TOPlist

Kvalitní nahrávání hovorů s aplikací Call Recorder

call_ico

Nahrávání hovorů na telefonu je, byl a bude vždy problém. V některých zemích (kam patří i Česká republika) totiž není možné hovory nahrávat bez toho, abyste předem upozornili druhou stranu. Předpokládejme tedy, že pokud budete hovory nahrávat, splníte všechny požadavky a nebudete u toho porušovat zákon. Android podporuje nahrávání hovorů už od své verze 1.6, kvalita nahrávky ale  záleží na hardwaru vašeho telefonu. Nám se osvědčila aplikace Call Recorder, která je v českém Obchodě Play dostupná pod názvem Záznam Hovoru.

Po instalaci funguje aplikace již zcela automaticky a nahrává jak příchozí, tak odchozí hovory. Aplikace umožňuje  nastavit zdroj zvuku pro nahrávání – nám se na telefonu Sony Eriscsson Xperia Neo nejvíce osvědčila výchozí volba „Telefonní linka”, kdy je druhá strana slyšet opravdu výborně. Na vašem telefonu to ale může být jinak, proto aplikaci nezatracujte po prvním nezdaru.

Seznam nahraných hovorů Seznam nahraných hovorů

Nastavení aplikace Nastavení aplikace

Nastavit lze samozřejmě i formát nahrávek, a to buď 3GPP nebo MPEG 4. Populární MP3 chybí. Formát 3GPP je navíc velmi datově úsporný, takže nahrávky vám v telefonu nezaberou moc místa.

Po spuštění  zobrazuje aplikace seznam nahraných hovorů, vlevo nahoře je možné deaktivovat nahrávání. I po delší době máme s programem pouze pozitivní zkušenosti a nezaznamenali jsme ani žádný vliv na výkon samotného telefonu. Základní verze zdarma je částečně funkčně omezena a nemůžete například nahrávky sdílet a odesílat přímo z aplikace. Placená verze nenabízí nic, bez čeho byste se při běžném použití neobešli.

Call Recorder
Call Recorder
Jáchym Krasek
O Autorovi - Jáchym Krasek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)