Chytré hodinky Galaxy Watch 4 byly poodhaleny s předstihem. Co Samsung chystá?

chytre hodinky galaxy watch 4 samsung

Samsung již 11. srpna představí chytré hodinky Galaxy Watch 4. Jak už je ale zvykem, tak jsme se téměř všechny informace dozvěděli s předstihem. U letošních chytrých hodinek bude největší změnou systém. Přechází se z Tizenu na Wear OS, který bude mít nadstavbu OneUI. Pozmění se také názvy. Samsung Galaxy Watch 4 Classic budou mít otočnou lunetu, zatímco Galaxy Watch 4 budou bez otočné lunety podobně jako jsme to v minulých letech mohli vidět u řady Galaxy Watch Active.

Chytré hodinky Galaxy Watch 4 již nyní v kompletních detailech

Classic verze hodinek bude k dispozici ve velikostech 42 a 46 mm, zatímco základní model v 40 a 44 mm. Menší verze budou mít v obou případech velikost displeje 1,19 palců a u větších verzí pak 1,36 palců. Rozdíl ve velikostech je kvůli otočné lunetě u Classic modelu. Další rozdíl je u materiálů. Zatímco základní verze bude mít tělo z hliníku, tak prémiovější Classic budou mít tělo z nerezové oceli.

Oba modely nabídnou splnění certifikací IP68 a MIL STD 810G a nebude chybět ochrana displeje v podobě tvrzeného skla Gorilla Glass DX. Samotné displeje budou mít v obou případech rozližení 450 x 450 pixelů, což je vylepšení oproti předchozí řadě Galaxy Watch 3, které mají displej s rozlišením 360 x 360 pixelů. Samozřejmostí je pak Super AMOLED panel. U kapacity baterie jsme se příliš změn nedočkali, menší verze budou mít 247 mAh, zatímco větší 361 mAh. V základním režimu by měly vydržet až 7 dní.

Jak už jsme psali v úvodu, po mnoha letech se vrací Wear OS, který na dřívějších Samsung hodinkách vycházel ještě pod názvem Android Wear. Nově však bude mít i nadstavbu One UI Watch 3.5. Všechny chystané hodinky od Samsungu budou mít nový čipset Exynos W920, které doplní 1,5GB RAM paměť a 16GB úložiště, což je opět nárůst oproti minulému roku. Galaxy Watch 3 mají 1GB RAM a 8GB úložiště.

Na vybraných trzích se budou dát pořídit i ve verzi s podporou LTE. Nebude chybět Bluetooth 5.0, NFC a snad také podpora placení přes Google Pay. Ostatně Samsung už dříve tento rok řekl, že placení hodinkami bude tento rok fungovat i v Česku. Původně se myslelo, že se bude jednat o Samsung Pay, každopádně vzhledem ke změně systému hodinek se nabízí přímo Google Pay.

Chytrým hodinkám Samsung Galaxy Watch 4 nebude chybět ani GPS, Glonass, Galileo nebo Beidou. Co se týče monitorování zdraví, tak by neměl chybět snímač srdečního tepu, měření SpO2 (kyslíku v krvi), EKG a samozřejmě obvyklé monitorování spánku a celé řady sportovních aktivit.

Líbí se vám více základní nebo Classic verze chystaných hodinek?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)