TOPlist

Aplikace Chrome vylepší screenshoty v anonymním režimu

Google Chrome aplikace Anonymní režim incognito mode screenshot snímek obrazovky vylepšení flags

Populární prohlížeč Google Chrome má, jako většina jeho významných konkurentů, svůj vlastní Anonymní režim. Při jeho použití se neukládá například historie procházení či vyplněné formuláře a je omezena řada dalších funkcí s ohledem na soukromí a bezpečnost uživatele. Jedním z těchto omezení je zákaz pořídit v „incognito módu“ screenshot neboli snímek obrazovky. Už delší dobu se dá tato překážka vypnout „vlajkou“ s názvem IncognitoScreenshot, nicméně ta zase způsobuje jiné problémy. Ty se nyní Google snaží řešit další úpravou.

Google Chrome
Google Chrome

Zmíněná vlajka alias experimentální přepínač (můžete jej vyhledat a použít na adrese chrome://flags) dovoluje úspěšně pořídit snímek i v případě, že je uživatel v anonymním režimu, což se někdy hodí. Například ve chvíli, kdy si uživatel při procházení v incognito módu uvědomí, že potřebuje neplánovaně něco zachytit.

Toto prolomení bariéry soukromí má ale zatím nežádoucí vedlejší efekt. Obsah karet je po přepnutí viditelný i v přehledu nedávných aplikací a odtud se dá pořizovat i další snímek. Zamezit tomu má další „vlajka“.

Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)

Google připravuje nový přepínač „Improved Incognito Screenshots“, který přesně tyto dva problematické prvky zakáže. Novinka se zatím začala objevovat v testovacím prohlížeči Chrome Canary, kde si ji případně můžete vyzkoušet.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často otevíráte v Chrome Anonymní režim?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)