se podepsal přezdívkou radioektyf: “Když jsem před třemi roky koupil první Android smartphone, začal jsem fungovat na aplikaci Evernote. Po cca 2 měsících však přišla výrazná aktualizace, která mi nesedla. Tak jsem hledal alternativu a našel v ColorNote. Jednoduchý vzhled, parádní možnosti zvýraznění úkolů barvami, odlišení dle času (zobrazí ve vlastním kalendáři), synchronizace (já používám google účet), poznámku lze zadat jako text nebo checklist – na nákupy ideální. Je možnost i automatické zálohy na SD kartu včetně šifrování. Pracuji s ColorNote již dva roky a nikdy mne nezradila.”

Druhým nominujícím je Fazol, který hlavní klad tohoto programu vyjádřil heslem: “V jednoduchosti je sila! :)”

ColorNote Poznámkový blok note ColorNote Poznámkový blok note

ColorNote Poznámkový blok note ColorNote Poznámkový blok note

Jedná se tedy o jednoduchý poznámkový blok, nabízející rychlé zapsání a editaci poznámek, e-mailů, zpráv, nákupních seznamů a seznamů úkolů. Funkce v bodech:

 • Rozlišení poznámek podle barvy.
 • Widget “nalepovací lísteček”.
 • Seznamy úkolů a nákupní seznamy.
 • Kontrolní seznamy vhodné pro GTD.
 • Organizujte si svůj denní rozvrh podle poznámek v kalendáři.
 • Ochrana poznámek heslem.
 • Zálohování na SD kartu.
 • Podporuje on-line zálohování a synchronizaci. Můžete synchronizovat poznámky mezi telefonem a tabletem.
 • Připomenutí poznámky v notifikační liště.
 • Zobrazení ve formě seznamu nebo mřížky.
 • Vyhledávání v poznámkách.
 • Podporuje doplňky ColorDict.
 • Připomenutí: v zadaný čas, ve zvolený den, v jiné periodě
 • Rychlé poznámky.
 • Sdílení poznámek pomocí SMS, e-mailem a na sociálních sítích.
 • Použití barev pro kategorizaci poznámek.
 • Online zálohování a synchronizace skrze vlastní cloudovou službu. Poznámky jsou před nahráním zašifrovány pomocí standardu AES, což je stejný šifrovací standard, jako používají banky k zabezpečení zákaznických dat.
 • Přihlášení účtem Google nebo Facebookem.

ColorNote Poznámkový blok note ColorNote Poznámkový blok note

ColorNote Poznámkový blok note ColorNote Poznámkový blok note

ColorNote je jednou ze dvou nejvýše hodnocených aplikací tohoto kola – po více než deseti milionech stažení má průměrnou známku 4,6, což je opravdu brilantní výkon. Příjemný je také fakt, že program lze používat úplně zadarmo bez jakýchkoli omezení.

ColorNote Notepad Notes
ColorNote Notepad Notes

Life Reminders

Nejvýše posazenou aplikací, nominovanou jedním čtenářem, jsou Life Reminders. Klababa, který nám poslal tip, napsal: “Výborný “upomínkovač”, přesně tohle jsem dlouho hledal – teď už se mi nestane, že něco zapomenu. Jednoduché, rychlé.”

S touto aplikací si jednoduše vytvoříte upomínky pro své každodenní úkoly a následně na ně můžete zapomenout. Life Reminders vám pak ve správném okamžiku připomene, že si například máte vzít léky, poslat SMSku s přáním k svátku, zavolat obchodnímu partnerovi nebo udělat nějakou jinou činnost, kterou jste si naplánovali.

Aplikace nabízí tři základní typy upomínek:

 • Telefonáty – můžete nastavit kontaktní informace, datum a čas. Ve stanoveném termínu se zobrazí připomínka, a přímo z ní můžete vytočit daný kontakt.
 • Úkoly – zapište si popis úkolu, nastavte termín a nechte se upozornit upomínkou, že je čas úkol splnit.
 • SMS a e-mail – zadáte text zprávy, kontakt a čas. V zadaném termínu aplikace automaticky či po vašem souhlasu odešle zadanou zprávu.

Mezi spokojené uživatele patří Martin Dolan, který v Obchodě Play hodnotil čtyřmi hvězdičkami a napsal: “Aplikace mě velmi mile překvapila plnění své funkce i několika překvapivě dobře funkčními detaily (např. připomínání zmeškaných hovorů, zmeškaných poznámek). Mám koupenu plnou verzi, ale nakonec přeci jen zůstanu u synchronizovaného úkolovníku. Kromě proprietárního přístupu mi vadí: omalovánkový vzhled (zejména widgetu) slabá integrace se systémem (např. narozeniny by to mohlo tahat z kontaktů). Ale kdo nepotřebuje synchro a komu nevadí hodně barviček, ten bude nadšen.”

Zdarma, nebo zaplatit?

Verze zdarma je velmi dobře použitelná, ale pokud byste chtěli podpořit autora v dalším úsilí a získat i několik malých bonusů navíc, připravte si necelých 60 korun. O jakých bonusech mluvíme? Odemkne se vám widget na domovskou obrazovku, budete moci jako termíny nastavovat konkrétní dny v týdnu, zbavíte se reklamy a dostanete e-mailové upomínky.

Life Reminders dosud zaznamenal přes půl milionu instalací a může se pyšnit známkou 4,6. 2,2 MB velký balíček můžete instalovat na Android 2.1 a novější.

Life Reminders
Life Reminders

Do it (Tomorrow)

“Co nemusíte udělat dnes, to odložte na zítra” – tak by se dal parafrázovat název aplikace, která se umístila na osmém místě. Našim čtenářům ji doporučuje Tom: “Naprosto jednoduchá správa úkolů pro krátkodobý časový horizont. “Dvě stránky” pro dnešek a zítřek. Pěkná grafika, jednoduché ovládání. Navíc umožňuje synchronizaci s webovým rozhraním.”

Sami autoři s jistou nadsázkou v popisku popichují: “Rádi prokrastinujete? Proč to, co máte udělat dnes, neodložíte na zítřek?” Právě v tomto duchu se nese jejich aplikace. Pojďme se podívat na vlastnosti tohoto programu:

 • Plně virtuální zápisník.
 • Nejrychlejší záznam úkolu.
 • Jednoduché rozhraní, skládající se ze sekcí pro dnešní a zítřejší den.
 • Snadné odškrtávání nebo úplné odstraňování dokončených úkolů.
 • Změna pořadí a úprava existujících úkolů.
 • Pracuje správně i na obrazovkách s vysokým rozlišením.
 • Synchronizace úkolů a přístup z jakéhokoli zařízení přes webovou verzi na www.tomorrow.do.
 • Můžete přidávat úkoly z prohlížeče Google Chrome s jednoduchým rozšířením.
 • Widgety na domovskou obrazovku (prostřednictvím nákupu v aplikaci): 1×1 ukazuje počet dnes splněných úkolů, 3×3 a 4×4 pro rychlý pohled na vaše úkoly pro dnešek a přidání úkolu.

Přidejme ještě komentář jednoho z více než deseti tisíc uživatelů, kteří tento program hodnotili nejvyšší možnou známkou: “S aplikací jsem absolutně spokojen… Klasické poznámky denní s možností zapsat poznámky i na další den. Nic extra složitého… => v jednoduchosti je krása…”Do it (Tomorrow) má v Obchodě Play známku 4,4 po více než jednom milionu stažení. Balíček velký 2,8 MB můžete použít na Androidu 2.1 a novějším. Jistě potěší cena: 0,- Kč.

Do it (Tomorrow)
Do it (Tomorrow)

Notes

Aplikaci s prostým názvem Notes nominoval David Kubát. Zde jsou jeho argumenty, proč byste měli jeho oblíbený program vyzkoušet: “Hledal jsem něco jednoduchého, u čeho nebudu muset před zadáním poznámky vybírat, jestli chci jednoduchou poznámku, zaškrtávací seznam a tak podobně. V seznamu poznámek vidím, jakými slovy poznámka začíná, a tedy o kterou jde. Aplikace umí i archivaci, připomínky, třídění do složek, ale to nepoužívám. Doporučuji pro minimalisty. :)”

O mnoho obšírnější není ani popisek v Obchodě Play, který pouze vyjmenovává hlavní vlastnosti:

 • Šifrování poznámek.
 • Poznámky můžete posílat e-mailem/SMS/Google+
 • Zálohování/export na paměťovou kartu.
 • Možnost přikládat obrázky
 • Vytváření to-do seznamů (každý řádek poznámky začíná znakem “#”)
 • Připomínky.
 • Organizace poznámek s pomocí štítků.
 • Import poznámky ze SMS.

Libor Theimer ke svému pětivězdičkovému hodnocení napsal: “Jednoduché a funkční a hlavně to nechce žádná zbytečná oprávnění, která by mohla zavánět nějakým bonzováním někam apod.”

Aplikaci Notes si stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka je 4,4. Velikost instalačního balíčku je pouhých 166 kB a můžete ho nainstalovat na Android 1.5 a novější.

ec2173af85d59ad4c8c4272b64094625?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Tasks & Notes for MS Exchange

První polovinu dnešního přehledu uzavírá program Tasks & Notes for MS Exchange, doporučený samotným autorem, který se podepsal jako jakubklos. “Jsem autorem aplikace a pro synchronizaci s Exchange přes ActiveSync není pro Android žádná jiná alternativa. Aplikace funguje i lokálně nebo se dokáže “navěsit” na již existující calendar sync provider (Google account). Více informaci zde.”

Máme tedy před sebou program pro správu úkolů, poznámek a seznamů, který se od všech ostatních odlišuje podporou protokolu Microsoft Exchange ActiveSync. Cílovou skupinou tedy budou především firemní uživatelé, využívající platformu MS Exchange. Synchronizace mezi tabletem, telefonem a stolním počítačem tedy může probíhat přes Exchange Server, nebo jiného poskytovatele s podporou ActiveSync. Konkrétně jsou podporovány platformy MS Exchange 2003-2013, Office 365, Outlook.com, Hotmail, OneNote Outlook, Tine, Kerio, IceWarp, Zimbra, Zarafa, Z-Push, Horde a další.

Hlavní vlastnosti a funkce v bodech:

 • Synchronizace (více zařízení a PC) s automatickou aktualizací a indikací.
 • Podpora Microsoft Exchange ActiveSync (poznámky a úkoly), AutoDiscover, více složek.
 • Widget (pohledy, složky, přidávání, editace).
 • Sdílení položek s přáteli skrze aplikace (e-mail, SMS, atd.).
 • Sdílení poznámky přímo do aplikace z jiných programů.
 • Poznámky, úkoly a odškrtávací seznamy.
 • Rychlé přidání nové položky.
 • Podpora tabletů.
 • Barevné štítky a kategorie.
 • Vyhledávání, třídění, pohledy.
 • Výběr účtů, které mají být zobrazeny.
 • Záloha a obnova do formátu XML.
 • Holo rozhraní.
 • Zdarma a bez reklam

Jedním ze spokojených uživatelů, kteří tomuto programu dali maximální možné hodnocení, je Jan Kratochvíl, který do komentáře v Obchodě Play napsal: “Super aplikace, konečně to někdo napsal, díky moc. Osobně to používám proti Kerio Mail serveru se kterým žádná jiná aplikace na marketu nefunguje. Konečně mohu zase používat Tasky v Outlooku a na telefonu. Luxus…. časem by se hodil nějakej widget ve stylu Any.DO a možná lokalizace do CZ).”

Tasks & Notes for MS Exchange si dosud stáhlo přes 10 000 uživatelů a průměrná známka v Obchodě Play je 4,4. 1,9 MB můžete stáhnout a nainstalovat na zařízení s Androidem 2.1 a novějším.

Tasks & Notes
Tasks & Notes

Note Room

Note Room doporučil do dnešního dílu čtenář s přezdívkou semperius, který napsal: “Aplikácia sa snaží čo najviac držať jednoduchosti, a preto neobsahuje žiadne prebytočné funkcie a umožňuje pracovať len s textovými poznámkami.

Vďaka svojej jednoduchosti sa príjemne používa a celkový zážitok zvyšuje aj pekné UI.

Poznámky je možné kategorizovať podľa farieb a na výber sú dve farebné schémy, ktoré je možné upravovať a vyskladať si tak vlastnú.”

V Obchodě Play se nedozvídáme mnoho informací navíc – Note Room je dle jeho autorů jednoduchý způsob, jak si zapisovat poznámky. Nenabízí hromadu funkcí, které nikdy nevyužijete, ale zaměřuje se na to, abyste mohli jednoduše zadat a prohlížet textové zápisky. Jako hlavní vlastnosti jsou zmíněny:

 • Import a export poznámek.
 • Zálohování.
 • Barevná témata.

Aplikace má zatím jen něco přes sto stažení a od dosavadních uživatelů dostala známku 4,4. Soubor velký 1,2 MB můžete stáhnout a nainstalovat na zařízení s Androidem 2.1 a vyšším.

Note Room: Simple Notes
Note Room: Simple Notes

To-Do List Widget

Jistá část uživatelů má ráda důležité informace na očích, tedy nejlépe přímo na domovské obrazovce ve formě widgetu. To je i případ čtenáře s nickem Akagai, který nominoval To-Do List Widget. “To-do list widget má sice v Obchodě Play známku jen 4,1, ale osobně nechápu proč. Možná to bude českou náturou, že když to nemá absolutně všechno, nezaslouží si to plný počet hvězd…” uvažuje Akagai na začátku své nominace. “Nicméně je tato aplikace (nebo spíše jen widget) úžasné ohebným a jednoduchým pomocníkem. Potřebujete-li mít na očích stále nejdůležitější poznámky a ne listovat v nějakých programech, hodí se vám tenhle prográmek jako žádný jiný; můžete si totiž vytvořit absolutně libovolně velký widget od 1×1, až po 4×4, kam budete zapisovat přímo ťuknutím na widget. Program najdete pouze ve widgetech, v menu aplikaci pak pouze nástroj na jeho grafické úpravy. Mezi ty patří mimo jiné ohraničení rámečku widgetu různou grafikou, nastavení velikosti písma, barevné rozlišení chystaných a hotových úkolů, posuvníky pro více poznámek v menších widgetech atd. Na možnost napsat si poznámku na displej jsem si zvykl na dávných “hloupých” Sony Ericssonech a tenhle program mi to plně nahrazuje!”

Čtenář, který tento praktický nástroj doporučil, v podstatě řekl vše podstatné. Sami autoři prezentují především možnost zapsat si poznámku přímo z domovské obrazovky, kde také můžete své úkoly zobrazovat. Na výběr je několik různých pozadí a stylů ikon.

Nadšení z jednoduchého a účelného widgetu sdílí také Ozzy Tt, který hodnotil maximální možnou známkou s komentářem: “Výborné, jednoduché a naprosto přehledné. Jen bych uvítal možnost přesunu úkolů, pohybu ve widgetu pokud obsahuje více úkolů, než se do něj vejde na obrazovku a editaci pouze při kliknutí na vyhrazenou malou oblast widgetu. I tak jsem nenašel lepší.”

Program si stáhlo více než půl milionu uživatelů a jeho hodnocení v Obchodě Play se během týdne od uzavření mírně zlepšilo – aktuálně má známku 4,2. Instalační balíček je velký pouhých 201 kB a použít ho můžete na Androidu 1.5 a novějším.

To-Do List Widget
To-Do List Widget

GQueues | Tasks & To-Do Lists

V pořadí třináctou aplikaci dnešního vydání doporučuje a podrobně představuje v6ak (Vít Šesták): “GQueues je služba na úkoly, kterou máte k dispozici všude – na webu, na mobilech s Androidem a případně i na dalších zařízeních, která nepoužívám (tablety, iOS, …). Navíc umožňují přidávání úkolů například i přes e-mail. První můj požadavek splněn, můžu používat odkudkoli.

Úkoly mohu snadno řadit (ručně určím pořadí) a vytvářet podúkoly. Mohu mít více front (např. aktuální, odložené, …). Webová aplikace je navíc snadno ovladatelná z klávesnice, konkurovat jí mohou snad jen Google Tasks.

Zajímavé jsou i některé pokročilé funkce, například oboustranná integrace s kalendářem. (Probíhá přes Google Calendar.) Nebo tzv. “chytré fronty”.

Na upozornění se aplikace spoléhá pouze na integraci s kalendářem. Jestli je to výhoda, nebo nevýhoda, nechám na vás.

Celkově si myslím, že aplikace je dobrá pro ty, kdo si chtějí vymyslet vlastní systém a nepřejímat to, co dostanu naservírováno. Pokud vám výborně vyhovuje jiná aplikace, GQueues nedoporučím. Naopak, pokud máte problém vhodnou aplikaci najít, pak GQueues minimálně stojí za vyzkoušení.

Aplikace je trochu provázanější s účtem Google, ne každému se to asi bude zamlouvat. Přihlášení probíhá přes účet Google, integrace s kalendářem také jen přes Google. V mobilní aplikaci uživatel předává přímo jméno a heslo k účtu Google a musí aplikaci bohužel věřit, že jej nikam neuloží, nechce-li se uchylovat k rozebírání samotné aplikace.

Aplikace je sice zdarma, ale služba je placená, pokud chcete používat některé pokročilé vlastnosti, mezi něž patří i používání mobilní verze. K dispozici je zkušební verze, která je omezena pouze časem.”

Sami autoři uvádějí jako hlavní výhody svého systému intuitivnost, výkonnost a spolehlivost. Jako klíčové vlastnosti vidí:

 • Integrace s Kalendářem Google.
 • Upozornění na úkoly s prošlým datem.
 • Možnost přiřazování štítků.
 • Podřízené úkoly.
 • Opakující se úkoly.
 • Zadávání hlasem.
 • Vyhledávání.

Uživatel Piotr Zubek ve svém hodnocení napsal poměrně důležité zkušenosti: “Super aplikace. Bohužel nefunguje rychlé zadávání data dle dne v týdnu, pokud je v telefonu nastaveno české prostředí. V angličtině je to bez problému. Také zadávání přes GTalk funguje jak má. Zadávám samozřejmě v angličtině. Jinak vše jede svižně :) Pokud bude odstraněna zmíněna chybka, přidám pátou hvězdu :)”

Zdarma, nebo zaplatit?

Samotná aplikace je zadarmo, stejně jako varianta služby GQueues Lite. Za 25 dolarů ročně (cca 470 Kč) můžete získat plnou verzi služby, která přidává několik dalších funkcí, jako je sdílení, miniaplikace pro Gmail, vyhledávání a některé další (podrobnosti viz Plans & Pricing).

Program GQueues | Tasks & To-Do Lists si dosud nainstalovalo přes deset tisíc uživatelů, kteří mu dali průměrnou známku 4,2. Instalační balíček je určený pro Android 2.2 a vyšší, jeho velikost je 1,1 MB.

GQueues | Tasks & To-Do Lists
GQueues | Tasks & To-Do Lists

Deadlines Reminder

Čtenář GoodBandit doporučuje Deadlines Reminder z následujících důvodů: “Appka je príjemne jednoduchá s pekným dizajnom. Dá sa pouziť na pripomenutie dôležitých termínov, no nehodí sa na zápis príliš dlhých textov. V závisloti od zostávajúceho počtu dní sa mení aj farba pripomienky v notifikačnej lište. Upozornenia sa začnú zobrazovať týždeň pred splnením úlohy. To, na čo bola vytvorená spĺňa dokonale:)”

Zapomínáte termíny a důležité události? Zkuste Deadlines Reminder a už se vám nikdy nestane, že byste někdy něco “prošvihli”! Aplikace je jednoduchá a velmi intuitivní – nemusíte nastavovat připomenutí znovu a znovu, sama vás každý den upozorní na blížící se termíny. Samozřejmě si můžete nastavit frekvenci a časy připomenutí, takže budete informováni, kdy a jak často chcete.

Hlavní vlastnosti v bodech:

 • Jednoduchost.
 • Historie.
 • Různé barvy.
 • Automatická oznámení.

Zatím si tento program stáhlo přes pět tisíc uživatelů, kteří mu udělili průměrnou známku 4,2. Deadlines Reminder můžete nainstalovat na Android 2.2 a novější, balíček je velký jen 822 kB.

45c02663c58b2fbd4179173541e133c4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Desk Notes

Róbert Diky nám nyní poví, proč byste pro své poznámky měli používat aplikaci Desk Notes: “Ja osobné preferujem, čo sa poznámkových aplikácií týka, jednoduchosť a “čistotu” jednotlivých aplikácií, nepotrebujem žiadne synchronizácie, zdieľania a všemožné možnosti pripomienok, potrebujem len, aby som tu prípadnú poznámku, alebo úlohu mal jasne na očiach (displeji) a pripomenula mi, že mám niečo urobiť. Jedná sa čisto iba o widgetové aplikácie, ktoré sú neustále na očiach a je možné si ich prispôsobovať.

 • klasický žltý papierik, pripnutý na ploche ako widget
 • pekný dizajn, pôsobi veľmi jednoducho a účelne
 • 3 rôzne veľkosti nastavenie widgetu
 • pri tuknuti na papierik sa automaticky otvorí okno pre napísanie poznámky
 • jediné nastavenie, je nastavenie veľkosti písma
 • síce sa to zdá ako veľmi primitívne no spĺňa to svoj účel”

Jedná se tedy o poznámky ve formě widgetu na domovskou obrazovku, které v tomto případě mohou mít tři různé velikosti a několik barev “papírku”. Kromě toho lze poznámku poslat e-mailem nebo SMSkou.

Jedna z uživatelek například napsala: “Skvělé, to jsem přesně hledala :) nic složitého jen se napíše poznámka a hodí na plochu, pak ji můžu i upravit . Je tam i pár barviček a tři velikosti, mně úplně vyhovuje !! :)”

Zdarma, nebo zaplatit?

Aplikace nabízí její autor zdarma, nicméně pokud byste ho chtěli finančně podpořit v dalším úsilí, můžete si koupit Desk Notes – donate za 20 korun. Za to dostanete více barev a žádnou reklamu.

Aplikace zaznamenala více než milion stažení a její známka v Obchodě Play je 4,1. Instalační soubor o velikosti 477 kB můžete použít na Androidu 1.5 a novějším.

Desk Notes
Desk Notes

Google Tasks Organizer

Další klientskou aplikaci spolupracující s Úkoly Google představuje pcs: “Vyzkoušel jsem celou řadu aplikací a tato mi přišla nejlepší. Jak název napovídá, pracuje s úkoly uloženými u Google. Umožňuje snadné zadávání nových úkolů, kaskádování, práci s různými seznamy. Za ty peníze to stojí.”

Autoři programu v Obchodě Play uvádějí následující vlastnosti:

 • Synchronizace seznamů úkolů z více Gmail a Google Apps účtů v jedné aplikaci.
 • Třídění úkolů podle data, jména, vlastního pořadí a dalších parametrů.
 • Opakující se úkoly (přesunutí na další termín).
 • Nastavení připomenutí úkolů se zadaným termínem.
 • Označení důležitých úkolů barvou.
 • Integrace s aplikací a widgetem Executive Assistant.

Zdarma, nebo zaplatit?

Používat můžete verzi zdarma, ale pokud vás tento program zaujme, určitě byste měli zauvažovat o placené variantě, která přijde na cca 65 Kč. Za tuto částku vás přestanou obtěžovat reklamy, dostanete jednodušší výběr data, možnost organizace úkolů, odesílání úloh do Kalendáře Google, integraci s Pure Calendar Widget a plně uživatelsky nastavitelný widget.

Bezplatnou verzi si zatím stáhlo více než sto tisíc uživatelů a průměrná známka je 4,1. Instalační balíček velký 965 kB lze použít na Androidu 2.1 a novějším.

121047666bed0299ebe1e21485588b19?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Podio

Dostáváme se k poslední pětině aplikací, která má v Obchodě Play hodnocení horší než 4,0. Proto se těmto programům budeme věnovat jen velmi zběžně. Podio doporučil bob.bob, který napsal: “Uspokojí jednotlivce až po pracovní skupinu. Integrace s google účtem, vytváření úkolů přímo z příchozích mailů s možností delegování, nastavení termínů, … přístup z mobilu nebo přes podio.com. Do pěti uživatelů zdarma.”

V tomto případě se tedy jedná o platformu pro organizaci práce v týmu, kterou díky aplikaci pro Android můžete řídit odkudkoli z terénu.

Klíčové vlastnosti:

 • Perfektní týmová spolupráce s kýmkoli a odkudkoli.
 • Stovky pracovních aplikací pro projekty, prodejní procesy, vývoj produktů, správu uchazečů o zaměstnání a další.
 • Další úroveň řízení úkolů. Podio přidává kontext ke každému úkolu, což vám ušetří čas.
 • Díky sdílení informací o stavu snadno získáte aktuální informace o pokroku všech vašich úkolů v reálném čase.
 • Inteligentní Inbox a kontakty – push notifikace a soukromé zprávy, integrace s telefonním seznamem.

Program Podio si nainstalovalo přes 50 tisíc uživatelů a jeho známka je 3,9. Balíček velký 3,0 MB lze instalovat na Android 2.2 a vyšší

Podio
Podio

iRT GTasks Outliner BETA

Aplikaci s dlouhým a složitým názvem nominoval TomVal: “Pro mne jsou v této aplikaci důležité následující vlastnosti:

 • Možnost nastavení velikosti písma v seznamu úloh (až 30 bodů, což je mé “provozní minimum” vzhledem ke špatnému zraku)
 • Možnost vnořování seznamu úloh
 • Možnost kopírování celých seznamů úloh

Aplikace, ač dlouhodobě v betě, umí synchronizaci s Google Task, umí upozornění na termín úkolu, upozornit lze i hlasovým výstupem, možnost zálohy seznamů úkolů v cloudu (Dropbox) a další, které až tak nevyužívám, i když by jistě mohly využití najít.”

Podle popisku v Obchodě Play betaverze vyprší koncem tohoto roku. Z mnoha schopností vybíráme:

 • Synchronizace s více účty Google, včetně podpory více online nebo offline účtů.
 • Změna pořadí a úrovně položek přetažením.
 • Kategorie a štítky.
 • Možnost použití číslovaných seznamů.
 • Odeslání celého úkolu nebo jeho části e-mailem.
 • Třídění podle data vytvoření, data poslední změny, atd.
 • Ovládání gesty.
 • Obnovení smazaných úkolů.
 • Vymazání dokončených úkolů.

Program s hodnocením 3,8 si zatím stáhlo přes deset tisíc uživatelů. “Instalačka” má 900 kB a použít ji můžete na Androidu 1.6 a novějším.

iRT GTasks Outliner BETA
iRT GTasks Outliner BETA

OneNote

Tak trochu symbolicky skončilo na předposledním místě řešení od Microsoftu – OneNote. Zastáncem je v tomto případě Roman Kapusta, který svou nominaci zdůvodnil takto: “Poznamkovy blok na vysokej urovni a zadarmo. Pouzival som EverNote, ale na mojom mobile strajkuje, tak som skusil prave Microsoft OneNote a zatial som spokojny. K poznamkam je mozne pristupovat aj cez web na skydrive.live.com a samozrejme cez desktopovy OneNote (sucast Microsoft Office). Jedina slabina je nefungujuce vyhladavanie vo webovej aplikacii. Vyhladavanie priamo na telefone funguje ukazkovo.”

Pro další podrobnosti si jdeme přímo do Obchodu Play, kde Microsoft prezentuje OneNote jako digitální poznámkový blok, do kterého si můžete zapsat všechny důležité věci z osobního i profesního života. Můžete zaznamenávat své nápady, přidávat obrázky, aktualizovat nákupní seznam nebo kontrolovat úkoly. Data se ukládají a synchronizují v cloudu, takže vždy budete mít k dispozici nejnovější verzi.

Hlavní funkce:

 • Aktualizovaná navigace ulehčuje zobrazení a hledání poznámek.
 • Aplikace nabízí vylepšené formátování poznámek a jejich konzistenci v různých zařízeních.
 • Možnost zobrazit rukopisné poznámky a formátování RTF.
 • Seznamy naposledy použitých poznámkových bloků se synchronizují v různých zařízeních.
 • Poznámky můžete automaticky synchronizovat na SkyDrivu Pro.
 • Na domovské obrazovce najdete pomůcky, díky kterým můžete rychle udělat fotku, nahrát zvuk nebo vytvořit jiný typ rychlých poznámek.

Aplikace pro Android je k dispozici zdarma, stejně jako přístup přes webové rozhraní. Za program OneNote pro Windows ale budete muset zaplatit.

Po více než milionu instalací má OneNote v Obchodě Play hodnocení 3,5. Instalační balíček je velký 20 MB a použít ho lze na Androidu 4.0 a novějším.

Microsoft OneNote: Save Notes
Microsoft OneNote: Save Notes

MIUI poznámky

Úplně na konci seznamů jsou aplikace, které nelze stáhnout z Obchodu Play, neboť jsou určené výhradně pro dané nadstavby. V tomto případě se jedná o poznámkové řešení z alternativní ROMky MIUI, které doporučil Jiri Fiala se stručným komentářem: “Je přímo zabudována v MIUI a její funkčnost se mi zda výborná.”

MIUI fast notes

MIUI fast notes

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)