Celník čtyři roky neodevzdával falešné telefony a prodával je. Co ho čeká?

celník

Celní správa na pražském letišti si tímto rozhodně nejlepší vizitku neudělala. Dle GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů) jeden z pracovníků pravidelně neodevzdával falešné mobilní telefony. Zařízení si nechával a dokonce je nabízel k prodeji na různých inzerentních serverech. V případě prokázání viny zneužití pravomoci úřední osoby mu hrozí až pět let za mřížemi.

Pracovník celní zprávy byl údajně členem komise na dohlížení likvidace zabavených věcí. Od roku 2015 neměl pak odevzdat hned 20 kusů falešných iPhonů a dalších zařízení, které sám uvedl do prodeje. „Vzhledem k tomu, že vyšetřovatelé stále na případu pracují, bude se tentopočet s největší pravděpodobností navyšovat,“ uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Trestnou činnost páchal celník tedy dlouhé čtyři roky a je otázkou, kolik telefonů skutečně ukradl.

celník celní správa

Vedení GIBS dále tvrdí, že s nimi Celní správa aktivně a ochotně spolupracuje na tomto neobvyklém případu. Ostatně, k tomu GIBS slouží. Vyšetřuje trestné činy, které spáchali členové Policie ČR, Celní zprávy, příslušníci Vězeňské služby či podobných státních institutů.

Zaslouží si podle vás celník pětileté vězení?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)