Chytré brýle Google Glass testují policisté při vyšetřování trestných činů

Google Glass galerie7

Policejní oddělení v New Yorku už výrazně proslavil televizní krimi seriál Kriminálka v New Yorku. V tomto seriálu jsou při vyšetřování nejrůznější zločinů využívány ty nejmodernější technologie. Seriál samozřejmě není fakticky přesný, ale velká spousta postupů je opravdu inspirována reálnými vyšetřovacími metodami a přístroji. Vypadá to ale, že si opravdová NYPD (policejní oddělení města New York) nechce s tou televizní v ničem zadat a pustila se do testování kontroverzních chytrých brýlí Google Glass při vyšetřování trestných činů.

NYPD

NYPD dostala na testování několik kusů těchto brýlí. V současné době testují, zda může jejich využití, zejména u hlídkujících policistů, napomoci při vyšetřování trestních činů nebo v prevenci proti teroristickým útokům. Google potvrdil, že s Newyorskou policií spolupracuje, a brýle jim zapůjčil v rámci programu Google Glass Explorer.

Google Glass už máme nějakou dobu v redakci i my, takže pokud vás zajímají detailnější informace, přečtěte si naši recenzi: Google Glass 2.0 – brýle budoucnosti exkluzivně v redakci Svět Androida

Google Glass galerie7

 zdroj: TalkAndroid

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)