Craiyon je “mini” DALL-E a nakreslí vám cokoli i v mobilu

Craiyon AI mobil kreslení generátor obrázků DALL-E mini

Už jste slyšeli o DALL-E, úžasném nástroji, který dokáže s pomocí umělé inteligence a na základě strojového učení digitálně nakreslit v podstatě cokoli, co si usmyslíte a napíšete do textového pole? Pokud vám tato vychytávka není cizí a současně jste obdrželi pozvánku, pak máte příležitost ji i prakticky vyzkoušet. Mimo jiné právě i exkluzivita přístupu a výpočetní náročnost originálního DALL-E dala před časem vzniknout nástroji DALL·E mini, který se dá používat volně i z mobilu. Nyní změnil název na Craiyon.

Autoři, kteří využili open-source základy Google TRC ze slavné vzorové aplikace, přiznávají, že ke změně názvu je vyzvali vývojáři původního DALL-E ze společnosti OpenAI. Nicméně i s vyměněnou identitou nabízí Craiyon poměrně schopný generátor libovolných obrázků, které jsou vytvářeny na základě zadaného textu. Zatím neočekávejte žádné oslnivé výsledky, zejména u obličejů. Nejen na jejich zdokonalení se prý nyní pracuje.

Mezi plánovanými zlepšeními má být například také větší rozlišení výsledných obrázků. Proces generování ze strany AI může zabrat až dvě minuty a průběh tvorby je signalizován procenty v rohu okna. Přímo na stránce generátoru je tlačítko pro stažení vizuálních výsledků do zařízení.

Co na toto strojové kreslení říkáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)