CES 2013: Lenovo představilo tři Androidy

lenovo_ico

Čínská společnost Lenovo to rozbalila už v neděli večer, kdy na CESu představila hned několik novinek s Androidem. Nová řada cílí nejen na nejlevnější segment trhu, ale pomýšlí také na vyšší třídu. Prezentované telefony by se v tomto roce měly začít prodávat na rozvíjejících se trzích, jako je Rusko, Indie a Indonésie.

Lenovo IdeaPhone P770

Telefon, který možná nezaujme svým zevnějškem, jako spíše výdrží – přijde totiž s akumulátorem s fascinující kapacitou 3500 mAh (více než nabízí Motorola Droid Razr Maxx HD), který se podařilo vměstnat do těla s tloušťkou 11,9 mm. Zařízení by mělo zvládnout 29 hodin hovoru.

Operačním systémem bude Android 4.1 Jelly Bean a k zobrazení je připraven 4,5palcový QHD (960 x 540) IPS displej. Z dalších parametrů jmenujme dvoujádrový procesor na 1,2 GHz, 1 GB RAM, 4 GB interní paměti a 8GB paměťovou kartu, 5Mpx fotoaparát a přední VGA kameru.

Lenovo IdeaPhone S890

Pro ty, kteří tam chtějí víc než jen vynikající výdrž baterie, je určen IdeaPhone S890. Telefon je vybaven pětipalcovým IPS displejem, takže obrazovka má zhruba stejnou velikost, jako původní Samsung Galaxy Note. Kromě displeje chce S890 zaujmout dvoujádrovým procesorem, jehož srdce běží na 1,2 GHz, 8megapixelovým fotoaparátem a Androidem 4.1 s vlastní grafickou nadstavbou.

Lenovo IdeaPhone S720

Na závěr je tu IdeaPhone S720 – nejníže postavené zařízení se systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Telefon má stejný 4,5palcový QHD IPS, jaký jsme viděli na P770, ale je orientován jako více multimediální zařízení – má předinstalovaný software Dolby pro lepší zážitek z poslechu. Srdcem zařízení je dvoujádro na 1,2 GHz a k pořizování fotek je určen 8Mpx fotoaparát.

Zdroje: PC World, Android Headlines a Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)