Nový chytrý displej Xiaomi proměníte v centrum domácnosti, budík, rádio i foto rámeček

chytry displej xiaomi

Xiaomi pokračuje v budování chytré domácnosti. Nedávno společnost představila chytrý displej, který má hlavně sloužit jako centrum a ovládání k ostatním produktům Xiaomi, zároveň ale má i hodně jiných zajímavých funkcí. Pojďme si chytrý displej Xiaomi blíže představit.

Chytrý displej Xiaomi v mnohém připomíná Google Home Hub

V uplynulých měsících už Xiaomi vydalo na trh několik chytrých reproduktorů. Poprvé se ale dostalo i na chytrý reproduktor, podobně jako jsme to v minulém roce mohli vidět u Google Home Hub anebo Lenovo Smart Display. Rozdíl oproti těmto dvou chytrým displejům je v tom, že verze od Xiaomi neběží na Asistentu Google, ale na XiaoAI. To je ale způsobeno i tím, že chytrý displej je prozatím pro Čínu, kde jsou služby Google blokované a tudíž by ani Asistent Google nemohl fungovat.

chytry displej xiaomi xiaoai

Pokud se objeví globální verze chytrého displeje Xiaomi, velice pravděpodobně uvidíme právě Asistent Google. Ostatně i poslední Xiaomi telefony mají speciální tlačítko pro spuštění Asistentů, v Číně aktivuje XiaoAI, mimo Čínu pak Asistenta Google. Zpátky ale k samotnému displeji.

Ten má dotykový displej o velikosti 4 palce. To není zrovna hodně, na druhou stranu se díky tomu ušetří a Xiaomi může displej nabízet za nízkou cenu. Na displeji si můžete zobrazovat hodiny, počasí, události, aktivovat budík, pouštět hudbu, sledovat videa a dají se instalovat i aplikace. Chystá se i speciální integrace s chytrými kamerami, se zvonky apod.

Xiaomi Xiao Ai Touch Screen Speaker Box

Xiaomi Xiao Ai Touch Screen Speaker Box

Hlavní účel je ale ovládání chytré domácnosti v ekosystému Xiaomi. Jak pravděpodobně víte, Xiaomi nabízí obrovské množství produktů, které propojuje přes aplikaci Xiaomi Mi, ze které je můžete nastavovat, ovládat, či sledovat, jestli fungují správně. To vše budete moct dělat i v tomto displeji. Samozřejmostí je také mikrofon a možnost ovládání hlasem, podobně jako to známé z chytrých reproduktorů. Cena a dostupno je prozatím v tuto chvíli neznámá. Na konci února 2019 se začal v Číně testovat.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se, až budou chytré displeje s asistenty podporovat češtinu?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)