Vychází aktualizace Chrome 59. Přináší jednu novinku a lepší optimalizaci

Chrome 59

Nová verze Chrome 59 je již od včerejšího dne dostupná pro počítače, nyní se dostává na telefony. Podle Googlu bylo opět zrychleno načítání stránek a zároveň má aplikace využívat méně RAM paměti.

Chrome 59 hlavně optimalizuje

Rychlejší načítání stránek je hlavně díky aktualizované verzi JavaScript enginu. Podobné vylepšení už Google ohlásil v dubnu tohoto roku. Díky těmto změnám by měl Chrome načítat stránky o 10 až 20 procent rychleji. Kromě tohoto vylepšení, si už Chrome nebude brát tolik paměti RAM. Nezapomnělo se ani na opravy stability a bezpečnostní záplaty.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Po obsahové stránce se ale také něco přidává. A to plná podpora animovaných obrázků ve formátu PNG. APNG je podobný jako GIF, již dlouhou dobu byl tento formát podporován například v Mozilla Firefox. Přidání do Chrome bylo způsobeno pravděpodobně tím, že Apple tento formát přidal do své aplikace iMessage, tudíž se animované obrázky v tomto formátu začaly mnohem více šířit. Aktualizace Chrome 59 začíná vycházet v následujících dnech.

Všimli jste si v poslední době zrychlení načítání stránek u prohlížeče Chrome?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)