TOPlist

Google Chrome vylepší multitasking! Kartu bude možné minimalizovat i odložit na později

chromium přizpůsobené karty
  • Chromium nabízí vývojářům možnost vytvoření přizpůsobených karet pro použití v jejich aplikacích
  • Přizpůsobené karty jsou součástí aplikace, není třeba volat externí prohlížeč
  • Umí zajímavé možnosti včetně minimalizace karty a její odložení na později

Chromium od verze Chrome 122 beta nabízí vývojářům možnost přidání přizpůsobených karet do aplikací. Hodně aplikací zobrazuje webový obsah a aplikace je vlastně jen obalení prohlížeče místo toho, aby obsah zobrazily v plnohodnotném prohlížeči.

Chromium uvádí přizpůsobené karty

Přizpůsobené karty nabízejí lepší uživatelský zážitek než otevření externího prohlížeče. Umožňují uživatelům zůstat v aplikaci během prohlížení, což zvyšuje zapojení a snižuje riziko, že uživatelé aplikaci opustí. Dosahují toho tím, že jsou vykreslované přímo uživatelovým preferovaným prohlížečem a automaticky sdílejí stav a funkce, které tento prohlížeč nabízí. Není potřeba psát vlastní kód pro správu požadavků, udělení oprávnění nebo ukládání cookies.

minimalizované vlastní taby klikněte pro animaci

Pomocí přizpůsobených karet se váš webový obsah načte ve vykreslovacím enginu, který pohání preferovaný prohlížeč uživatele. Každé API nebo funkce webové platformy bude dostupná ve vaší přizpůsobené kartě. Jejich prohlížecí relace, uložená hesla, platební metody a adresy se zobrazí stejně, jak jsou uživatelé zvyklí.

Google Chrome
Google Chrome

Přizpůsobené karty platformy poskytují jemně laděnou kontrolu nad mnoha prvky prohlížeče a uživatelským zážitkem. Vývojáři mohou Chrome zavolat pomocí volání Intentu a nastavit spoustu parametrů, jako například animace, barvy panelu nástrojů, konzistenci barevných schémat například pro přechod mezi světlým a tmavým režimem, nastavení vlastních akcí a další.

Minimalizace karty

Zajímavou funkcí je možnost minimalizace přizpůsobené karty. Uživatel může kartu minimalizovat a později se k ní zase vrátit, a to samozřejmě bez ztráty dat nebo průběhu práce.

Přizpůsobené karty, minimalizace

Přizpůsobené karty, minimalizace

Celé to povede k mnohem příjemnější práci s aplikacemi, které využívají zobrazení webového obsahu pomocí prohlížeče. Postupně by se tyto funkce měly rozšířit na všechny prohlížeče.

Využijete možnost minimalizace přizpůsobené karty?

Zdroj: Chromium Blog

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)