No konečně! Na Google Chromecast s Google TV zamíří Android 12

google chromecast google tv android 12

Google Chromecast s Google TV je na trhu už téměř dva roky a nyní se konečně dočká aktualizace na Android 12. Mimochodem levnější verze, kterou americká firma představila včera jím rovněž disponuje, takže bude systém hezky sjednocený v obou zařízeních.

Od doby, co Chromecast vyšel na něj žádná velká aktualizace nepřišla. Dočkali jsme se několika bezpečnostních záplat a oprav chyb, ale systém zůstává dodnes stejný. Web 9to5google přišel s informací, že Chromecast s Google TV dostane brzy aktualizaci na Android 12. Redakci to totiž potvrdil samotný Google, ačkoliv přesné datum bohužel nesdělil. Dá se ale předpokládat, že se tak stane během října, kdy má Google naplánovanou svou velkou akci.

Chromecast with Google TV Now in HD or 4K

Chromecast with Google TV Now in HD or 4K

Android 12 TV však na první pohled nenabídne nic převratného. Těšit se můžeme na indikátory spuštěné kamery či mikrofonu a další drobné novinky. Snad jediné, co stojí za zmínku je podpora 4K rozlišení samotného uživatelského rozhraní, které dosud běží pouze ve Full HD a do vysokého rozlišení se přepne až po spuštění videa.

Jak jste s Chromecastem spokojení?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)