Chrome má novou funkci, která ušetří čas při prohlížení webu. Jak?

chrome náhled stránky

Vývojáři prohlížeče Google Chrome poslední dobou přináší jednu užitečnou funkci za druhou. Nejnovější vychytávka se jmenuje „Náhled stránky“ a pomůže vám vyhnout se různým chytrákům, kteří lákají na něco, co na jejich webu ani není. Jak funguje nový náhled stránky v Chrome pro Android?

Znáte ten pocit, když kliknete na odkaz, který se tváří že obsahuje přesně to, co hledáte, ale přitom se jednalo jen návnadu? Díky funkci Náhled stránky v nové verzi Chrome teď můžete zkontrolovat obsah odkazu ještě předtím, než stránku otevřete. Při podržení prstu na odkazu se zobrazí klasické kontextové menu a mezi položkami „Otevřít v anonymním okně“ a zkopírovat adresu odkazu“ teď najdete nově položku „Zobrazit náhled stránky“.

Funguje to přesně tak jednoduše jak to zní. Od spodu displeje vyjede okno s náhledem stránky, kam vede odkaz. Okno s náhledem nezabírá celý displej a jednoduchým stažením dolů ho lze hned zavřít. V horní části okna náhledu se pak nachází ikona sloužící k plnému otevření webu.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Jak často prohledáváte web v mobilním Chrome?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)