Čtenáři doporučují: 11x předpověď počasí pro Android

pocasi_ico

Jaké počasí je venku a jak vypadá předpověď na další hodiny, dny a týdny? Máte vyrazit na výlet v tričku, nebo bude lepší vzít si pláštěnku, či snad dokonce sněhule? Nejen na tyto otázky vám dokážou odpovědět meteorologické aplikace, doporučené čtenáři portálu SvětAndroida.cz! V dnešním přehledu se podíváme na jedenáct programů, které se snaží poskytovat přehled o aktuální meteorologické situaci, jakož i prognózu na následující období.

Čtenáři doporučují: 11x předpověď počasí pro Android Čtenáři doporučují: 11x předpověď počasí pro Android

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • V okamžiku, kdy vyšel tento článek, jsme v redakci rozjeli nominace na další kolo „SvětAndroida doporučuje“. Vyhlásili jsme téma a redaktoři našeho portálu mají týden na to, aby navrhli své aplikace.
 • Po týdnu začneme připravovat další článek z cyklu „SvětAndroida doporučuje“.
 • Protože si uvědomujeme (a dokazuje to i tento díl „Čtenáři doporučují“), že ani při sebevětší snaze nedokážeme redakčními silami obsáhnout všechny aplikace v daném segmentu, necháváme na konci článku prostor pro naše čtenáře. Ti mohou nominovat pomocí formuláře po dobu jednoho týdnu.
 • Po uzávěrce sestavujeme článek „Čtenáři doporučují“, založený na čtenářských nominacích. Na přípravu máme jeden týden, článek tedy vychází následující sudý čtvrtek. Celý koloběh v tom okamžiku začíná od prvního bodu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace pro předpověď počasí nominovali redaktoři?

Před dvěma týdny nominovalo pět redaktorů následujících pět aplikací:

Čtenáři během „týdenního sběru“ podali celkem 17 nominací rovného tuctu aplikací. Jednu aplikaci – konkrétně Meteor – jsme ale museli vyřadit, neboť tento program byl již v článku s redakčními tipy. V tomto kole se tedy podíváme na jedenáct aplikací pro předpovídání počasí.

Yr

Jedinou aplikací, na které se v tomto kole shodlo více čtenářů, je norská Yr – během týdne obdržela šest nominací. Nejvíce se na její obhajobu postavil dtjan, který napsal: „Je to nestor mezi aplikacemi na předpověď počasí. Norové to prostě umí, předpovědi jim sedí a je radost koukat na tak podrobnou až lokální předpověď nad danými místy. Grafika přehledná až geniálně jednoduchá a pochopitelná. Možnost uložit si místa kde vás zajímá předpověď, nenáročné na data, prostě pecka. Pro aktuální srážky v ČR pak Meteor. Pro aktuální srážky chodící po většinu roku ze SZ – pak radarová mapa srážek Německa. V této kombinaci snad není možné ani zmoknout:)“

Dalším obhájcem je lav a zde je jeho komentář: „Aplikace Norského meteorologického institutu celkem vysoce oceněná spolehlivost modelu pro celou Evropu. Populární mezi jachtaři v Chorvatsku. ČHMÚ ji sice nepovažuje za moc dobrou, ale hanlivé hodnocení konkurence je někdy nejlepší doporučení.“ Dále nechme promluvit Majkla: „Androidová verze zřejmě nejpřesnější předpovědi počasí pro celý svět. Přesnější, než většina jiných aplikací.“

V podobném duchu se také nesly nominace Maxipsa, geniva a jinryda – všichni shodně vyzdvihují přesnost předpovědí. Kromě toho ale podotýkají, že Yr není lokalizován do češtiny.

Oficiální popisek v Obchodě Play není příliš sdílný, co se týká vlastností – dočtete se v něm jen to, že můžete vyhledávat v osmi milionech předpovědí počasí pro Norsko a svět, nebo pomocí GPS najít a zobrazit nejbližší místo. Aplikace obsahuje prognózy počasí, textové předpovědi, meteogramy (ty se zobrazí v režimu na šířku) a varování před extrémním počasím.

Aplikaci Yr si dosud stáhl více než milion uživatelů a její hodnocení je 4,2.

Spokojený uživatel Martin Verfel ve svém komentáři k pětihvězdičkovému hodnocení pak srovnává s konkurencí: „Používám Aladin a toto a obě aplikace mají svoje výhody. V českém Aladinu je navíc radar. Někdy se trefí více Norové, někdy Aladin.“

Yr
Yr

GO Weather Forecast & Widgets

Aplikace od druhého místa dále získaly vždy právě jednu nominaci, takže o jejich pořadí rozhodovala známka v Obchodě Play, případně počet hodnocení. Nejvýše v těchto kritériích zamířil program GO Weather Forecast & Widgets od tvůrců oblíbeného launcheru GO Launcher EX. Čtenář PetrVF aplikaci doporučuje s následujícím komentářem: „Vyzkoušel jsem několik aplikací pro počasí a tato mi vyhovuje asi nejvíce. A proč jsem si ji vybral:

 • předpověď dle aktuální polohy,
 • předpověď pro více míst (nadefinuji si místa a jednoduchým listováním mezi nimi přepínám) ideální před dovolenou :-),
 • skvělé widgety na plochu,
 • pozadí na plochu a zamčenou obrazovku – pokud si zvolím, ukazuje pěknými fotkami (obrázky) jaké je aktuálně počasí – pozadí jsou velmi pěkně zpracována. Většinou dynamická – stékající kapky deště, blýskající blesky. Pozadí jsou členěna na denní a noční a na různé druhy počasí (jasno, oblačno, kouřmo, zataženo, déšť, mráz a další),
 • předpověď na několik dní dopředu (poměrně přesná),
 • Varování před změnou počasí (přebírá zřejmě z ČHMU) varování před horky, bouřkami, výraznými změnami počasí atd.,
 • údaj o aktuální teplotě ve stavové liště,
 • možnost vytvářet fotky s údaji o aktuální teplotě a místě, kde se nacházím,
 • asi ještě něco, je to opravdu velmi propracovaný program.

Proto jsem si koupil i placenou verzi bez reklam, a abych podpořil vývojáře…“

GO Weather Forecast: aktuální situace GO Weather Forecast: aktuální situace

GO Weather Forecast: předpověď GO Weather Forecast: předpověď

GO Weather Forecast: předpověď GO Weather Forecast: předpověď

Podle popisku v Obchodě Play se ve verzi zdarma můžete těšit na:

 • Přesné místní předpovědi pro více než 100 000 míst po celém světě.
 • Více než 1 000 personalizovaných témat.
 • Objevte a sdílejte krásu kolem vás skrze sdílené fotografie.
 • Interaktivní dynamické mapy, radarové a satelitní snímky pro konkrétní místa.
 • Sledování počasí na více místech je ideální při plánování výletů.
 • Detailní předpověď počasí včetně času, data, pocitové teploty, očekávané nejvyšší a nejnižší teploty, větru, vlhkosti, viditelnosti, východu a západu slunce, varováním před extrémními jevy, atd.
 • Widgety s aktuálním počasím v rozměrech 2×1, 4×1, 4×2.
 • Widgety s předpovědí počasí o velikostech 4×1, 4×2.
 • Témata widgetů a živé tapety pro řadu povětrnostních podmínek v denním a nočním režimu: slunečno, deštivo, zasněžený, hrom, oblačno, zataženo a mlhavo.
 • Podělte se o aktuální počasí se svými přáteli prostřednictvím fotografií.

V placené verzi Pro, kterou pořídíte skrze nákup v aplikaci za ???, navíc získáte:

 • Prognózu pravděpodobnosti srážek.
 • Odstranění reklamy.
 • Světový čas – zobrazení aktuálního času a počasí na vybraných místech.
 • 24hodinová a 10denní detailní předpověď počasí.
 • Exkluzivní témata widgetů.

Autoři se dále chlubí tím, že jejich předpověď počasí podporuje až desítky tisíc měst, pro které můžete získat nejpřesnější informace o meteorologických podmínkách, podrobnou zprávu o počasí, přesnou předpověď a interaktivní mapy. Dále zdůrazňují krásné uživatelské rozhraní s různými tématy widgetů a živými tapetami.

GO Weather Forecast & Widgets si nainstalovalo více než deset milionů uživatelů a průměrná známka je 4,5. Aplikaci lze instalovat na zařízení s Androidem 2.2 a novějším.

Mezi spokojené uživatele se počítá Tomáš Filip, který v komentáři napsal: „Občas se hůře aktualizuje, nicméně je lepší než interní. Hlavně u widgetu se mi líbí nastavení spouštěných aplikací podle toho, na jaké místo widgetu kliknu. Suma sumárum, 5*.“

GO Weather - Widget, Theme, Wallpaper, Efficient
GO Weather - Widget, Theme, Wallpaper, Efficient

Weather & Clock Widget Android

Aplikaci Weather & Clock Widget Android doporučuje Taz1976: „Tuto aplikaci používám už snad rok nebo déle. Jako snad jediná mi předpovídá, jak bude s přesností +-1°C.Vyzkoušel jsem snad všechny dostupné na Google Play, ale tato mi vyhovuje nejvíc. Má dokonce i upozornění na změnu počasí. Manželka na přesnost této aplikace nevěřila do té doby, než mě aplikace upozornila, že bude pršet i když venku bylo nádherně a za pět minut pršelo.“

V Obchodě Play se pak dočtete, že program nabízí přesné informace o počasí rychlou a snadno stravitelnou formou pro všechna velká města na světě. Automaticky lokalizuje polohu a nabídne údaje o aktuální teplotě, meteorologické situaci, vlhkosti, tlaku, rychlosti a směru větru, k tomu navíc, pěti-, desetidenní a hodinovou předpověď. Nabízí různé velikosti widgetů: 2×1, 4×1, 4×2 a 4×3 pro běžné obrazovky a 5×1, 5×2 a 5×3 pro velké obrazovky a tablety. Program je k dispozici zdarma s reklamami, nebo za necelých 60 Kč bez reklam.

Weather & Clock Widget Android: hlavní obrazovka Weather & Clock Widget Android: hlavní obrazovka

Weather & Clock Widget Android: aktuální situace Weather & Clock Widget Android: aktuální situace

Weather & Clock Widget Android: 5denní předpověď Weather & Clock Widget Android: 5denní předpověď

Z hlavních vlastností a funkcí jmenujme:

 • Poskytuje informace o aktuálním stavu počasí a pětidenní předpověď.
 • 10denní a hodinová předpověď se srážkami.
 • Časy východu a západu slunce.
 • Atmosférický tlak v různých jednotkách.
 • Zobrazení teploty ve stavovém řádku.
 • Sdílení informace o poloze a počasí s přáteli.
 • Možnost vyhledávání měst podle země a město nebo PSČ.
 • Možnost omezit aktualizaci dat pouze na připojení skrze Wi-Fi. Možnost zakázat přístup k Internetu, když jste v roamingu.
 • Volba jednotek teploty ve stupních Celsia nebo Fahrenheita.
 • Volitelný interval automatické aktualizace: 15 minut, 30 minut, 1, 3, 6, 9, 12 hodin či denně a ruční aktualizace.
 • Automatická detekce polohy.
 • Sledování až 10 různých míst.
 • Mapa počasí s možností přidat město do seznamu měst.
 • Upozornění na meteorologické jevy (s možností jej vypnout).
 • Fáze měsíce.

Weather & Clock Widget Android: hodinová předpověď Weather & Clock Widget Android: hodinová předpověď

Weather & Clock Widget Android: fáze Měsíce Weather & Clock Widget Android: fáze Měsíce

Weather & Clock Widget Android: počasí v mapě Weather & Clock Widget Android: počasí v mapě

Aplikace má na svém kontě přes deset milionů stažení a průměrnou známku 4,4. Instalační balíček velký 4,1 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 2.2 a novějším.

Spokojený uživatel Josef Pšurný napsal ke svému hodnocení komentář: „Detailní widget se všemi užitečnými podrobnostmi nastavitelnými podle potřeby. Design profesionálů a technických ředitelů. :-) Vše funguje výborně.“

Weather & Clock Widget
Weather & Clock Widget

WeatherPro

Těsně pod pomyslnými stupni vítězů potkáváme jeden z nejrenomovanějších zdrojů meteorologických informací – právě od WeatherPro přebírají mnohé další aplikace údaje. Nominujícím je v tomto případě Vilém Heřmánek, který si tento program vybral z následujících důvodů: „WeatherPro používám už od dob Symbianu a i když mám v androidím mobilu více aplikací na předpověď počasí, pořád tuto používám nejčastěji a nejraději. Má velmi přesnou předpověď, pěknou grafiku a pěkné widgety. Stojí 79.99 Kč, ale stojí za ty peníze. Pro úplné fajnšmekry na počasí se dá dokoupit předplatné na spoustu dalších údajů a map, ale pro běžného uživatele to není potřeba. Prostě doporučuji!:-)“

WeatherPro: předpověď počasí WeatherPro: předpověď počasí

WeatherPro: předpověď počasí WeatherPro: předpověď počasí

Co tedy za svých bezmála osmdesát korun dostanete? Autoři z MeteoGroup v Obchodě Play prezentují na prvním místě mediální úspěch svého dítka, který je nesporně zasloužený. Dále zdůrazňují hlavní rysy a funkce aplikace:

 • Tříhodinové prognózy pro následující týden včetně teploty, směru a rychlosti větru, tlaku vzduchu, množství srážek i jejich pravděpodobnosti a relativní vlhkosti.
 • Zobrazení předpovědi formou grafů.
 • Celosvětově upozornění a varování na extrémní počasí.
 • Globální satelitní a animované radarové snímky pro USA, Austrálii a většinu Evropy.
 • Neomezený počet sledovaných míst; funkce „Moje poloha“ automaticky zobrazí počasí v místě, kde se nacházíte.
 • Připojení k vaší osobní meteorologické stanici (ve spolupráci s Netatmo).
 • Další vlastnosti: fotografie, novinky, zprávy o počasí pro více než 2 miliony míst po celém světě.
 • Přizpůsobitelné Widgety (možnost nastavit vlastní barvu, velikost, průhlednost, umístění, přechody atd.), živá tapeta s aktuálním počasím.
 • Možnost přesunu aplikace na paměťovou kartu.
 • Prozkoumejte výhody aplikací MeteoGroup připojením do 3D světa v programu MeteoEarth.
 • Bez reklam.

WeatherPro si dosud koupilo a nainstalovalo přes sto tisíc uživatelů, přičemž jeho hodnocení v Obchodě Play je 4,4. 8,7 MB velký balíček lze použít na Androidu 2.1 a vyšším.

Podívejme se ještě, jak tento program vnímá Jiří Rohel, který hodnotil maximálními možnými pěti hvězdičkami: „Přehledná a podrobná aplikace s dost přesnou předpovědí. Spousta užitečných informací o počasí, jen bych uvítal nápovědu k některým funkcím – k čemu přesně slouží a jak je správně použít. Taky se připravte, že kromě pořizovací ceny, která není úplně malá, si budete muset připlatit za pravidelný přísun aktuálních dat, a to ve formě jednorázové platby buď na rok, nebo kratší období. Je propojena s aplikací MeteoEarth (je nutno zakoupit). Jinak ale můžu vřele doporučit zejména těm, kteří potřebují být pravidelně a spolehlivě informováni o počasí na nejbližší dny!“

WeatherPro: Forecast & Radar
WeatherPro: Forecast & Radar

Wetter App

Před polovinou dnešního výběru se podíváme do sousedního Německa, odkud pochází aplikace Wetter App. Tu nominoval vodnik33 s následujícím vysvětlením: „Důvod je jednoduchý. Pokud nejste z velkého města, tak žádná zahraniční aplikace nefunguje. A pokud jste navíc ze severu Čech, tak vám nic jiného nezbývá, než nainstalovat německou aplikaci a najednou je vše přesně tak, jak má být. Nevýhoda u Wetter App je nemožnost jakkoliv si upravit widget. A zkoušel jsem i všechny české aplikace na počasí, ale žádná prostě u nás nefungovala přesně /Varnsdorf/.“

Wetter App: předpověď počasí Wetter App: předpověď počasí

V oficiálním popisku jsou hlavní vlastnosti shrnuty v bodech:

 • Zobrazení aktuálního stavu.
 • Integrovaný srážkový radar ve vysokém rozlišení.
 • Předpověď počasí na dalších osm dnů.
 • Několik různých widgetů na domovskou obrazovku.
 • Zprávy o počasí.
 • Vyhledávání a sledování, uložení oblíbených míst pro snadnější přístup.
 • Rychlá, dobrá a zdarma.

Wetter App: možnosti nastavení Wetter App: možnosti nastavení

Aplikace, která je ke stažení zdarma, má na svém kontě přes milion instalací a průměrnou známku 4,4. Lukáš Brtna coby spokojený uživatel do komentáře napsal: „Vynikající aplikace – přehledná, obsažná a hlavně přesná. Není lepší předpovědi pro západní Čechy.“

Weather & Radar - Storm radar
Weather & Radar - Storm radar

ForecaWeather

Na šestém místě se usadila méně známá aplikace ForecaWeather, kterou doporučuje Alex s následujícím komentářem: „Dokonalá aplikace zdarma a v češtině. Aladina a jeho klony jsem zavrhl pro jeho nepřesnost. Tady mě předpovědi nikdy nezklamaly. Několik možností jak zjistit, kdy přestane pršet a začne, jak bude oblačno nebo jasno, a to na mapách i grafu. Nedám na ni dopustit a používám vždy, když chci zcela přesné informace. Nikdy mě nezklamala.“

Autoři jsou v Obchodě Play z hlediska popisu poměrně skoupí na slovo – deklarují, že jejich aplikace poskytuje aktuální informace o meteorologické situaci, předpověď počasí na dalších deset dnů a animované mapy pro jakékoli místo na světě. Uživatel si může zvolit z více než 140 tisíc míst, nebo si nechat zobrazovat údaje pro aktuální pozici.

ForecaWeather nabízí poměrně jednoduché uživatelské prostředí, kde na úvodní obrazovce zobrazuje aktuální stav a prognózu na další dny. Oceňujeme české popisy počasí a pěkně provedené grafické ikony. V detailnějším pohledu je k vidění aktuální teplota, rychlost větru, pocitová teplota, tlak vzduchu, rosný bod, čas východu a západu slunce. Dále je připravena hodinová předpověď pro aktuální a následující den s očekávanou a pocitovou teplotou, rychlostí větru, vlhkostí vzduchu a procentuální pravděpodobností deště. Přes rozbalovací nabídku v pravém horním rohu je možné prohlížet data ze srážkového radaru, satelitní snímky oblačnosti a graf očekávaného průběhu teploty.

ForecaWeather: srážkový radar ForecaWeather: srážkový radar

ForecaWeather: snímky oblačnosti ForecaWeather: snímky oblačnosti

ForecaWeather: možnosti nastavení ForecaWeather: možnosti nastavení

Aplikace je k dispozici zdarma, obsahuje však poměrně viditelné reklamní proužky. Bohužel placenou variantu bez reklamy autoři nenabízejí. Program si dosud stáhlo více než půl milionu uživatelů a jeho průměrná známka je 4,4. Instalační balíček velký 4,1 MB lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším.

Vladimir Misinkevič se v Obchodě Play podělil o své zkušenosti: „Počasí Zatím nejlepší aplikace co se týče přesností předpovědi a nenáročnosti pro hardware mobilního telefonu, jednoduchá obsluha, taktéž nastavení a rychlost komunikace se serverem. Taky grafika stránky je výborná, přehledná, žádné zbytečné animace – holt v jednoduchosti je síla.“

Foreca Weather & Radar
Foreca Weather & Radar

CZ Teletext

Zjevně nejen prezident republiky využívá jako zdroj informací teletext. Čtenář pcs nominoval coby meteorologickou aplikaci program CZ Teletext a ke svému hlasu dodává: „Na předpověď počasí v ČR používám aplikaci, která není primárně na počasí, ale zobrazuje data z Teletextu České televize. Jejich předpovědi jsou poměrně přesné a tak ke dvoudenní lokální předpovědi (kterou máte z aplikace Aladin) získáte docela slušnou republikovou předpověď na 1, 3 a 7 dnů. Stránky s předpovědí jsou 171, 172 a 173. Tato předpověď (alespoň ve třídenní variantě) mi vykazuje menší chybovost než všeobecně vychvalovaný model (a aplikace) yr.no. Pro člověka, který se chce v počasí zorientovat, už chybí jen pořádná aplikace, která by ukazovala předpovědní synoptickou mapu.“

CZ Teletext: rozcestník počasí CZ Teletext: rozcestník počasí

Autor CZ Teletextu Michal Ursiny popisuje své dílko v několika bodech:

 • Teletext 9 českých kanálů.
 • Multitouch zoom.
 • X/Y scroll.
 • Manuální vložení stránky skrz klávesnici nebo pomocí +/- +10/-10 +100/-100 tlačítek.
 • Substránky: přidat a, b, c k číslu, e.g.:611b; u TV Markiza 13001, 13002, apod.
 • Záložky.
 • Sdílení teletextu skrz facebook, twitter, buzz, email, …

CZ Teletext: předpověď počasí CZ Teletext: předpověď počasí

CZ Teletext: sluneční aktivita CZ Teletext: sluneční aktivita

CZ Teletext je k dispozici ve dvou variantách: zdarma s reklamami, nebo jako verze Premium za necelých 20 Kč bez reklamních proužků.

Verze zdarma má na svém kontě přes deset tisíc instalací a její známka je zatím 4,4. Pozitivem je minimalistická velikost – 94 kB velký balíček lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.1 a novějším.

Jeden ze spokojených uživatelů hodnotí program takto: „Reakce okamžitě, žádné čekání na načtení (při užití wifi). Intuitivní ovládání, jednoduché navoleni požadované stránky, dobře řešené přiblížení, reaguje na Gsensor. Reklama malinká, nijak extra nevadí.“

Teletext
Teletext

AccuWeather

Na osmé příčce nás čeká aplikace dalšího z renomovaných zdrojů informací o počasí, od kterého přebírají data mnohé alternativní aplikace. Nominujícím čtenářem je Matěj Kaňok, který napsal: „Zobrazuje tepotu jak podle hodin tak i podle dnů na týden i více dopředu a co je hlavní tak určuje počasí spolehlivě dlouho dopředu. Graficky by se na tom dalo ještě trochu zapracovat, ale vše vynahrazují grafy, Widgety, a taky pokud jsem v zahraničí tak videa z daného města, v mapě ukáže srážky a zobrazuje i novinky z toho daného města. S touto aplikací jsem nadmíru spokojen a už ji používám od začátku, co mám systém Android.“

Tvůrci aplikace v Obchodě Play poměrně zevrubně popisují všechny zásadní vlastnosti a funkce:

 • MinuteCast – předpověď počasí minutu po minutě pro další dvě hodiny pro konkrétní ulice ve Spojených státech a Kanadě. Zahrnuje typ srážek a intenzitu, začátek a konec deště.
 • V místech na světě, kde AccuWeather předpovídá sníh, náledí, déšť, vítr, nebo pravděpodobnost bouřky, uvidíte oranžový vykřičník.
 • Push notifikace na závažné meteorologické jevy ve Spojených státech.
 • Widget na domovskou obrazovku se dvoudenní předpovědí pro vaši polohu a čas.
 • Srážkový radar pro celou Severní Ameriku a Evropu.
 • Aktuální zprávy o počasí a videa v angličtině a španělštině.
 • Sdílení skrze sociální média, takže se můžete podělit o aktuální situaci v místě, kde se nacházíte.
 • Přesné a místní předpovědi pro téměř tři miliony míst po celém světě. Prognózy aktualizované každých 15 minut s informacemi pro příštích 15 dní – to vše ve 27 různých jazycích.
 • Aktuální počasí aktualizované každých 15 minut s informacemi o vlhkosti a procentuálním rizikem srážek, rosném bodu, viditelnosti, UV indexu, rychlosti a směru větru, časech východu a západu slunce, a pocitové teplotě.
 • Přehledy počasí, které poskytují údaje o příštích pěti dnech počasí spolu s popisem případných kritických podmínek.
 • Zobrazení aktuální teploty v oznamovací liště pro aktuální nebo zvolené umístění.
 • Možnost sledovat neomezené množství míst.
 • Volba mezi metrickými nebo britskými jednotkami, 12hodinové nebo 24hodinové zobrazení času, rozložení pro režimy na výšku nebo na šířku.

AccuWeather je ke stažení ve verzi zdarma s reklamami, nebo v placené variantě Platinum bez reklam za 60 Kč. Bezplatnou verzi si stáhlo více než deset milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,3. Ze spokojených uživatelů budeme tentokrát citovat Katku Pejškovou, která k maximálnímu hodnocení připsala: „Už se mi dlouho nestalo, že by se ukázalo nebo předpovědělo počasí špatně. Spousta funkcí a „real feel“ funkce především z tohoto programu dělají můj nejoblíbenější.“

AccuWeather: Weather Radar
AccuWeather: Weather Radar

Beautiful Widgets

Nyní se podíváme do dílny LevelUp Studia, jehož widgety pro Android patří takřka k legendárním aplikacím. Jako program pro předpovídání je používá 1sefko: „Testoval som veľa aplikácií s predpoveďou počasia a najlepšie výsledky mala Beautiful Widget. Porovnával som hlavne počasie v reálnom čase so stránkou SHMU a údaje sedeli skoro totožne pri nastavenom poskytovateľovi údajov „Weather Underground“, ktorá používa údaje z najbližšej meteo stanice od vašej polohy. Okrem neho sa dá zvoliť aj AcuWeather. Aplikácia má veľa widgetov, ktoré je možné skinovať. Ale podstatná je pre mňa hlavne najvyššia presnosť spomedzi obdobných aplikácií.“

Beautiful Widgets: výběr widgetů Beautiful Widgets: výběr widgetů

Beautiful Widgets: jeden z widgetů Beautiful Widgets: jeden z widgetů

Beautiful Widgets: nastavení motivů Beautiful Widgets: nastavení motivů

Jedná se tedy o sadu widgetů, zobrazujících nejrůznější informace přímo na domovské obrazovce. Jejich hlavní devizou je kromě široké nabídky především značná míra přizpůsobitelnosti, dovolující uživatelům nastavit vzhled dle jejich vkusu a prostředí telefonu.

Základní funkce:

 • Widgety s hodinami a dalšími údaji (čas, datum, budík, atd.)
 • Různé rozměry widgetů, včetně 6×4, 6×1, 6×2 a pro tablety.
 • Více než 2500 grafických témat.
 • Informace o počasí pro nastavené město.
 • Předpověď počasí pro více měst.
 • Doplňující informace o počasí z Weather Underground nebo AccuWeather.
 • Upozornění na závažné meteorologické jevy.
 • Interaktivní spořiče obrazovky (DayDream).

Beautiful Widgets: motivy počasí Beautiful Widgets: motivy počasí

Beautiful Widgets: další nastavení Beautiful Widgets: další nastavení

Aplikace existuje s jistými omezeními zdarma, nebo se všemi funkcemi za přibližně 65 korun.

Po více než milionech instalací mají Beautiful Widgets průměrné hodnocení 4,0. Stahovat budete 13 MB velký soubor, který lze instalovat na Android 2.2 a vyšší.

Beautiful Widgets Free
Beautiful Widgets Free

Weather Forecats

Dostáváme se k posledním dvěma programům, jejichž průměrné hodnocení v Obchodě Play je nižší než 4,0, z nichž o něco výše zakotvil program Weather Forecats. „Parádní předpověď počasí pro milovníky koček (proto „ForeCATS“ jako slovní hříčka z „ForeCAST“ :-) ), doporučuji zaplatit symbolických 19,50 Kč za prémiovou verzi „Purr-emium!“ :-) .“, říká na úvod nominující Michal Orava a upřesňuje: „Používá data z AccuWeather.com a dokonce mi ukazuje nejpřesnější předpověď pro Zlín z těch zdrojů, se kterými jsem porovnával. Kromě aktuálního počasí je graficky (ikony) + textově (C/F) vyjádřena předpověď na další 4 dny. Disponuje i widgetem na plochu. Co ale dělá aplikaci tak úžasnou pro všechny „kočičáře“ je grafika, kde aktuální počasí je vykresleno na karikatuře některého z kočičích plemen (každý den jiného – v prémiové verzi je jich více), a to zdaleka nejen uznávaných SCHK ČSCH FIFe… Must have for all cat lovers!“

Weather Forecats: úvodní animace Weather Forecats: úvodní animace

Weather Forecats: aktuální situace Weather Forecats: aktuální situace

Weather Forecats: aktuální situace Weather Forecats: aktuální situace

Autoři jako hlavní prezentují následující vlastnosti:

 • Roztomilé kočky.
 • Přesné počasí pro vaši aktuální polohu včetně denní a čtyřdenní předpovědi.
 • Roztomilý widget, který si můžete nainstalovat na plochu, takže budete mít informace o počasí na první pohled bez nutnosti otevření aplikace.
 • Možnost zobrazení teploty ve stupních Celsia nebo Fahrenheita.
 • Údaje o počasí dodává AccuWeather, přičemž přímo z aplikace vedou pohodlné odkazy na webové stránky AccuWeather pro více informací.
 • Chcete-li získat desetkrát více koček, proveďte upgrade na placenou verzi!

Weather Forecats: 10x více koček v placené verzi Weather Forecats: 10x více koček v placené verzi

Weather Forecats: předpověď dle AccuWeather Weather Forecats: předpověď dle AccuWeather

Weather Forecats: předpověď dle AccuWeather Weather Forecats: předpověď dle AccuWeather

Weather Forecats zaujal přes pět tisíc uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 3,9. 7,2 MB velký soubor můžete použít na zařízeních s Androidem 2.3.3 a novějším.

Weather Forecats
Weather Forecats

Weather widgets

Na jedenácté, ovšem nikoli poslední příčce, neboť celá řada dalších aplikací nebyla vůbec nominována, se umístila sada specializovaných widgetů Weather widgets od Pixelspore. Předejme slovo čtenáři, který se podepsal jako Pavel W.: „Jde o placený widget, ale s dobrou grafikou i pro HD display a hlavně přesnou předpovědí z portálu yr.no. Můžete si vybrat předpovědi i pro jednotlivé části Prahy a jsou hodně přesné.“

Autoři se v Obchodě Play chlubí 18 meteorologickými widgety s hodinami i bez ve třech různých velikostech, které mohou zobrazovat předpověď počasí až týden dopředu. Zdrojem dat je osvědčený a i mezi našimi čtenáři oblíbený norský yr.no, přičemž údaje jsou aktualizovány několikrát denně. Je jen na vás, jak často budete chtít získávat nejnovější údaje o počasí. Pochopitelně je podporována geolokace, takže program zobrazuje informace pro místo, na kterém se aktuálně nacházíte.

Podrobná předpověď obsahuje informace o teplotě, typu počasí, rychlosti a směru větru, očekávaných srážkách, barometrickém tlaku, východu a západu slunce a délce dne.

V současné době jsou podporovány tyto jazyky: norština, švédština, angličtina, čeština, holandština, dánština, francouzština, italština a ruština.

Dále jsou v popisku zmíněny některá z dostupných nastavení:

 • Pozadí widgetu/50% průhlednost pozadí/ zcela průhledné pozadí.
 • Spuštění zvolené aplikace při klepnutí na hodiny.
 • Různé formáty data a času (12hodinový/24hodinový).
 • Stupně Celsia/Fahrenheita.
 • Volitelné jednotky pro rychlost větru, nadmořskou výšku a srážky.
 • Denní a noční ikony.
 • Automatická aktualizace každých 3, 6, 12 nebo 24 hodin, případně ručně.

Program existuje pouze v placené verzi za necelých 40 Kč a dosud si ho zakoupilo více než deset tisíc uživatelů. Průměrná známka v Obchodě Play ale není, s ohledem na cenu, právě lichotivá – 3,8 je u placené aplikace spíše slabším výsledkem. 2,2 MB velký instalační balíček lze použít na Androidu 1.6 a vyšším.

Jedním ze spokojených uživatelů je Petr Bukovsky, který napsal: „Norský meteo institut jsem neznal. O to více jsem byl překvapen přesností předpovědi. Widgety jsou moc hezky zpracované.“

Weather widgets
Weather widgets
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)