Oblíbenou stolní hru Carcassonne už můžete hrát i na telefonu

carcassonne android

Carcassonne je známá stolní hra, ve které skládáte kartičky, čímž tvoříte krajinu, cesty, města, kláštery apod. Následně se tyto karty obsazují. Nyní se s oficiální licencí dostává na Android. O hru se postaralo známé studio Asmodee Digital, které se zaměřuje na převod stolních her do elektronické podoby.

Carcassonne – Tiles & Tactics nabídne i online multiplayer

Celým názvem se hra nazývá Carcassonne – Tiles & Tactics, představuje klasickou hru převedenou na obrazovky telefonů. A to i s prvky 3D. Hrát můžete sám proti počítači, ale také online s přáteli či úplně cizími lidmi. V neposlední řadě také funguje offline hraní s přáteli na jednom zařízení, kdy si tablet či telefon předáváte. Celkově ji může hrát až 6 lidí.

Carcassonne – GP and Steam Trailer EN

Carcassonne - GP and Steam Trailer EN

Zajímavé je také to, že zároveň můžete hrát s hráči na počítači. Multiplayer se totiž podporuje i se Steam verzí. K dispozici už jsou také první dvě rozšíření. A to opatství a řeky. První jmenovaný můžete získat zdarma po registraci Asmodee Digital účtu. Do budoucna se počítá s dalšími rozšířeními.

Prvních 30 dní od spuštění je hra v akční ceně 49 Kč. Ke spuštění je potřeba Android zařízení alespoň s verzí systému 4.1. V době psaní zprávy si hru zakoupilo několik stovek lidí a průměrné hodnocení hry je 4,3.

Carcassonne: Official Board Game -Tiles & Tactics
Carcassonne: Official Board Game -Tiles & Tactics

Hráli jste Carcassonne? Vyzkoušíte si Android verzi této stolní hry?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)