TOPlist

Obliba chatovací aplikace Signal raketově roste. Máte už ji také nainstalovanou?

chatovací aplikace Signal

Z WhatsAppu ve velkém odchází lidé kvůli novým podmínkám, které musí každý uživatel odsouhlasit, jestli chce aplikaci nadále používat. V nových podmínkách mimo jiné stojí to, že mateřská společnost Facebook bude mít mnohem větší kontrolu nad uživatelskými daty. Výsledkem je to, že chatovací aplikace Signal je momentálně nejstahovanější aplikací v Google Play i v Apple App Store.

Chatovací aplikace Signal se soustředí na soukromí uživatelů

V době psaní této zprávy je Signal nejstahovanější aplikací v obchodu Google Play nejen v České republice, ale i USA, Velké Británii, Německu nebo třeba Francii. V dalších zemích je to podobné. Nárůst popularity lze přičíst zvyšujícímu se tlaku na ochranu osobních údajů. Signal je jedinou populárnější chatovací aplikací, u které nenaleznete shromažďování uživatelských dat s propojením s vaší identitou. Ostatně nedávno jsme psali o sběru uživatelských dat v chatovacích aplikacích, kde můžete Signal porovnat s ostatními aplikacemi.

O zvýšenou popularitu se postaral i Elon Musk, který na Twitteru doporučil desítkám milionům followerů, aby používali Signal. Úsměvné je, že jeden krátký tweet hnul i s akciemi neznámé firmy Signal Advance, která s chatovací aplikací nemá nic společného.

Bude rozhodně zajímavé sledovat, jak Signal naloží se zvýšenou pozorností. Jedna z užitečných věcí je rozhodně to, že může fungovat i jako SMS aplikace. Pokud tak třeba nemáte mnoho přátel, kteří by Signal používali, můžete alespoň aplikaci využívat pro SMS zprávy. Jak už jsme psali, soukromí uživatelů je pro Signal na prvním místě. To můžeme vidět i na tom, že každá zpráva i hovor je zcela soukromá díky end-to-end šifrování. Nechybí ani řada oblíbených funkcí, které známe z jiných messengerů jako jsou videohovory, skupinové chaty, posílání různých typů souborů nebo třeba posílání zpráv, které po čase zmizí.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Máte na svém telefonu nainstalovaný Signal?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)