První čtečka otisků v displeji nebude od Samsungu? Vivo si brousí zuby

ctecka otisku v displeji

V posledních měsících se hodně diskutuje o integraci senzoru otisků prstů do displeje. Dlouhou dobu se zdálo, že čtečka otisků v displeji bude jako první u Galaxy S8, jenže při vývoji se vyskytly blíže nespecifikované problémy. Hodně se také mluví o Applu a nové verzi iPhonů. K těmto dvěma velikánům se ale přidává i čínská značka Vivo, která by telefon s touto technologií mohla oznámit brzy.

Čtečka otisků prstů v displeji bude nejprve ve Vivo telefonech?

Podle Jiutanga Pana, výzkumníka, který se specializuje na čínský trh, by mohla značka Vivo již brzy představit telefon se snímačem otisků prstů v displeji. Pan také sdílel krátké video, kde můžeme vidět technologii v akci. Zatím není jasné, jestli čtečka bude po celém displeji, nebo jen v určité oblasti.

vivo may be first to out a smartphone with fingerprint sensor embedded in the screen

vivo may be first to out a smartphone with fingerprint sensor embedded in the screen

Čeho si ale z videa můžeme všimnout je, že reakce na prst není nejrychlejší. To samozřejmě může být způsobeno tím, že technologie je stále ve vývoji. Otázkou je, jestli se ve finále bude jednat o tak dobrou funkci, kdy se na těle telefonu ušetří místo, ale za cenu pomalejšího ověřování otisku.

Co se týče Samsungu, tak podle posledních informací bychom se čtečky v displeji nemuseli dočkat ani u chystaného Galaxy Note 8. S vývojem jsou problémy a jejich technologie ještě není připravena pro využití v telefonech.

Těšíte se na čtečky otisků v displeji telefonu?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)