Jsou lidé v okolí naočkovaní? Covid report vám to teď řekne

Covid report očkování přehled

Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS), komunikační platforma Mobilní Rozhlas a technologická společnost MAMA AI od nynějška poskytují v rámci portálu COVID report nový druh informace související s bojem proti šíření koronaviru. Díky datům od jednotlivých obcí je nyní možné zjistit, jak jsou na tom jednotlivé oblasti s očkováním. Všech 6250 českých samospráv má totiž nyní denně na úrovni ORP aktualizované informace o proočkovanosti obyvatel vakcínou proti COVID-19.

Covid report přehled očkování Zlín

Přehled, který je rozdělen podle obcí s rozšířenou působností (ORP), ale obsahuje třeba i dobrovolně zapojené malé vesnice, zobrazuje jak podíl obyvatel očkovaných alespoň první dávkou, tak množství těch, kteří mají vakcinaci plně dokončenou. V textovém přehledu je pak možné zjistit, jak si stojí celý kraj, ve kterém se obec nachází včetně celorepublikového přehledu. I nadále pak COVID report obsahuje důležité informace a statistiky o průběhu nákazy – tedy nové případy celkem a v rizikové skupině občanů nad 65 let a takzvanou míru pozitivity v celorepublikovém srovnání.

Jak je na tom aktuálně vaše obec?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)