Odkud ta hudba hraje? Chrome zavádí novinku pro snazší ovládání médií

Chrome ovládání médií

Každý se s tou situací určitě už někdy setkal. Sjíždíte kvanta obsahu na internetu v hromadě otevřený karet v prohlížeči, k tomu vám hraje hudba třeba z YouTube a nejednou je potřeba ji vypnout. Zvoní vám například telefon nebo vstoupil do kanceláře šéf. Jestli vás hned nenapadne hledat hlasitost celého systému, s největší pravděpodobností začnete ve spěchu hledat tu jednu “hlasitou” kartu. Často stejně obtížně jako známou jehlu v kupce sena. Pokud patříte mezi uživatele prohlížeče Chrome, dočkáte se pro tyto případy šikovného pomocníka na ovládání všech přehrávaných médií.

Po jedné z nejbližších aktualizací se v pravém horním rohu prohlížeče objeví nová ikona. Tam, kde běžně najdete ikony rozšíření, přibude tlačítko pro ovládání médií v celém Chrome. Ať už se vám bude video nebo hudba přehrávat na jakékoli kartě, nemusíte je hledat a vypínat přímo na ní. Přes novou ikonu si můžete vyvolat překryvné pop-up okno, ve kterém budete schopní přehrávání médií ve vzdálené kartě prohlížeče nejen zastavit. K dispozici budou i známá tlačítka pro přeskočení stopy a tak dále. Pokud v systému používáte nějaký chytřejší přehrávač, který umí zobrazovat ovládání a informace v bublině, dokážete si to lehce představit.

Chrome ovládání médií náhled

Majitelé Chromebooků by asi mohli potvrdit, jak šikovná tato konkrétní možnost je. Jich se totiž tato funkce týká už od loňského srpna. Teď se ovládání médií dostává i do samotného prohlížeče Chrome pro Windows, Mac i Linux.

Kolikrát jste už byli ve zmíněné situaci?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)