TOPlist

Co dokážou telefony koncem roku? Qualcomm ukázal možnosti Snapdragonu 805

body-0

Nikdo dnes nepochybuje, že společnost Qualcomm představuje lídra v oblasti mobilních procesorů. Řada Snapdragon je již delší dobu ten nejlepší pohon, který může náš smartphone či tablet dostat. Nejnovější přírůstek s označením Snapdragon 805 by měl dorazit na trh koncem letošního roku a Qualcomm již začíná ukazovat, co dokáže.

snapdragon805-01

Nový procesor Qualcomm MSM8974AC poběží na frekvenci 2,5 GHz, což je o celých 200 MHz vyšší frekvence oproti předchozí verzi. Rovněž jádra nabízejí lepší a novější technologii a dostala označení Krait 450. Milovníci her budou nadšeni – nový grafický akcelerátor Adreno 420 je až o 40 % výkonnější než předchůdce.

Mezi velmi očekávané novinky patří podpora 4K HEVC, díky které si čip hravě poradí s přehráváním i nahráváním 4K videa. Podle tvůrců by se u toho neměl ani příliš zapotit.

http://youtu.be/tzHYU_EjmHM

Můžeme očekávat, že se grafické zpracování her posune opět o nějaký ten krok kupředu, protože  to dovolí hardware v mobilních přístrojích. Adreno 420 bude velmi výkonné.

http://youtu.be/7DpSPUFeT4M

Snapdragon 805 si skvěle poradí s 3D videem a dokáže do externího monitoru promítat až 8 3D kanálů současně.

http://youtu.be/Vg18qlQmYxw

Další novinkou je i podpora některých pokročilých úprav obrázků, kdy nezáleží, jakým fotoaparátem byly pořízeny. Důležité je mít Snapdragon 805, díky čemuž je zpracování efektů bleskové.

http://youtu.be/zW3ZICkEmp8

Vypadá to, že Qualcomm je na rok 2014 skvěle připraven. Jsme zvědavi, co představí konkurence, protože ta zatím odpověď na Snapdragon 805 neukázala.

zdroj: engadget.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)