Menu

Call Recorder – Boldbeast: Nahrávání hovorů snadno a zdarma

Nahrávání hovorů je velmi užitečnou funkcí, kterou ale čistý Android a tedy i většina smartphonů sama o sobě neumí. Je potřeba nainstalovat další aplikaci, s čímž bývá mnohdy problém – ne každá aplikace umožní nahrávání na každém telefonu. Dnes se podíváme na Call Recorder – Boldbeast, která nabízí pestrou paletu podporovaných telefonů.

Call Recorder – Boldbeast: Samsung, HTC, LG, Huawei a další

Zmíněná aplikace má velkou oblibu především na fóru XDA Developers, kde ji doporučuje velká spousta uživatelů. Autoři předesílají, že jejich funkčnost byla vyzkoušena na nejnovějších telefonech značek Samsung, HTC, Motorola, Sony, LG a Huawei. Soupis podporovaných telefonů naleznete přímo v oficiálním vlákně. Neznamená to však, že by na telefonech jiných značek nahrávání hovorů nefungovalo – spíše naopak. Na redakčním telefonu Xiaomi Mi MIX funguje rovněž.

Důležité funkce aplikace:

  • možnost výběru formátu nahrávání,
  • výběr složky a automatická záloha do cloudu,
  • automatické nahrávání hovorů,
  • automatické mazání starých nahrávek a další.

Ovládání, které zvládne úplně každý

Po instalaci aplikace stačí pouze povolit důležitá oprávnění, díky kterým dokáže Call Recorder – Boldbeast ukládat hovory. Ve standardním nastavení se ikonka nahrávání zjeví pokaždé, když vytočíte hovor nebo se vám snaží někdo dovolat. Pouhým kliknutím na ikonku nahrávání se záznam spustí. Po ukončení hovoru se automaticky ukončí, případně jej můžete ukončit opětovným kliknutím na ikonu.

Nahrávky pak uživatelé naleznou v samotné aplikaci po kliknutí na ikonu telefonu v pravé horní části. Nahrávky lze v tomto seznamu přesouvat, přejmenovávat či mazat. Naleznete je ale samozřejmě i fyzicky v úložišti zařízení ve složce, která je specifikována v nastavení.

Nastavení, do kterého se vyplatí zavítat

Přestože aplikace pro nahrávání hovorů funguje i bez zásahu uživatele do nastavení, vyplatí se do této sekce zavítat. Lze zde mimo jiné určit, zda se mají hovory nahrávat automaticky, měnit složky, do které se budou ukládat, či zvolit jiný formát souborů. Call Recorder – Boldbeast nám umožní dokonce i zálohu do cloudu. Pokud by v případě vašeho telefonu nahrávání vykazovalo problémy (druhá strana, nebo vy, byla špatně slyšet), můžete vyzkoušet změnit Record Mode v sekci Call Settings.

Ve výchozím nastavení je v notifikační liště permanentně zobrazena notifikace aplikace, díky které nedojde k ukončení aplikace na pozadí. Pokud by vám notifikace překážela, lze ji v nastavení deaktivovat volbou Standby Indicator. V tomto případě jsme ale aplikací upozorněni, že může docházet k nežádoucímu ukončování aplikace systémem a doporučuje nám Call Recorder – Boldbeast vyřadit z optimalizace baterie.

Kvalita nahrávání plně dostačuje

V případě našeho redakčního telefonu Xiaomi Mi MIX fungovalo nahrávání hovorů výborně již od první instalace, aniž bychom museli něco nastavovat ručně. A to vlastně i přesto, že zařízení není uvedeno v podporovaných přístrojích. To jen dokazuje, že aplikaci můžete vyzkoušet na libovolném telefonu. A kvalita nahrávání? Zvuk byl dostatečně hlasitý na obou stranách.

Call Recorder – Boldbeast: Může pomoci tam, kde jiné aplikace selhaly

Jak jsme již uvedli na začátku, aplikací k nahrávání hovorů je celá spousta, ale ne všechny fungují na našich telefonech. Přinášíme vám dnes jednu alternativu, která se stala oblíbenou u spousty zařízení a je poměrně vysoká šance, že bude fungovat i u vás. A to hlavně v případě, že vlastníte jeden z mnoha podporovaných telefonů. Pokud ne, i tak můžete aplikaci alespoň vyzkoušet. Je zdarma a bez reklam.

Call Recorder
Call Recorder

Dáte aplikaci šanci? Máte tip na jinou povedenou aplikaci k ukládání hovorů?

 

Komentáře

Black

z aplikace
20.11.2016 16:48

Zvláštne telefóny lenovo to vedia v základe

peppa8053

20.11.2016 17:31

Black : přesně .. a to velmi kvalitně ;-)

Tomd

Tomd 0

z aplikace
20.11.2016 17:44

Xiaomi a Asus to umějí take.

anatair

z aplikace
20.11.2016 18:00

Meizu v základu👍

Pavel K.

z aplikace
20.11.2016 18:22

Takřka všichni číňani to umí v základě :-)

Slunickoooo

slunickoooo 0

z aplikace
20.11.2016 20:39

cinani umi vse ale nic kvalitne hihi

Salik666

Salik666 0

z aplikace
20.11.2016 20:49

Spíše by mě zajímalo, jak je to s nahráváním, když jsem v autě připojený na BT…používám program, který funguje dobře, ale byť mám v nastavení zapnuté nahrávání i přes BT, tak to nefunguje… :-( A já trávím v autě denně i několik hodin. Nezkoušel někdo u tohoto programu? Díky.

Slunickoooo

slunickoooo 0

z aplikace
20.11.2016 21:45
Slunickoooo

slunickoooo 0

z aplikace
20.11.2016 21:46

s6 edge

bastien

20.11.2016 22:06

Používám nyní také Skvalex, měl jsem Zvodnik, ACR Call Rec. Všechny 3 apky toho umí dost. Bohužel u mého Galaxy S5 i S7 je vždy můj odchozí hlas o něco slabší než příchozí (ACR je v tomto směru nejhorší). Jinak všechny 3 apky umí nahrávat přes BT – je třeba to ale v nastavení povolit a změnit způsob nahrávání. Paradox – přes BT jsou příchozí i odchozí hlasy stejně hlasité.

Martin Tuček

20.11.2016 23:19

Free verze je akorát tak k vyzkoušení. Neumí totiž nahrávat automaticky. Já ale za tuhle appku těch necelých 300kč dal, protože je jediná, která na problémovém Nexusu 6 funguje, nikdy mi neselhala a bezproblémů jede i na BT sluchátkách a reproduktoru.
Vývojář je také velmi rychlý a jakmile se objeví u některého ze zařízení problém, stačí ho na XDA kontaktovat a většinou velmi rychle aktualizuje aplikaci s novým módem nahrávání, který by měl fungovat s daným modelem. Nelituju těch peněz.

RSS (komentáře k článku)