Čínské telefony jsou v Evropě stále oblíbenější: Lidé nechtějí kupovat drahé TOP modely

cinske telefony prodej v evope za rok 2018

Na trhu s chytrými telefony v Evropě jsme v roce 2018 mohli vidět dva trendy. Čínské telefony jsou stále oblíbenější a také to, že tradiční výrobci s vlajkovými modely narazili. Lidé už je kupují čím dál tím méně. Nové informace o stavu trhu v Evropě přinesla analytická společnost Canalys.

Čínské telefony zvyšují svou kvalitu, zároveň si ale udržují nízkou cenu. A na to v Evropě slyší

Celkově se prodeje chytrých telefonů v Evropě snížily meziročně o 2,3 procenta. Západní Evropa v roce 2018 dokonce zaznamenala nejhorší výsledek za 5 let. Jeden z důvodů je opadající zájem o prémiové telefony. Největší pokles v prodejích telefonů zaznamenalo Německo, Velká Británie a severské země. V těchto státech přitom bývají prémiové telefony nejoblíbenější a pravidelně je průměrná prodejní cena telefonů nejvyšší.

prodeje telefonu v evrope 2018

Naopak se dařilo výrobcům v zemích, kde je průměrná prodejní cena nižší, jako je Itálie nebo Španělsko. Chytré telefony s cenou 200 až 350 dolarů (5 tisíc až 9 tisíc Kč) lidé v minulém roce kupovali o 20 procent více. Podle analytiků z Canalys je důvodem to, že za zhruba 300 dolarů jste si v minulém roce mohli koupit mnohem lepší a vybavenější mobily, než tomu bylo v roce 2017.

cinske telefony v evrope

A to hlavně díky značkám Huawei/Honor a Xiaomi. Tyto čínské společnosti právě ovládají mobilní trh se střední třídou. Huawei v Evropě meziročně prodal o 54 procent více telefonů, Xiaomi se dařilo ještě lépe. Společnost prodala meziročně 62 procent více smartphonů. V Evropě je Samsung stále první a Apple na druhé pozici, nicméně obě společnosti prodaly méně telefonů než v roce 2017. První pětku uzavírá v Evropě HMD Global, tedy výrobce Nokia mobilů.

Kupovali jste v minulém roce telefon? Jakou značku jste si vybrali?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)