TOPlist

ChatGPT zachránil život psa. Veterinář nedokázal určit diagnózu

chatgpt záchrana psa

Umělá inteligence ChatGPT od společnosti OpenAI nás neustále překvapuje. Lidé ji každodenně využívají v různých oblastech, jako například pro tvorbu prezentací, řešení domácích úkolů nebo dokonce při programování. Ale nejnovější verze ChatGPT GPT-4 způsobila senzaci tím, že dokázala zachránit život psa.

Uživatel Twitteru @peakcooper tvrdí, že ChatGPT pomohl zachránit život jeho border kolii jménem Sassy. Fenka byla infikována onemocněním přenášeným klíšťaty, které bylo původně léčeno, ale stav se zhoršoval i přes předepsanou léčbu. Cooper si všiml, že Sassy má bledé dásně a když ji vzal zpět k veterináři, stav se ještě zhoršil. Veterinář nebyl bohužel schopen určit, co přesně Sassy je a doporučil Cooperovi, aby počkal, jak se bude situace vyvíjet.

Ten se však nevzdal a napadlo ho požádat o pomoc ChatGPT. Popsal zdravotní stav a předal mu veškeré známé informace. Po chvilce chatbot odpověděl, že krevní obraz a výsledky testů mohou být způsobeny různými základními onemocněními, včetně autoimunitní hemolytické anémie. Tuto informaci předal Cooper dalšímu veterináři, který provedl testy a potvrdil, že se skutečně jedná o tento typ onemocnění. Díky správné diagnóze začala Sassy s adekvátní léčbou a nyní je téměř zdravá. I přestože si hromada lidí na jazykové modely a jejich rychlý vývoj stěžuje je vidět, že dokáže pomoct i v obyčejném životě.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak využíváte ChatGPT vy?

Zdroj: Twitter

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)