Chuwi LarkBook X nabízí kovovou konstrukci a 2K displej za zajímavou cenu

levný notebook

Společnost Chuwi je známá tím, že vydává poměrně zajímavé produkty s dobrým poměrem mezi cenou a výkonem. Nově představený Chuwi LarkBook X není výjimkou. Jde o nástupce původního modelu LarkBook, který se nám představil v prosinci 2020. Pojďme se na něj společně podívat.

Chuwi LarkBook X představen

Dominantou přední strany je 14″ LCD panel s 2K rozlišením, poměrem stran 16:9 a také 100% pokrytím sRGB. Pod kapotou pak tiká procesor Intel Celeron N5100 se čtyřmi jádry, který dostačuje na kancelářskou práci. Dopomáhá mu 8 GB RAM a 256 GB SSD disk. Pokud by vám navíc tato kapacita nestačila, můžete si do volného slotu osadit další SSD, což je od výrobce rozhodně sympatické.

Tělo je údajně tvořeno z kovu, v zavřeném stavu má tloušťku pouhých 10 mm a váha nepřekročila 1,4 kg. Můžeme počítat také s podsvícenou klávesnicí. Firma prozatím neodhalila oficiální cenu, ovšem neměla by přesáhnout 500 dolarů, což je asi 10 700 korun. Výrobce přislíbil také podporu Windows 11.

Koupili byste si notebook Chuwi?

Zdroj: xiaomitoday

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)