Neshody v OnePlus? Odchází spoluzakladatel a dlouholetá tvář značky

Carl Pei končí ve firmě OnePlus

Několik dní zpátky se začalo v zákulisí a poté samozřejmě i okolí firmy OnePlus hovořit o tom, že by mohl být na odchodu jeden její významný představitel. Konkrétně Carl Pei, který společnost spoluzakládal a zejména v prvních letech působení této progresivní značky zastával roli její “tváře”. Jak se dnes potvrdilo, zprávy byly pravdivé. Spekulace potvrdil přímo Pei v tiskové zprávě, ve které děkuje za příležitosti i životní zkušenosti. Z textu se zdá, že je to poklidný rozchod, zákulisní informace ale tvrdí, že Carl Pei končí ve firmě OnePlus kvůli neshodám se současným ředitelem. Tím je Pete Lau, kterého můžeme vídat i prezentací v posledních letech.

CarlPei-OnePlus_cofounder

Carl Pei byl pro firmu zásadní pro marketingové aktivity na západě hlavně díky jeho vystupování a kvalitní angličtině. Což je něco, co teď Pete Lau dohání. Za neshodami může stát spousta dalších věcí, nicméně zlepšení současného ředitele v těchto aspektech mohlo rozchod urychlit. Jeden ze spoluzakladatelů odchází ze společnosti po téměř sedmi letech. Jeho další působení přitom zatím není jasné. Může se přidat k některému z konkurentů, nebo také nastartovat nový projekt. Carl Pei končí ve firmě OnePlus jen dva dny poté, co byl touto značkou představen model 8T.

Kam myslíte, že kroky spoluzakladatele OnePlus zamíří?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)