Chromecast Ultra: Nově 4K, HDR a chytrá domácnost

Chromecast Ultra a Facebook videa

Chromecast Ultra v sobě obsahuje všechno, co máte rádi na Chromecastech, navíc ale má podporu 4K rozlišení, HDR a hlavně je mnohem rychlejší. Pojďme se na něj podívat blíže.

Chromecast Ultra: Čistý obraz s Dolby Vision

Ultra čistý obraz a mnohem živější barvy. To je to, co se dá očekávat od podpory 4K rozlišení, HDR a Dolby Vision. Problém by možná nyní mohl být v podpoře 4K obsahu, prozatím se bude podporovat Netflix, YouTube a Vudu. Později tento rok by měla přijít podpora Google Play filmů a seriálů. Pokud nemáte televizi s 4K rozlišením, tak můžete Chromecast stále používat.

Introducing Chromecast Ultra

Introducing Chromecast Ultra

Rychlejší načítání videí

Nový Chromecast načítá video 1.8x rychleji a má v sobě zabudovaný lepší příjem Wi-Fi signálu, aby se tak mohlo bez problémů streamovat video ve vysokém rozlišení. Pokud vám ale například vaše Wi-Fi nestačí na 4K stream, má Chromecast Ultra nově Ethernet port, takže se můžete připojit přes kabel.

Propojení s Google Home

Dnes se také ukázal Google Home, chytrý reproduktor, který funguje na bází Google asistenta. Hlasovými povely přes něj půjde ovládat Chromecast Ultra, ale i starší Chromecast, nebude tak vůbec potřeba použít telefon, nebo tablet.

Chromecast Ultra bude dostupný od listopadu v celkem patnácti zemích za cenu 69 dolarů. Což je trochu více, než jsme zvyklí u Chromecastů, ale je to celkem pochopitelné vzhledem k novým možnostem zařízení. Po přepočtu bude stát bez DPH 1660 Kč, kdy bude dostupný v Česku, zatím není jasné.

Přehráváte si video ve 4K rozlišení?

zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)