V nové verzi Google Chrome se objevil rychlý widget na vyhledávání

Chrome widget

Na Google Play se dá stahovat i tzv. Chrome Dev, což je klasický prohlížeč Chrome, ve kterém ale Google zkouší experimentální funkce. Nyní se v nové aktualizaci objevil widget na vyhledávání, který se chlubí velkou rychlostí.

Vyhledávací widget pro Chrome hodně zrychlí

Pokud si nový widget a jeho rychlost chcete vyzkoušet, budete nejdříve potřebovat Chrome Dev verzi, kterou můžete stáhnout zdarma z Google Play. Na domovskou obrazovku už jej pak přidáte úplně stejným způsobem jako každý jiný. Stačí podržet prst na volném místě na obrazovce a přes nabídku widgetů jej vybrat.

Chrome-Dev

V nové verzi se i trochu změnila estetická stránka widgetu. Místo loga společnosti Google, v něm nyní najdeme větu „vyhledat s googlem“. Hlavní změna je ale v samotné rychlosti. Po kliknutí na vyhledávání se okamžitě spustí vyhledávání i s klávesnicí a automatickými návrhy. Je to malá, ale vítaná změna, protože vyhledávání je jedna z nejčastěji používaných funkcí na telefonech.

Tato novinka je prozatím pouze v experimentální fázi u Chrome Dev ve verzi 60. Samotná implementace do standardní verze Chrome může proto ještě nějakou chvíli trvat.

Chrome Dev
Chrome Dev

Používáte prohlížeč Chrome Dev, abyste se tak mohli dostat dříve k zajímavějším novinkám?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)