Hra Colorify: Rychlovka do autobusu nebo do čekárny

Colorify – náhleďák

Colorify je jednoduchou arkádovou hříčkou, která na pár chvil zabaví asi každého. Její princip je velice jednoduchý a není potřeba znát nějaká pravidla či mechaniky. Autor hry nejspíše vsadil na pořekadlo, že v jednoduchosti je síla, a tak vydal jednoduchou hru. Nakonec proč ne? Dokáže zkrátil dlouhou chvíli, což bude její největší přednost.

O čem Colorify je?

Začínáte tím, že uprostřed obrazovky máte rovnostranný trojúhelník, který má každou ze svých stran jinak barevnou. Kolem tohoto trojúhelníku je pak jakási bublina. Z vrchu obrazovky pomaličku sjíždí dvě různobarevné šroubovice, které po protnutí oné bubliny začnou své barvy míchat. Vaším úkolem není nic jiného, než otočit trojúhelník nahoru barvou totožnou s tou smíchanou barvou šroubovic.

Colorify (10)

 

V tutoriálu máte úkol vysvětlen pomocí bílého trojúhelníčku na té správné stranně. Takže se prostě nemůžete splést. Abyste si postup hrou urychlili, můžete jednoduchým swajpnutím shora dolů šroubovici jednoduše stáhnout mnohem rychleji.

Colorify (3)

Postupem času se ale Colorify začíná ztěžovat a z trojúhelníku se stává čtverec. No budiž, jedna strana navíc přece není takový problém. A tak chvíli otáčíte kostičkou, nyní tedy čtyřmi barvami. Za několik málo tahů vám přibude další pátá strana a barva. Nyní otáčíte pětiúhelník a hra se opět o něco ztěžuje. Pořád málo? Super, ani pětiúhelník se ve hře dlouho neohřeje, když ho střídá šestiúhelník.

Hra samozřejmě pokračuje i dále a stává se stále obtížnější. Především pak tím, že samy šroubovice pomalu zrychlují. Můžete se tedy dostat do stádia, kdy už opravdu nestihnete výslednou barvu vymyslet, natož geometrický předmět správně otočit.

Colorify je ke stažení v Obchodě Play úplně zdarma, takže doporučujeme vyzkoušet. Dobrou zprávou je, že hra není vůbec náročná a zvládne ji rozjet asi každý smartphone, který dnes vůbec funguje. Jedná se sice o velmi jednoduchou hru, ale mohla by z ní být zajímavá “zákysovka”. No, však posuďte sami.

Colorify
Colorify

Zdroj: Obchod Play

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)