Menu

Levné chytré osvětlení IKEA Tradfri konečně podporuje Asistent Google

Když se oznámilo chytré osvětlení IKEA Tradfri, radovali jsme se nad tím, že konečně existuje možnost mít chytrá světla za méně peněz než třeba za Phillips Hue. Radost nás ale přešla záhy, kdy toto led osvětlení od IKEA nefungovalo s Asistentem Google. Švédská společnost ale slibovala, že časem se dostane i na Google. V těchto dnech se tak stalo a Trådfri brána si nově rozumí s Asistentem Google, ale i třeba s chytrým reproduktorem Google Home.

Levná chytrá světla IKEA si rozumí s Asistentem

Inteligentní osvětlení IKEA Tradfri začínalo pouze jako světlo ovladatelné pomocí aplikace. Ovládání hlasem se začalo objevovat později. Nejprve se dostalo na Alexu od Amazonu, poté se objevila podpora pro Apple Homekit a nyní se konečně dostalo i na třetího významného hráče na poli chytrých reproduktorů a asistentů – Google.

Nově tak můžete přidat toto LED světlo do systémů, které fungují s Asistentem Google. A to přes nastavení asistenta, kde se nově zobrazuje i možnost přidat Tradfri světlo. K aktivaci je potřeba i samotná aplikace od IKEA, která byla aktualizována.

V redakci máme tato chytrá světla a můžeme tak potvrdit, že vše funguje. Vidět to můžete i na našem krátkém videu z testování hlasového ovládání. Ovládat hlasem se dá jas, barvy a samozřejmě můžete světla také zapínat nebo vypínat.

IKEA TRÅDFRI
IKEA TRÅDFRI

Máte chytré osvětlení IKEA? Propojili jste si ho již s Asistentem?

Zdroje: androidpolice.com, vlastní

 

Komentáře

Severino

Severino 2

16.4.2018 8:21

Levnější je sonoff z alliexpresu :) pokud nejde člověku o stmívání ale stačí pouze vyp a zap, a dá se snadno implementovat do stávajících světel :) a Google asistent taky perfektně funguje, a jde to krásně použít na stávající led osvětlení (pásky) popř klasické lustry. Nebo klidně zásuvky :)

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

16.4.2018 9:18

Pořád se dá koupit jenom v IKEA v praze, kde si udržují zásobičku X kusů a zbytek republiky utírá? Tak fajn. ;)

Vont256

vont256 0

16.4.2018 10:11

IKEA na Zličíně je frančíza, kdežto ostatní prodejny jsou přímo podřízeny centrálnímu řízení. Proto se IKEA na Zličíně dost odlišuje. Má jiné věci na skladě, vede si i vlastní markertingové kampaně. Nemusíte tu vňukat, jak se zase pražáci mají lépe…

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

16.4.2018 11:09

Takže 23 kusů na Černém mostě odpovídá tomu co jsem psal. Kecy o Pražácích si strčte za klobouk, to je možná Vaše obsese, ne moje.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

16.4.2018 11:12

Nejlevnější řešení jsou zatím žárovky od Xiaomi (i s RGB). Akorát mi jdou 3 kousky, tak se těším, až otestuji.

Jericho

Jericho 2

16.4.2018 14:48

Používám už pěknou řádku měsíců.
Před vánoci bylo celkem těžké sehnat další kousky ale od unora co chodím do Ikei jsou jich tam pořád velké zásoby. Krom teda bridge, ten je pá.
Jinak to fonguje skvěle, i přes jejich appku.
Google taky bez výhrad.
Jediné s čím se trochu pere, tak jsou světelné čidla, moc se jim nedaří rozsvítit hned, ale třeba po 10s a to už to zase nepetřebujete.
Ale za mě, jednoznačně levné řešení.

Myscho

myscho -3

16.4.2018 15:51

Tradfri používam už skoro rok, mám na tom napojených 5 žiaroviek (3 v lustri a 2 samostatne), 2 ovládače, jeden stmievač a internetovú bránu.
Ovládanie cez mobil + cez ovládače je úplne plynulé, rýchle, funkčné – plná spokojnosť.

Stmievač fungoval len samostatne, po pridaní internetovej brány sa mi ho spojiť nepodarilo, len stále bliká na červeno ako keby mu dochádzala batéria (vymenil som už 2x, nepomohlo). Aj na stránkach IKEA má ten stmievač dosť biedne hodnotenie 1* z 5.. na tom by ešte mohli popracovať + by sa hodil ovládač v inej farbe, keďže máme 2 v jednej miestnosti.

RSS (komentáře k článku)