Co dokážou telefony koncem roku? Qualcomm ukázal možnosti Snapdragonu 805

body-0

Nikdo dnes nepochybuje, že společnost Qualcomm představuje lídra v oblasti mobilních procesorů. Řada Snapdragon je již delší dobu ten nejlepší pohon, který může náš smartphone či tablet dostat. Nejnovější přírůstek s označením Snapdragon 805 by měl dorazit na trh koncem letošního roku a Qualcomm již začíná ukazovat, co dokáže.

snapdragon805-01

Nový procesor Qualcomm MSM8974AC poběží na frekvenci 2,5 GHz, což je o celých 200 MHz vyšší frekvence oproti předchozí verzi. Rovněž jádra nabízejí lepší a novější technologii a dostala označení Krait 450. Milovníci her budou nadšeni – nový grafický akcelerátor Adreno 420 je až o 40 % výkonnější než předchůdce.

Mezi velmi očekávané novinky patří podpora 4K HEVC, díky které si čip hravě poradí s přehráváním i nahráváním 4K videa. Podle tvůrců by se u toho neměl ani příliš zapotit.

Qualcomm Snapdragon 805 4K Output Demo

Qualcomm Snapdragon 805 4K Output Demo

Můžeme očekávat, že se grafické zpracování her posune opět o nějaký ten krok kupředu, protože  to dovolí hardware v mobilních přístrojích. Adreno 420 bude velmi výkonné.

Qualcomm Snapdragon 805 Graphics Demo

Qualcomm Snapdragon 805 Graphics Demo

Snapdragon 805 si skvěle poradí s 3D videem a dokáže do externího monitoru promítat až 8 3D kanálů současně.

Qualcomm Snapdragon 805 3D Demo

Qualcomm Snapdragon 805 3D Demo

Další novinkou je i podpora některých pokročilých úprav obrázků, kdy nezáleží, jakým fotoaparátem byly pořízeny. Důležité je mít Snapdragon 805, díky čemuž je zpracování efektů bleskové.

Qualcomm Snapdragon 805 Photography Demo

Qualcomm Snapdragon 805 Photography Demo

Vypadá to, že Qualcomm je na rok 2014 skvěle připraven. Jsme zvědavi, co představí konkurence, protože ta zatím odpověď na Snapdragon 805 neukázala.

zdroj: engadget.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)