Jak vylepšit CyanogenMod? Vyzkoušejte balíček C-Apps

c-apps_ico

Jestliže jste fanoušky alternativní ROM CyanogenMod a přitom jste tak trošku závistivě hleděli na balíček aplikací, dodávaný spolu s její komerční variantou Cyanogen OS, patrně vám následující zpráva udělá radost. Společnost Cyanogen totiž oznámila vydání balíku Cyanogen Apps Package (C-Apps) jako způsob, jak si na zařízení s ROMkou CyanogenMod nainstalovat oficiální programy z Cyanogen OS. Cyanogen OS je komerční derivát CyanogenModu a najdete ho jako výchozí systém na zařízeních OnePlus One, ZUK Z1, WileyFox, telefonech značky YU, jako jsou Yu Yunique, Yu Yureka a Yu Yuphoria a další.

Cyanogen vydává své aplikace pro CyanogenMod v balíčku C-Apps Cyanogen vydává své aplikace pro CyanogenMod v balíčku C-Apps

Co v balíku C-Apps najdete?

Balíček C-Apps obsahuje následující programy a nástroje:

  • Theme Chooser a Theme Store s podporou skinování aplikací. Nástroj umí “míchat” komponenty z libovolného grafického tématu, takže si můžete vytvořit téma dle svých vlastních představ.
  • AudioFX – 24bitový bezztrátový zvuk ve vysoké kvalitě se zvýrazněním basů, ozvěnou a 13 přednastavenými konfiguracemi.
  • Cyanogen Accounts – mimo jiné poskytuje přístup k funkci “Find My Phone”, stejně jako schopnost vzdáleného vymazání a zamknutí telefonu.
  • Galerie – sdružuje všechny fotografie z různých služeb, automaticky je třídí a odstraňuje duplicity.
  • Číselník s integrovaným TrueCallerem, který umí identifikovat a blokovat příchozí nevyžádané hovory.
  • E-mailová aplikace Boxer – synchronizace všech e-mailových účtů na jednom místě.

Kde balík C-Apps stáhnout?

Balík je určen pro CyanogenMod verze 12.1 a vyšší, případní zájemci ho mohou stáhnout přes následující odkaz.

Je možné, že aplikace budou fungovat i na jiných variantách Androidu, ale protože pro ně nebyly navrženy, neměli byste být překvapeni, pokud nebudou fungovat podle očekávání.

Další informace naleznete na oficiální stránce Cyanogen C-Apps.

Zdroje: Android Central, Cyanogen C-Apps, Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)