Česká cena za mobil Xperia 10 III vás zaskočí. Myslí tohle Sony vážně?

Cena za Xperia 10 III

Přibližně před měsícem jsme vám psali o představení telefonu Sony Xperia 10 III a nyní je konečně známá jeho česká cena. Jedná se o nástupce modelu Xperia 10 II a svou výbavou odpovídá střední třídě. Specifikacemi ale nijak extra nezaujme a cena je zklamáním.

Cena za Xperia 10 III je vysoká

Telefon v sobě ukrývá čipset Snapdragon 690 v kombinaci s 6 GB RAM a 128 GB pamětí. Přední stranu pak pokrývá 6″ OLED displej s Full HD+ rozlišením a 60 Hz obnovovací frekvencí. Potěší menší rámečky než u předešlé generace a také fakt, že je telefon vodotěsný. Zadní stranu pak zdobí modul se třemi fotoaparáty, přičemž ten hlavní disponuje rozlišením 12 MPx.

Cena byla poměrně diskutovanou záležitostí a nyní je konečně odhalena. V Česku za telefon zaplatíme nemalých 11 499 Kč. To je na telefon s takovými parametry poměrně hodně. Je dražší než třeba Galaxy A52 5G, který ale nabízí 120 Hz displej a také výkonnější Snapdragon 750G. Pokud chce tedy Sony zažít nějaký větší návrat, u tohoto modelu k němu zřejmě nedojde.

Co říkáte na telefony od Sony?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)