TOPlist

Chcete si vydělat 400 000 Kč? Najděte chybu v procesorech Qualcomm!

chcete-si-vydelat-qualcomm_ico

Qualcomm na sklonku uplynulého týdne oznámil svůj nový procesor pro rok 2017 – Snapdragon 835. Čip, postavený na 10nm výrobním procesu, slibuje vyšší výkon a lepší energetickou účinnost. Kromě toho tento významný výrobce zahájil program, ve kterém láká „white hat“ hackery. „White hat“, jinak též „etický hacker“ je „hovorový název pro hackera nebo specialistu na počítačovou bezpečnost, který se zaměřuje na penetrační a další testy pro zajištění bezpečnosti informačních systémů“ (zdroj: Wikipedie). Pokut tedy patříte do této skupiny odborníků a chcete si vydělat, máte příležitost!

Primárním cílem této nabídky je zlepšení bezpečnosti procesorů řady Snapdragon, LTE modemů a dalších produktů. Firma nabízí až 15 000 dolarů (382000 korun) jako odměnu za nalezení kritické chyby nebo nedostatku ve svých produktech. Samozřejmě i samotný výrobce se zaměřuje na prevenci bezpečnostních nedostatků, protože tento faktor je pro něj klíčový. Touto cestou však může získat pohled technologicky zdatných a nezaujatých jedinců, kteří by mohli najít nedostatky, jež zaměstnanci firmy přehlédli. Kromě finanční motivace bude případný objevitel odměněn uznáním v QTI Product Security nebo síni slávy CodeAuroraForum (v závislosti na typu objevené chyby).

Chcete si vydělat 400 000 Kč? Najděte chybu v procesorech Qualcomm! Chcete si vydělat 400 000 Kč? Najděte chybu v procesorech Qualcomm!

Chcete si vydělat? Hledejte chyby!

Viceprezident pro techniku Alex Gantman uvedl, že bezpečnost má pro Qualcomm Technologies zásadní význam a nový program odměn za nalezené zranitelnosti bude účinnou pobídkou pro komunitu. „Vždy jsme byli hrdí na naší spolupráci s odborníky na bezpečnost. V průběhu nám výzkumníci pomohli zlepšit bezpečnost našich výrobků nahlášením zranitelných míst. Přestože drtivá většina zlepšení bezpečnosti našich výrobků pochází z vlastních zdrojů, program odměn představuje významnou část našeho širšího úsilí o lepší zabezpečení.“

Program již běží, další podrobnosti ohledně toho, jakých čipsetů se týká či na jakou kategorii softwarových zranitelností se zaměřit získáte na oficiální stránce na webu Hacker One’s. Pokud jste odborníkem v této oblasti, možná to budete chtít dát to zkusit. Pak vězte, že nejnižší možná odměna je 1 000 dolarů (25 000 Kč), nejvyšší pak již zmíněných 15 000 dolarů.

Je podle vás nabízená výše odměn dostatečně motivující na to, aby případné nálezy hackeři předali Qualcommu, nebo může podsvětí nabídnout zajímavější sazby? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, qualcomm.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)