Menu

Chromecast Ultra: Nově 4K, HDR a chytrá domácnost

Chromecast Ultra v sobě obsahuje všechno, co máte rádi na Chromecastech, navíc ale má podporu 4K rozlišení, HDR a hlavně je mnohem rychlejší. Pojďme se na něj podívat blíže.

Chromecast Ultra: Čistý obraz s Dolby Vision

Ultra čistý obraz a mnohem živější barvy. To je to, co se dá očekávat od podpory 4K rozlišení, HDR a Dolby Vision. Problém by možná nyní mohl být v podpoře 4K obsahu, prozatím se bude podporovat Netflix, YouTube a Vudu. Později tento rok by měla přijít podpora Google Play filmů a seriálů. Pokud nemáte televizi s 4K rozlišením, tak můžete Chromecast stále používat.

Rychlejší načítání videí

Nový Chromecast načítá video 1.8x rychleji a má v sobě zabudovaný lepší příjem Wi-Fi signálu, aby se tak mohlo bez problémů streamovat video ve vysokém rozlišení. Pokud vám ale například vaše Wi-Fi nestačí na 4K stream, má Chromecast Ultra nově Ethernet port, takže se můžete připojit přes kabel.

Propojení s Google Home

Dnes se také ukázal Google Home, chytrý reproduktor, který funguje na bází Google asistenta. Hlasovými povely přes něj půjde ovládat Chromecast Ultra, ale i starší Chromecast, nebude tak vůbec potřeba použít telefon, nebo tablet.

Chromecast Ultra bude dostupný od listopadu v celkem patnácti zemích za cenu 69 dolarů. Což je trochu více, než jsme zvyklí u Chromecastů, ale je to celkem pochopitelné vzhledem k novým možnostem zařízení. Po přepočtu bude stát bez DPH 1660 Kč, kdy bude dostupný v Česku, zatím není jasné.

Přehráváte si video ve 4K rozlišení?

zdroj: TZ

 

Komentáře

czbob

z aplikace
5.10.2016 17:52

Zatím jsem maximálně spokojený s Chromcast 2.Na 5 GHz frčí bez problémů a vzhledem k tomu,že mám “pouze” fullhd TV,novou verzi bych beztak nevyužil. Používám jej především na HBO GO a Horizon Go.

honzah

5.10.2016 18:56

jako proc ne,ale miracast za 200 kc mi naprosto dostacuje,stejne mam tv jen fullhd, utracet za chromecast mi neprinasi zadnou vyhodu

Uni

uni -19

5.10.2016 18:57

Také jak pisatel výše. Snad jediný obecně přínosný tam vidím Ethernet bez nutnosti specifického AC zdroje jako u předešlé generace, což zjednodušuje pořízení (v ČR haha…..) a o něco zlepšuje cenu vůči předešlé generaci, která nepříjemně povyrostla. Ale není se čemu divit, jak jsem psal vloni, celá platforma Android musí jít o desítky pct nahoru, za “děkuju” se dlouhodobě makat nedá.

Uni

uni -19

5.10.2016 18:58

honzah: O Miracastu mnoho nevím, fakt to dělá to samé? Jako že tedy především přímo komunikuje se zdrojem obsahu?

honzah

5.10.2016 19:27

mam konkretne mirascreen a umi jen mirorovat android zarizeni nebo stremovat obsah do tv. Zpet napr. pres dotykovou obrazovku to kominikovat neumi. Ale nemam ani dotykovou tv takze mi to nijak nevadi, pouzivam to jako bezdratovy hdmi kabel, jde pripojit i mac nebo pc a v novych tv to je jako standard

Uni

uni -19

5.10.2016 20:12

Díky, ale možná nepochopeno. U Chromecastu není až tak pointa zrcadlit (samo umí), ale streamovat.
Tzn např. u IPTV, YT, Samba, bla bla zvolím z mobilu, co posílat do Chromecastu. Ten se spojí se zdrojem a zobrazuje. Mobil nadále nehraje roli, max jako ovladač streamu (jiný kanál, video, soubor, bla bla) a můžeš na něm dělat cokoli jiného nebo ho uspat.
Miracast dle mě jen zrcadlí, ale proto se ptám:-)
Ty ale také hovoříš o streamování…?

Douber

z aplikace
5.10.2016 20:36

Sice blbej dotaz ale raději se zeptám. Na těch 3D rendrech to není vidět ale má to nějak možnost připojit (klidně i přes redukci) externí média přes USB? Docela o tom uvažuji a kupovat si router s USB se mi moc nechce a se streamováním filmů z PC nemám moc dobré zkušenosti.

Uni

uni -19

5.10.2016 21:29

Douber: Cromecast má primitivní firmware, obrázek na plochu, spojit se zdrojem. Žádná vlastní logika, file browser, codeky,… Ne, nefunguje jako host pro jiná zařízení.

honzah

z aplikace
5.10.2016 23:24

miracast jen nezrcadli, umi i odesilat myslim pres dlna a mozna i nejak jinak, jsem to az tak neresil ale hraje to skvele. Nevim co presne umi chromecast navic, ale asi bych to nevyuzil a mozna toho umi i min

honzah

z aplikace
5.10.2016 23:27

jsem to posilal driv na tipy z ciny ale asi meli zajimavejsi, tady je ukazka https://youtu.be/6zLL_7kEpas

Uni

uni -19

6.10.2016 9:33

No to je to co se snažím zjistit:) CO tak koukám na web mirascreen, nic tam za 8babek (200Kč) nevidím. U těch jiných věcí mi přijde, že píšou opravdu jen zrcadlení. U něčeho 35babek se pak chlubí apkou EZCast, která zdá se napodobuje chování Chromecast aplikace, ale dle všeho proprietárně.
Nezdá se, že by to tedy byla alternativa k Chromecastu, coby nativní podpory v Androidu.

Uni

uni -19

6.10.2016 9:39

x

RSS (komentáře k článku)