Česká hra Samorost 3 přiletěla na Google Play

Samorost 3

Většina lidí, kteří se jen okrajově zajímají o hry, určitě zaslechli někdy něco o českém vývojářském studiu Amanita Design. Ti například vytvořili Machinarium. Jejich poslední hra je Samorost 3, ta se konečně dostala i na Android zařízení.

Samorost 3: Hádanky a rébusy v nádherné grafice

Machinarium si zaslouženě odnášelo vysoká hodnocení a Amanita Design pokračuje v zažitém trendu i u Samorost 3, tedy alespoň u PC verze, kde také hra sbírá samá vysoká hodnocení. Jedná se o třetí hru v sérii a v podstatě první větší hru. Předchozí dva Samorosty vyšly před mnoha lety jako kratší flash hry.

Samorost 3 Trailer Short Version

Samorost 3 Trailer Short Version

Ve třetím Samorostu hráč hraje za skřítka s kouzelnou flétnou. Úkolem je dostat se ze začátku úrovně na nakonec. A opět jak je zvykem u Amanita Design her, nenajdeme ve hře dialogy. Na všechno musíte přijít sami, cestovat mezi planetami a řešit hádanky. Vše je pak doplněno o nádherné grafické zpracování.

Hra není nejlevnější, v Google Play stojí 99 Kč, což je na druhou stranu proti Steam verzi mnohem méně. Plusem je určitě to, že ve hře neexistují žádné dodatečné nákupy za reálné peníze, takže za 99 korun dostanete plný zážitek a nebudete o nic ochuzeni.

Hráli jste Samorost 3 již na PC, nebo jste čekali na mobilní verzi?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)